Piątek, 10.07.2020 04:16 , Dziś imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa Odwiedziło nas 23539202 gości
Menu
Gniezno
Września Szukaj
  
Obraz reklamowy
Obraz reklamowy

Aktualności

Senator przeprasza i chce przeprosin

Czwartek, 11.10.2012 16:53 • KATEGORIA: Wiadomości

Senator przeprasza i chce przeprosin

Senator Gruszczyński przeprasza i... żąda przeprosin od przepraszanego. Sąd Okręgowy w Poznaniu nakazał gnieźnieńskiemu senatorowi Platformy Obywatelskiej - Piotrowi Gruszczyńskiemu, żeby w lokalnych mediach przeprosił posła Prawa i Sprawiedliwości - Zbigniewa Dolatę, za to, że zarzucał mu kłamstwa. Będą przeprosiny - zapewnia senator.

Wiecej..

Dzień dla Zdrowia

Czwartek, 11.10.2012 16:48 • KATEGORIA: Wiadomości

Dzień dla Zdrowia

Porad z zakresu medycyny rodzinnej, onkologii czy psychiatrii można było zasięgnąć u lekarzy specjalistów w Medycznym Studium Zawodowym w Gnieźnie. Podczas Dnia dla Zdrowia można było także wykonać badania ciśnienia, BMI, a także zobaczyć, jak wykonuje się masaż relaksacyjny. Wykłady z zakresu onkologii, chorób układu krążenia, a także psychiatrii przygotowali lekarze z gnieźnieńskich szpitali.

Wiecej..

Unijne projekty edukacyjne

Czwartek, 11.10.2012 16:44 • KATEGORIA: Wiadomości

Unijne projekty edukacyjne

Ponad 500 przedszkolaków w ubiegłym roku szkolnym uczęszczało na dodatkowe zajęcia w ramach projektu "Gnieźnieńskie przedszkola bliżej dzieci - bez barier w szeroki świat". W trzynastu miejskich przedszkolach do czerwca przyszłego roku odbywają się zajęcia z logopedii, języka angielskiego czy gimnastyki korekcyjnej. W Przedszkolu nr 10, z oddziałami integracyjnymi, dodatkowo odbywają się także zajęcia rehabilitacyjne i rewalidacyjne.

Wiecej..

Propozycje Miejskiego Ośrodka Kultury

Czwartek, 11.10.2012 16:40 • KATEGORIA: Wiadomości

Propozycje Miejskiego Ośrodka Kultury

Film Bogumiła Bieleckiego o odkryciach archeologicznych dokonanych w Gnieźnie od 1997 roku będzie można zobaczyć w Miejskim Ośrodku Kultury. Premiera filmu odbędzie się 17 października o godzinie 18.00.

Wiecej..

Relikwie bł. Jana Pawła II trafią do katedry

Środa, 10.10.2012 17:10 • KATEGORIA: Wiadomości

Relikwie bł. Jana Pawła II trafią do katedry

Gnieźnieńska katedra wzbogaci się o kolejne relikwie. Tym razem będą to przekazane przez kardynała Stanisława Dziwisza relikwie bł. Jana Pawła II. Dla tego cennego daru szykowana jest specjalnie jedna z bocznych kaplic.

Wiecej..

Darmowa czujka dla Ciebie

Środa, 10.10.2012 17:06 • KATEGORIA: Wiadomości

Darmowa czujka dla Ciebie

Większość osób zaczęła już ogrzewać swoje domy i mieszkania. Również miejskie ciepłownie rozpoczęły sezon grzewczy. Jest to szczególnie pracowity okres dla kominiarzy i strażaków. Każdego roku w wyniku zatrucia tlenkiem węgla umiera w całym kraju kilkadziesiąt osób. Najczęstszymi przyczynami zaczadzenia są niedrożne systemy kominowe i wentylacyjne.

Wiecej..

Przed nami XII Dzień Papieski

Środa, 10.10.2012 17:02 • KATEGORIA: Wiadomości

Przed nami XII Dzień Papieski

Już w najbliższą niedzielę w całej Polsce odbędzie się Dzień Papieski. To dwunasta edycja, która odbędzie się pod hasłem: "Jan Paweł II - Papież Rodziny".

Wiecej..

Piknik motocyklowo-szachowy

Środa, 10.10.2012 16:51 • KATEGORIA: Wiadomości

Piknik motocyklowo-szachowy

Na piknik motocyklowo-szachowy zapraszają członkowie klubu Classic z Gniezna oraz LKS Chrobry. 20 października na Zielonym Zapleczu Miejskiego Ośrodka Kultury odbędzie się pogoń za hetmanem. Członkowie Classica poruszać się będą po mieście jak figury szachowe.

Wiecej..

Darmowa czujka dla Ciebie!

Środa, 10.10.2012 10:32 • KATEGORIA: Wiadomości

Darmowa czujka dla Ciebie!

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie wspólnie z Telewizją Gniezno zaprasza do udziału w konkursie w ramach projektu "Rozbudowa zintegrowanego systemu bezpieczeństwa środowiskowego i ekologicznego województwa wielkopolskiego". Spośród osób, które poprawnie odpowiedzą na poniższe pytania rozlosowane zostanie 10 czujek dymu, 3 czujki tlenku węgla i 1 czujka dymu i tlenku węgla.

Wiecej..

Dom Matki i Dziecka zostanie zamknięty

Wtorek, 09.10.2012 16:45 • KATEGORIA: Wiadomości

Dom Matki i Dziecka zostanie zamknięty

Nieletnie matki będą musiały opuścić ośrodek Caritas w Gnieźnie. Od przyszłego roku nowe prawo uniemożliwia prowadzenie tej placówki, która jest jedyną taką w archidiecezji gnieźnieńskiej.

Wiecej..
Szef wielkopolskiej Platformy Obywatelskiej w Gnieźnie

Senator Piotr Gruszczyński zaprosił do swojego biura szefa regionu wielkopolskiego i przewodniczącego Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska - Rafała Grupińskiego. W przerwie między spotkaniami z członkami partii Rafał Grupiński rozmawiał z dziennikarzami.

Wiecej..

Za nami Powiatowe Targi Pracy

Wtorek, 09.10.2012 16:36 • KATEGORIA: Wiadomości

Za nami Powiatowe Targi Pracy

Czy mieszkańcy powiatu gnieźnieńskiego będą mieć więcej etatów? Bezrobocie w naszym powiecie wynosi już prawie 14%, więc każde miejsce pracy powinno być na wagę złota. Z ofertami ponad 60 firm z Wielkopolski można się było zapoznać na targach pracy przygotowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Gnieźnie.

Wiecej..

Maluchy uczą się pierwszej pomocy

Wtorek, 09.10.2012 16:33 • KATEGORIA: Wiadomości

Maluchy uczą się pierwszej pomocy

Jak powiadomić służby ratunkowe w razie wypadku oraz jak pomóc osobie poszkodowanej, dowiedziały się maluchy z Przedszkola nr 10 w Gnieźnie. Dzieci podczas spotkania z ratownikiem medycznym dowiedziały się, jakie są numery alarmowe oraz co należy powiedzieć, gdy dzwoni się do służb ratunkowych.

Wiecej..

Zainaugurowali nowy rok akademicki

Poniedziałek, 08.10.2012 17:09 • KATEGORIA: Wiadomości

Zainaugurowali nowy rok akademicki

Nowy rok akademicki zainaugurowała Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Gnieźnie. Na kierunkach technicznych studiuje tam już około 900 osób. W tym roku są także pomostowe studia pielęgniarskie.

Wiecej..

Rozpoczął się Tydzień Miłosierdzia

Poniedziałek, 08.10.2012 17:06 • KATEGORIA: Wiadomości

Rozpoczął się Tydzień Miłosierdzia

W Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej rozpoczął się Tydzień Miłosierdzia. To między innymi okazja do przypomnienia o działaniach prowadzonych przez tę organizację na rzecz ubogich i potrzebujących wsparcia. W tym roku Caritas chce również włączyć się w promocję aktywnego stylu życia.

Wiecej..

Wojciech Gąssowski we Wrzesińskim Ośrodku Kultury

Poniedziałek, 08.10.2012 17:03 • KATEGORIA: Wiadomości

Wojciech Gąssowski we Wrzesińskim Ośrodku Kultury

We Wrzesińskim Ośrodku Kultury odbył się koncert Wojciecha Gąssowskiego. Artysta, który swój debiut muzyczny miał w 1962 roku na Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie, przyznaje, że już wcześniej zdarzało mu się występować w tym mieście.

Wiecej..

Maraton fotograficzny

Poniedziałek, 08.10.2012 17:00 • KATEGORIA: Wiadomości

Maraton fotograficzny

Mieli dziesięć godzin, aby wykonać dziesięć zdjęć, a później dostarczyć je do Miejskiego Ośrodka Kultury. Mowa o uczestnikach maratonu fotograficznego zorganizowanego przez gnieźnieński ośrodek. Wśród tematów znalazły się między innymi: pomnik historii, człowiek, dzielnica, królewskie Gniezno czy Gniezno nieznane. Do maratonu zgłosiło się kilkadziesiąt osób z całego powiatu.

Wiecej..

Zalety odnawialnych źródeł energii

Piątek, 05.10.2012 17:31 • KATEGORIA: Wiadomości

Zalety odnawialnych źródeł energii

O odnawialnych źródłach energii w Czerniejewie rozmawiali samorządowcy, leśnicy oraz przedsiębiorcy. Podczas konferencji zorganizowanej przez starostów gnieźnieńskiego i wrzesińskiego można było się dowiedzieć między innymi, jaki potencjał tkwi w odnawialnych źródłach energii oraz jakie są możliwości dofinansowania. Włodarze gmin powiatu gnieźnieńskiego podczas ostatniego konwentu rozmawiali także na temat wykorzystania tych źródeł energii.

Wiecej..

Przed nami gwarowe Święto Pyry

Piątek, 05.10.2012 17:27 • KATEGORIA: Wiadomości

Przed nami gwarowe Święto Pyry

Na tradycyjne Wielkopolskie Święto Pyry 14 października zaprasza Stowarzyszenie DOM oraz Centrum Kultury "Scena to dziwna". Festyn skierowany do całych rodzin odbędzie się w schronisku "Pomocna przystań" na Kawiarach. Na wszystkich, którzy tego dnia przyjdą na Święto Pyry, czeka mnóstwo atrakcji.

Wiecej..
Miejskie Świetlice Socjoterapeutyczne mają dziewięć lat

Dziewiąte urodziny świętowały Miejskie Świetlice Socjoterapeutyczne. Świetlice w Gnieźnie powstały w 2003 roku. Przez dziewięć lat udało się pomóc nie tylko dzieciom, ale także ich rodzinom. Dzieci i młodzież, które przychodzą do świetlic, mogą skorzystać z pomocy w odrabianiu lekcji, terapii zajęciowej czy zajęć socjoterapeutycznych.

Wiecej..

Motocykliści zakończą sezon

Piątek, 05.10.2012 17:20 • KATEGORIA: Wiadomości

Motocykliści zakończą sezon

Kilkuset miłośników dwóch kółek 13 października przejedzie ulicami Gniezna. Motocykliści w ten sposób zakończą kolejny sezon. Impreza rozpocznie się o godzinie 12.00 na parkingu przy Galerii Gniezno. Później, przy wigwamie w Cielimowie, odbędzie się ognisko.

Wiecej..

Ćwiczenia obronne w Trzemesznie

Czwartek, 04.10.2012 17:45 • KATEGORIA: Wiadomości

Ćwiczenia obronne w Trzemesznie

Gaszenie pożaru niebezpiecznych substancji i unieszkodliwianie podłożonego materiału wybuchowego ćwiczono w Trzemesznie. W zakładach Paroc o Dynea pojawiło się w południe jedenaście jednostek straży pożarnej i jednostka antyterrorystyczna.

Wiecej..

W Gnieźnie obradowali wójtowie i burmistrzowie

Czwartek, 04.10.2012 17:40 • KATEGORIA: Wiadomości

W Gnieźnie obradowali wójtowie i burmistrzowie

Włodarze gmin z terenu powiatu gnieźnieńskiego spotkali się na konwencie wójtów i burmistrzów. Podczas spotkania poruszone zostały tematy ważne dla całego powiatu gnieźnieńskiego. Wśród nich znalazła się między innymi kwestia ochrony środowiska, bezpieczeństwa na terenie powiatu oraz promocji turystycznej.

Wiecej..

Nowe nawierzchnie na gnieźnieńskich ulicach

Czwartek, 04.10.2012 17:37 • KATEGORIA: Wiadomości

Nowe nawierzchnie na gnieźnieńskich ulicach

Na kolejnych miejskich ulicach, które dotąd były drogami polnymi, jest wykonana nowa nawierzchnia. Prace zakończyły się między innymi na ulicy Skrajnej, Morelowej, Pałuckiej czy Jaśminowej. W sumie w tym roku utwardzonych zostało ponad dwadzieścia ulic.

Wiecej..

Przed nami "Dzień dla Zdrowia"

Czwartek, 04.10.2012 17:29 • KATEGORIA: Wiadomości

Przed nami  Dzień dla Zdrowia

Dziesiątego października w Medycznym Studium Zawodowym w Gnieźnie będzie można skorzystać z bezpłatnych porad psychologów, psychiatrów oraz specjalistów medycyny rodzinnej. "Dzień dla Zdrowia" rozpocznie się o godzinie 12.00 i potrwa do 16.00. W gnieźnieńskim Medyku będzie można wysłuchać wykładów z zakresu schorzeń układu krążenia, onkologii i psychiatrii.

Wiecej..

« poprzednia 1 2431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441460 461 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: FD-System - Projektowanie stron internetowych