Niedziela, 23.02.2020 05:08 , Dziś imieniny: Damiana, Romana, Romany Odwiedziło nas 21547097 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  
Obraz reklamowy

Aktualności

Usuwanie azbestu potrwa do 2032 roku

Czwartek, 12.04.2012 15:53 • KATEGORIA: Wiadomości

Usuwanie azbestu potrwa do 2032 roku

Od 2000 roku w całej Polsce stwierdzono ponad dwa tysiące przypadków zachorowań związanych z azbestem. Najbardziej narażone na choroby płuc, które wywołuje azbest, są osoby przy nim pracujące. Te szkodliwe włókna nadal znajdują się na dachach naszych domów i budynków gospodarczych.

Wiecej..

Trwa modernizacja miejskiej oczyszczalni ścieków

Środa, 11.04.2012 15:51 • KATEGORIA: Wiadomości

Trwa modernizacja miejskiej oczyszczalni ścieków

Trwa modernizacja miejskiej oczyszczalni ścieków w Gnieźnie. Obecnie prowadzone są prace na kopule zamkniętej komory fermentacyjnej, reaktorze biologicznym oraz komorze napowietrzania. Równocześnie budowana jest sieć około ośmiu kilometrów kanalizacji. Wartość inwestycji to ponad 70 milionów złotych, z czego ponad 31 milionów udało się pozyskać z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Wiecej..

Obywatele UE mają większe uprawnienia

Środa, 11.04.2012 15:48 • KATEGORIA: Wiadomości

Obywatele UE mają większe uprawnienia

Obywatele będą mieli możliwość decydowania o ustawach obowiązujących w Unii Europejskiej. Od początku kwietnia można składać wnioski do Komisji Europejskiej o zajęcie się konkretną sprawą. Aby inicjatywą obywatelską zajęła się komisja, należy w siedmiu państwach członkowskich Unii Europejskiej zebrać milion podpisów.

Wiecej..

Rozbudowa sieci kanalizacyjnej

Środa, 11.04.2012 15:44 • KATEGORIA: Wiadomości

Rozbudowa sieci kanalizacyjnej

Łącznie osiem kilometrów nowej sieci kanalizacyjnej zostanie wybudowanych w Gnieźnie do końca tego roku. Na osiedlach Pławnik i Osiniec trwają prace związane z budową kanalizacji sanitarnej. Do tej pory zakończyły się prace na ulicach Grabowej i Podleśnej. Budowa kanalizacji jest częścią projektu modernizacji oczyszczalni ścieków, realizowanego przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gnieźnie.

Wiecej..

Konkurs plastyczny na 20-lecie PSP

Środa, 11.04.2012 15:40 • KATEGORIA: Wiadomości

Konkurs plastyczny na 20-lecie PSP

Dwadzieścia lat temu w Polsce, po zmianach ustrojowych, zaczęła istnieć Państwowa Straż Pożarna jako formacja zawodowa. Z okazji 20-lecia straży komendant główny po raz czternasty zorganizował konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży. Prace konkursowe przedstawiają strażaków podczas wykonywania swoich działań w czasie różnego rodzaju wypadków.

Wiecej..

17-latek zginął pod kołami forda

Wtorek, 10.04.2012 16:44 • KATEGORIA: Wiadomości

17-latek zginął pod kołami forda

Jedna osoba nie żyje, a dwie są ranne - to bilans Świąt Wielkanocnych na drogach powiatu gnieźnieńskiego. Do najtragiczniejszego wypadku doszło w drugi dzień świąt w godzinach wieczornych na Trasie Zjazdu Gnieźnieńskiego. 31-letni mężczyzna kierujący fordem fusion, jadąc od strony Bydgoszczy, potrącił 17-latka, który przebiegał przez jezdnię. Chłopak zginął na miejscu.

Wiecej..

Nie chcą parkingu!

Wtorek, 10.04.2012 16:39 • KATEGORIA: Wiadomości

Nie chcą parkingu!

Zaostrza się konflikt wokół modernizacji targowiska w Gnieźnie. Około 300 osób podpisało się pod petycją do władz miasta, w której domagają się zmiany planów przebudowy. Rolnicy i część handlowców nie chce budowy parkingu, na którym - według projektu - mają być umiejscowione stragany. Na najbliższy czwartek protestujący zapowiadają przemarsz ulicami miasta i wiec pod Urzędem Miejskim. Protestujący obawiają się, że parking utrudni funkcjonowanie targowiska. Władze miasta uważają, że te obawy są bezzasadne.

Wiecej..

Pieniądze dla organizacji pozarządowych

Wtorek, 10.04.2012 16:34 • KATEGORIA: Wiadomości

Pieniądze dla organizacji pozarządowych

Ponad 2.200.000 złotych trafiło już w tym roku do organizacji pozarządowych działających w pierwszej stolicy. Miasto Gniezno każdego roku na realizację zadań publicznych przeznacza coraz wyższe kwoty. W Gnieźnie działa ponad 100 organizacji pozarządowych, których głównym źródłem utrzymania są pieniądze pozyskiwane od sponsorów, a także dofinansowanie z magistratu.

Wiecej..

Pusty grób Jezusa źródłem nadziei

Niedziela, 08.04.2012 21:04 • KATEGORIA: Wiadomości

Pusty grób Jezusa źródłem nadziei

"Pusty grób Jezusa, na progu którego z bojaźnią i czcią przyklękamy, nie jest pamiątką po Kimś, kogo już nie ma. Jest dla nas źródłem wiary, światła oraz nadziei" ? mówił prymas Polski abp Józef Kowalczyk podczas Mszy św. rezurekcyjnej sprawowanej w niedzielę rano w katedrze gnieźnieńskiej.

Wiecej..

"Do wolności wyswobodził nas Chrystus"

Sobota, 07.04.2012 22:41 • KATEGORIA: Wiadomości

 Do wolności wyswobodził nas Chrystus

"Ostatnim słowem Boga nie jest śmierć lecz zmartwychwstanie" - mówił podczas sobotniej mszy w katedrze bp Bogdan Wojtuś. Dodał, że "zwycięża dobro a nie zło, miłość a nie nienawiść, życie a nie śmierć. My jesteśmy w Paschę Chrystusa wszczepieni, uczestniczymy w tym zwycięstwie. Do wolności wyswobodził nas Chrystus" - podkreślał w homilii bp Bogdan Wojtuś.

Wiecej..

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Sobota, 07.04.2012 09:59 • KATEGORIA: Wiadomości

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Wielkiej Nocy, spędzonych w rodzinnym gronie, pełnych pokoju, odpoczynku od codziennych obowiązków oraz więcej radości na co dzień życzy zespół redakcyjny Telewizji Gniezno i www.tv.gniezno.pl

Wiecej..
Życzenia wielkanocne arcybiskupa Józefa Kowalczyka, metropolity gnieźnieńskiego, prymasa Polski

"Życia człowieka chcemy za wszelką cenę bronić, promować i wspomagać - tak, ażeby urastało do tych rozmiarów, jakie Opatrzność Boża w swoim planie zbawczym każdego człowieka przewidziała" - mówił podczas życzeń świątecznych dla wiernych archidiecezji gnieźnieńskiej arcybiskup Józef Kowalczyk. Prymas Polski podkreślił w ten sposób między innymi rolę okna życia, które otwarto w Gnieźnie. Metropolita nawiązał także między innymi, do siódmej rocznicy śmierci Błogosławionego Papieża Jana Pawła II, która w tym roku poprzedzała Wielkanoc.

Wiecej..
Życzenia wielkanocne Dariusza Pilaka, Starosty Gnieźnieńskiego

"Święta Wielkiej Nocy to czas, gdy w naszych sercach gości radość i nadzieja. Cieszymy się swoją obecnością, otwieramy się na piękno przyrody". Życzenia wielkanocne Dariusza Pilaka - Starosty Gnieźnieńskiego.

Wiecej..
Życzenia wielkanocne Jacka Kowalskiego, Prezydenta Miasta Gniezna

"Święta Wielkanocne zawsze niosą przesłanie zwycięstwa dobra nad złem, budzącego się życia nad śmiercią i nadzieję, która zawieść nie może". Życzenia wielkanocne Jacka Kowalskiego - Prezydenta Miasta Gniezna.

Wiecej..
Życzenia wielkanocne senatora Piotra Gruszczyńskiego i Zenony Golc

"Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy Państwu dużo zdrowia, pomyślności, radości i obecności najbliższych przy świątecznym stole". Życzenia wielkanocne senatora Piotra Gruszczyńskiego i dyrektor biura senatora Gruszczyńskiego - Zenony Golc.

Wiecej..

Wielki Piątek

Piątek, 06.04.2012 20:54 • KATEGORIA: Wiadomości

Wielki Piątek

Dziś Wielki Piątek. To jedyny dzień w roku, gdy w kościołach nie sprawuje się Mszy Świętych. Liturgii w katedrze z udziałem arcybiskupa Józefa Kowalczyka - prymasa Polski przewodniczył ks. kan. Jan Kasprowicz. W homilii pytał, jakie jest nasze rozumienie krzyża, jakie jest znaczenie śmierci Jezusa?

Wiecej..

"Kościół naszym domem"

Piątek, 06.04.2012 16:18 • KATEGORIA: Wiadomości

 Kościół naszym domem

Mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa mieszkańcy Gniezna przypomnieli podczas drogi krzyżowej, która odbyła się w Wielką Środę wieczorem na ulicach starówki. W tym roku refleksje na poszczególnych stacjach odnosiły się do hasła "Kościół naszym domem". Rozważania przygotowała parafia Świętego Michała.

Wiecej..

Prymas o obronie życia ludzkiego

Piątek, 06.04.2012 16:13 • KATEGORIA: Wiadomości

Prymas o obronie życia ludzkiego

Ostatnie słowo nie należy do śmierci, ale do życia, a najlepszym tego dowodem jest zmartwychwstanie Chrystusa - mówił prymas Polski, arcybiskup Józef Kowalczyk, składając wiernym z archidiecezji gnieźnieńskiej coroczne życzenia wielkanocne. Prymas nawiązał między innymi do przypadającej 2 kwietnia siódmej rocznicy śmierci Błogosławionego Papieża Jana Pawła II, która w tym roku poprzedziła święta Wielkiej Nocy.

Wiecej..

Wielka Gala Malowania Jaja

Piątek, 06.04.2012 16:10 • KATEGORIA: Wiadomości

Wielka Gala Malowania Jaja

Gnieźnieński deptak znowu zaroił się od dzieci malujących kolorowe pisanki. Tradycyjnie już kilka dni przed Świętami Wielkanocnymi gnieźnianie przybyli do centrum, aby wspólnie malować pisanki. Wielka Gala Malowania Jaja w pierwszej stolicy odbyła się już po raz dziesiąty. Jest to jedyna taka impreza w Polsce, która z roku na rok przyciąga na deptak coraz więcej osób.

Wiecej..

Spotkanie wielkanocne w "Promyku"

Piątek, 06.04.2012 16:07 • KATEGORIA: Wiadomości

Spotkanie wielkanocne w  Promyku

Przy wspólnym stole, razem z parlamentarzystami i samorządowcami, Wielkanoc świętowali członkowie "Promyka". Świąteczne spotkania podopiecznych stowarzyszenia to już tradycja. Dla osób starszych możliwość spotkania w szerszym gronie jest bardzo ważna.

Wiecej..

Parking dla samochodów czy boisko dla dzieci?

Piątek, 06.04.2012 16:03 • KATEGORIA: Wiadomości

Parking dla samochodów czy boisko dla dzieci?

Ważą się losy asfaltowego boiska na osiedlu Piastowskim w Gnieźnie. Trzy miesiące temu grupa mieszkańców protestowała przeciw planom zamiany boiska na parking dla około 50 pojazdów. Od tamtej pory nie próżnowali także zwolennicy parkingu, którzy w tej sprawie zebrali prawie 100 podpisów - o kilkadziesiąt więcej niż przeciwnicy.

Wiecej..

Prymas do kapłanów w Wielki Czwartek

Czwartek, 05.04.2012 16:21 • KATEGORIA: Wiadomości

Prymas do kapłanów w Wielki Czwartek

O kryzysie w Kościele mówił podczas mszy krzyżma arcybiskup Józef Kowalczyk - metropolita gnieźnieński, prymas Polski. W Bazylice Prymasowskiej księża z archidiecezji gnieźnieńskiej modlili się o dobre wypełnianie obowiązków kapłańskich.

Wiecej..

Lewica przeciw reformie emerytalnej

Czwartek, 05.04.2012 16:18 • KATEGORIA: Polityka

Lewica przeciw reformie emerytalnej

Członkowie Sojuszu Lewicy Demokratycznej wyrażają sprzeciw wobec reformy emerytalnej. Sojusz chce, aby obywatele mieli wpływ na decyzję dotyczącą podniesienia wieku emerytalnego. Poseł Tadeusz Tomaszewski podkreśla, że rząd poprzez reformę chce skrócić wypłacanie świadczeń emerytalnych

Wiecej..

Szkoły papieskie zjechały do Gniezna

Czwartek, 05.04.2012 16:14 • KATEGORIA: Wiadomości

Szkoły papieskie zjechały do Gniezna

Do Gniezna przyjechali uczniowie podstawówek, szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, których łączy jedno - imię Jana Pawła II. W naszym mieście odbył się Diecezjalny Zjazd Szkół Papieskich, przygotowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.

Wiecej..

Marsz w obronie Telewizji Trwam

Czwartek, 05.04.2012 16:03 • KATEGORIA: Wiadomości

Marsz w obronie Telewizji Trwam

Sympatycy Radia Maryja i Telewizji Trwam domagają się koncesji na nadawanie programu Telewizji Trwam na cyfrowym multipleksie. Widzowie Telewizji Trwam nie zgadzają się z decyzją Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, twierdząc, że jest to dyskryminacja tej stacji. W Gnieźnie w obronie telewizji ojca Rydzyka 11 kwietnia odbędzie się marsz protestacyjny ulicami Gniezna.

Wiecej..

« poprzednia 1 2432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: FD-System - Projektowanie stron internetowych