Piątek, 10.07.2020 05:04 , Dziś imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa Odwiedziło nas 23539444 gości
Menu
Gniezno
Września Szukaj
  
Obraz reklamowy
Obraz reklamowy

Aktualności

Kolejne czytajki w eSTeDe

Czwartek, 18.10.2012 16:44 • KATEGORIA: Wiadomości

Kolejne czytajki w eSTeDe

Pierwsze po wakacyjnej przerwie czytajki w eSTeDe poświęcone były Januszowi Korczakowi. Dzieci ze szkół podstawowych (nr 2 i nr 9) poznały "Pamiętnik Blumki". Książka opowiada o dzieciach Korczaka przebywających w domu sierot.

Wiecej..

Grand Prix Polski Dance Września 2012

Czwartek, 18.10.2012 11:59 • KATEGORIA: Wiadomości

Grand Prix Polski Dance Września 2012

Wiecej..

Miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej

Środa, 17.10.2012 15:25 • KATEGORIA: Wiadomości

Miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej

Pedagodzy z miejskich szkół świętowali Dzień Edukacji Narodowej. Gnieźnieńscy nauczyciele spotkali się w Miejskim Ośrodku Kultury. Za szczególnie wyróżniającą się pracę na rzecz swoich placówek pedagodzy otrzymali nagrody od prezydenta miasta. W tym roku władze miasta przyznały ponad 40 nagród.

Wiecej..

Dzień Papieski w Bibliotece Publicznej

Środa, 17.10.2012 15:18 • KATEGORIA: Wiadomości

Dzień Papieski w Bibliotece Publicznej

Kościół pw. Świętego Bogumiła w Gnieźnie na zdjęciach wykonanych przez Henryka Maćkowiaka oglądać można w siedzibie biblioteki przy ulicy Staszica. Wystawa "Sacrum i profanum" ukazuje wnętrze oraz mury zewnętrzne świątyni. Na fotografiach bardzo dużą rolę odgrywa światło, które wpada do świątyni przez największy w Polsce witraż.

Wiecej..

"Drzwi otwarte" w Ośrodku Miłosiernego Samarytanina

Środa, 17.10.2012 15:16 • KATEGORIA: Wiadomości

 Drzwi otwarte  w Ośrodku Miłosiernego Samarytanina

Z bezpłatnych porad rehabilitantów i fizjoterapeutów można było skorzystać w Ośrodku Miłosiernego Samarytanina w Gnieźnie. Ośrodek otworzył swoje drzwi na zakończenie 68. Tygodnia Miłosierdzia. Z usług placówki korzystają zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci.

Wiecej..

Ośrodek "Pelikan" zaprasza uczniów

Środa, 17.10.2012 15:12 • KATEGORIA: Wiadomości

Ośrodek  Pelikan  zaprasza uczniów

W każdą sobotę od 9.00 do 11.00 "Pelikan" zaprasza na bezpłatne zajęcia dla uczniów. Ośrodek wyjątkowo w tym roku pracę rozpoczął dopiero 13 października. Dzieci i młodzież w "Pelikanie" mogą korzystać z pomocy nauczycieli każdego z przedmiotów. Uczniowie do ośrodka przychodzą odrabiać lekcje czy przygotowywać się do sprawdzianów.

Wiecej..

Rocznica wyboru na papieża bł. Jana Pawła II

Wtorek, 16.10.2012 17:00 • KATEGORIA: Wiadomości

Rocznica wyboru na papieża bł. Jana Pawła II

Trzydzieści cztery lata temu arcybiskup krakowski - Karol Wojtyła - został papieżem. Było to 16 października 1978 roku. Polak został papieżem jako pierwsza osoba spoza Włoch od 456 lat. w Gnieźnie z tej okazji relikwię Jana Pawła II umieszczono w kościele pw. Błogosławionej Jolenty.

Wiecej..

Rozmawiali o przyszłości trzemeszeńśkiej oświaty

Wtorek, 16.10.2012 16:51 • KATEGORIA: Wiadomości

Rozmawiali o przyszłości trzemeszeńśkiej oświaty

"Okrągły stół" w sprawie szkolnictwa w Trzemesznie zorganizowano w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie. Podjęta przez Radę Powiatu uchwała w sprawie rozwiązania trzemeszeńskiego Zespołu Szkół Liceum i Gimnazjum budzi w mieście sporo kontrowersji. Trzemesznianie obawiają się, że doprowadzi to do stopniowej likwidacji liceum, w którym uczyli się między innymi Hipolit Cegielski i Jerzy Waldorff. Dlatego, aby emocje uspokoić i wyjaśnić sobie niedomówienia oraz plotki, zorganizowano spotkanie samorządowców, rodziców i parlamentarzystów.

Wiecej..

Cyrk Arlekin w Gnieźnie

Wtorek, 16.10.2012 16:48 • KATEGORIA: Wiadomości

Cyrk Arlekin w Gnieźnie

Cyrk Arlekin w Gnieźnie: 19 października, godz. 17:00, ul. Parkowa (za marketem Lidl).

Wiecej..

Dzieci na fotografiach w muzeum

Wtorek, 16.10.2012 16:46 • KATEGORIA: Wiadomości

Dzieci na fotografiach w muzeum

Zdjęcia dzieci z różnych zakątków świata oglądać można w Muzeum Regionalnym im. Dzieci Wrzesińskich we Wrześni. Ekspozycja została przygotowana w ramach Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki. Zdjęcia dzieci z Międzynarodowego Biennale Fotografii Artystycznej nawiązują do dzieci wrzesińskich oraz fotografii Zjeżdżałki.

Wiecej..

Fotodialog we Wrześni

Wtorek, 16.10.2012 16:37 • KATEGORIA: Wiadomości

Fotodialog we Wrześni

Po raz piąty we Wrześni odbył się festiwal Fotodialog. Pomysłodawcą festiwalu był śp. Ireneusz Zjeżdżałka. Fotodialog we Wrześni został zorganizowany po raz pierwszy w 2003 roku. Kolejna edycja festiwalu odbyła się po sześcioletniej przerwie - w 2009 roku.

Wiecej..

Święto Pyrki na Kawiarach

Wtorek, 16.10.2012 16:33 • KATEGORIA: Wiadomości

Święto Pyrki na Kawiarach

Nie zabrakło ani pyry z gzikiem, ani smaloszka, a tym bardziej - dobrej zabawy. Kolejne już święto wielkopolskiej pyry na Kawiarach można zaliczyć do bardzo udanych. Festyn, jak co roku, przyciągnął tłumy. Było mnóstwo dobrego jedzenia oraz świetna zabawa.

Wiecej..

XII Dzień Papieski w Gnieźnie

Poniedziałek, 15.10.2012 17:18 • KATEGORIA: Wiadomości

XII Dzień Papieski w Gnieźnie

O rychłą kanonizację bł. Jana Pawła II modlono się w gnieźnieńskiej katedrze podczas dwunastego już Dnia Papieskiego. Mszy świętej przewodniczył prymas Polski, arcybiskup Józef Kowalczyk. W homilii metropolita gnieźnieński przypomniał słowa błogosławionego papieża Polaka i w nawiązaniu do hasła Dnia Papieskiego: "Jan Paweł II - Papież Rodziny", mówił o trwałości sakramentu małżeństwa i rodziny.

Wiecej..

Błogosławionemu Janowi Pawłowi II

Poniedziałek, 15.10.2012 17:16 • KATEGORIA: Wiadomości

Błogosławionemu Janowi Pawłowi II

Anna Kadecka-Nowicka, Zenona Golc, Bogdan Ferenc, Maciej Braciszewski oraz chór katedralny wystąpili w gnieźnieńskiej katedrze z okazji XII Dnia Papieskiego.

Wiecej..

Dzień Edukacji Narodowej

Poniedziałek, 15.10.2012 17:13 • KATEGORIA: Wiadomości

Dzień Edukacji Narodowej

Nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego świętowali Dzień Edukacji Narodowej. Społeczność szkolna tradycyjnie zebrała się w auli, aby wspólnie świętować ten wyjątkowy dla całej oświaty dzień. Uczniowie, jak co roku, przygotowali z tej okazji program artystyczny.

Wiecej..

Zakończyli sezon

Poniedziałek, 15.10.2012 17:09 • KATEGORIA: Wiadomości

Zakończyli sezon

Kilkuset motocyklistów z Gniezna i regionu zakończyło tegoroczny sezon. Paradę ulicami miasta oraz piknik przy wigwamie w Cielimowie zorganizował klub Born To Ride. Tegoroczny sezon w Gnieźnie rozpoczął się pod koniec kwietnia. Obfitował w wiele imprez i zlotów. Był on także bezpieczny; w tym sezonie gnieźnieński klub nie stracił żadnego ze swoich członków.

Wiecej..

Watch Docs

Poniedziałek, 15.10.2012 17:04 • KATEGORIA: Wiadomości

Watch Docs

Watch Docs po raz kolejny odwiedził pierwszą stolicę. Przez dwa dni mieszkańcy Gniezna mieli okazję obejrzeć filmy dokumentalne z różnych stron świata, poruszające bardzo istotną tematykę praw człowieka. W ramach festiwalu w Gnieźnie w Miejskim Ośrodku Kultury odbyły się pokazy dla uczniów oraz indywidualnych odbiorców.

Wiecej..

Pasowanie w "Prymusie"

Poniedziałek, 15.10.2012 16:41 • KATEGORIA: Wiadomości

Pasowanie w  Prymusie

Dzieci z Językowej Szkoły Podstawowej "Prymus" w Gnieźnie zostały pasowane na uczniów. Uroczystość pasowania została połączona z Dniem Edukacji Narodowej oraz Dniem Papieskim. W "Prymusie" uczy się blisko 30 dzieci w klasie pierwszej i czwartej. Uczniowie dla swoich pedagogów i rodziców przygotowali specjalny program artystyczny.

Wiecej..

Darmowa czujka dla Ciebie!

Niedziela, 14.10.2012 22:43 • KATEGORIA: Wiadomości

Darmowa czujka dla Ciebie!

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie wspólnie z Telewizją Gniezno zaprasza do udziału w konkursie w ramach projektu "Rozbudowa zintegrowanego systemu bezpieczeństwa środowiskowego i ekologicznego województwa wielkopolskiego". Spośród osób, które poprawnie odpowiedzą na poniższe pytania rozlosowane zostanie 10 czujek dymu, 3 czujki tlenku węgla i 1 czujka dymu i tlenku węgla.

Wiecej..

Uczniowie sprzątali w lesie

Piątek, 12.10.2012 17:14 • KATEGORIA: Wiadomości

Uczniowie sprzątali w lesie

Nawet do trzech ton śmieci zniknęło z gnieźnieńskiego Lasu Miejskiego. Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych po raz drugi w tym roku wzięła udział w sprzątaniu lasu. Akcja sprzątania organizowana jest przez gnieźnieńskie starostwo oraz nadleśnictwo dwa razy do roku - na wiosnę i jesienią. Ma ona na celu nie tylko wysprzątanie lasu, ale także uświadamianie młodzieży, że nie należy śmieci wywozić do lasów.

Wiecej..

Jak budować system wartości?

Piątek, 12.10.2012 17:10 • KATEGORIA: Wiadomości

Jak budować system wartości?

Wykładu Doroty Zawadzkiej, znanej między innymi z programu "Superniania", "Jak budować u dzieci i młodzieży system wartości?" wysłuchali pedagodzy ze szkół powiatu gnieźnieńskiego. Zawadzka opowiadała nauczycielom, jak należy z dziećmi rozmawiać o wartościach. Mówiła także, że to rodzice mają wpływ na to, jakie ich dzieci będą w przyszłości.

Wiecej..

Litewscy nauczyciele w Gnieźnie

Piątek, 12.10.2012 17:08 • KATEGORIA: Wiadomości

Litewscy nauczyciele w Gnieźnie

Delegacja z miasta partnerskiego Gniezna - Radwiliszki na Litwie - odwiedziła Przedszkole nr 14 w Gnieźnie. Goście z Litwy przyjechali do pierwszej stolicy, aby dowiedzieć się, jak w Polsce wygląda praca w przedszkolach.

Wiecej..

"Znani zaczytani" na Rynku

Piątek, 12.10.2012 17:05 • KATEGORIA: Wiadomości

 Znani zaczytani  na Rynku

Zdjęcia znanych gnieźnian zaczytanych w swoich ulubionych książkach oglądać można na Rynku. Wystawa "Znani zaczytani" to pomysł Klubu Dyskusji o Książce. Osoby przedstawione na portretach to członkowie gnieźnieńskich stowarzyszeń, ludzie kultury, a nawet lekarze.

Wiecej..

Zdjęcia drzew z okazji Święta Drzewa

Piątek, 12.10.2012 17:02 • KATEGORIA: Wiadomości

Zdjęcia drzew z okazji Święta Drzewa

Z okazji Święta Drzewa w Centrum Kultury "Scena to dziwna" można było podziwiać fotografie Małgorzaty Swędrzyńskiej. Zdjęcia drzew wykonane zostały o różnych porach roku na terenie całej Europy. Na ekspozycji znalazły się fotografie drzew młodych, kwitnących, a także bardzo starych, pozbawionych liści. Małgorzata Swędrzyńska fotografią zajmuje się już od wielu lat.

Wiecej..

Dzień Seniora

Piątek, 12.10.2012 16:59 • KATEGORIA: Wiadomości

Dzień Seniora

Członkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów spotkali się z okazji Dnia Seniora. Spotkanie, tradycyjnie, odbyło się w gościnnych murach Gnieźnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Dla osób starszych możliwość wyjścia z domu i zmiany otoczenia jest bardzo ważna.

Wiecej..

« poprzednia 1 2430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440460 461 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: FD-System - Projektowanie stron internetowych