Środa, 26.02.2020 02:58 , Dziś imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława Odwiedziło nas 21566261 gości
Obraz reklamowy
Menu Gniezno
Września
Szukaj
  
Obraz reklamowy

Aktualności

"Histerie miłosne" w gnieźnieńskim teatrze

Czwartek, 10.01.2013 11:50 • KATEGORIA: Wiadomości

 Histerie miłosne  w gnieźnieńskim teatrze

Wiecej..

Plany Prawa i Sprawiedliwości na 2013 rok

Środa, 09.01.2013 16:58 • KATEGORIA: Wiadomości

Plany Prawa i Sprawiedliwości na 2013 rok

W nowym roku nowe plany na rozwój organizacji i wzmocnienie struktur partyjnych ma gnieźnieńskie Prawo i Sprawiedliwość. Działacze chcą zwiększyć liczebność partii, zakończyć wewnętrzne spory oraz uaktualnić program.

Wiecej..

Krzysztof Ostrowski w Prawie i Sprawiedliwości

Środa, 09.01.2013 16:55 • KATEGORIA: Wiadomości

Krzysztof Ostrowski w Prawie i Sprawiedliwości

Krzysztof Ostrowski - były starosta gnieźnieński - jest jednak członkiem Prawa i Sprawiedliwości. Decyzję o uznaniu jego koła wydał w poniedziałek Zarząd Okręgowy PiS-u podczas posiedzenia w Koninie.

Wiecej..

Nagrodzą osoby zasłużone dla powiatu

Środa, 09.01.2013 16:14 • KATEGORIA: Wiadomości

Nagrodzą osoby zasłużone dla powiatu

Dwudziestego pierwszego stycznia poznamy Laureatów Nagrody Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego. Nagroda ta przyznawana jest osobom szczególnie zasłużonym dla powiatu gnieźnieńskiego przez Konwent Starostów. W skład kapituły wchodzą: Teresa Marciniak (wdowa po śp. Jacku Marciniaku), Krzysztof Ostrowski, Jacek Kowalski oraz Dariusz Pilak.

Wiecej..

Emeryci i renciści przy świątecznym stole

Środa, 09.01.2013 16:10 • KATEGORIA: Wiadomości

Emeryci i renciści przy świątecznym stole

Na tradycyjnym opłatku spotkali się członkowie Komisji Emerytów i Rencistów NSZZ "Solidarność" z Gniezna i powiatu. Spotkanie w wieczerniku parafii pw. Błogosławionego Radzyma Gaudentego odbyło się po raz piętnasty. Dla seniorów jest to okazja, aby porozmawiać i pobyć razem - podkreśla Tadeusz Pietrzak, przewodniczący Komisji Emerytów i Rencistów NSZZ "Solidarność".

Wiecej..

Pozew oddalony, będą kolejne procesy

Wtorek, 08.01.2013 17:10 • KATEGORIA: Wiadomości

Pozew oddalony, będą kolejne procesy

Po rocznym postępowaniu Sąd Okręgowy w Poznaniu oddalił pozew Wojciecha Krawczyka przeciwko Zbigniewowi Dolacie. Wojciech Krawczyk zarzucał posłowi Prawa i Sprawiedliwości, że ten w wypowiedziach publicznych naruszył jego dobra osobiste. Sędzia jednak nie podzielał tej opinii i oddalił pozew bez rozstrzygania o winie. Z takiego obrotu sprawy zadowolony jest poseł Dolata.

Wiecej..

Senator podsumował rok

Wtorek, 08.01.2013 17:07 • KATEGORIA: Wiadomości

Senator podsumował rok

Kolejny rok kadencji podsumował Piotr Gruszczyński. W 2012 roku senator złożył 29 oświadczeń, uczestniczył w spotkaniach komisji unijnych (między innymi w Kopenhadze czy Brukseli). Piotr Gruszczyński swoją aktywność w ubiegłym roku wykazał także w swoim okręgu wyborczym, organizując bezpłatne porady prawne i kurs języka angielskiego, wspierając organizację letniego wypoczynku dla dzieci czy pomagając pogorzelcom.

Wiecej..

Noworoczny koncert w katedrze

Wtorek, 08.01.2013 16:53 • KATEGORIA: Wiadomości

Noworoczny koncert w katedrze

Muzyczny prezent dla mieszkańców Gniezna przygotowali uczniowie szkoły muzycznej. Tradycyjnie, szkoła nowy rok rozpoczęła od koncertu w Bazylice Prymasowskiej. Uczniowie zaprezentowali publiczności utwory muzyki klasycznej oraz kolędy. W tym roku był to już dwudziesty koncert.

Wiecej..
Nastrojowo i świątecznie we Wrzesińskim Ośrodku Kultury

Nostalgicznie, nastrojowo i świątecznie - tak było podczas ostatniego koncertu zorganizowanego we Wrzesińskim Ośrodku Kultury. Gospodarzami koncertu "Z kolędą i nie tylko" byli: chór Camerata, młodzież z liceum im. Henryka Sienkiewicza oraz dzieci z zespołu z parafii Świętego Ducha.

Wiecej..

Pola Lednickie już oficjalnie

Poniedziałek, 07.01.2013 18:32 • KATEGORIA: Wiadomości

Pola Lednickie już oficjalnie

Pola Lednickie koło Gniezna poświęcił arcybiskup Józef Kowalczyk, prymas Polski. To najmniejsza miejscowość w powiecie gnieźnieńskim, która oficjalnie powstała 1 stycznia. Obejmuje teren ojców dominikanów, na którym co roku odbywają się Apele Młodych.

Wiecej..

Złote Wrzosy rozdane

Poniedziałek, 07.01.2013 18:27 • KATEGORIA: Wiadomości

Złote Wrzosy rozdane

We Wrześni, w Pałacu na Opieszynie, odbyło się - tradycyjnie już - spotkanie noworoczne. Gospodarzem był burmistrz Tomasz Kałużny, który podsumował ubiegły rok i przypomniał najważniejsze minione inwestycje, oraz przedstawił plany na przyszłość.

Wiecej..

Jacek Wójcicki świątecznie

Poniedziałek, 07.01.2013 18:22 • KATEGORIA: Wiadomości

Jacek Wójcicki świątecznie

Jacek Wójcicki - śpiewak i aktor - wystąpił w gnieźnieńskiej katedrze z programem świątecznym. Tradycyjnie z okazji noworocznego koncertu bazylika wypełniła się po brzegi mieszkańcami pierwszej stolicy. Jacek Wójcicki z wykształcenia jest aktorem, jednak - jak podkreśla - muzyka zawsze była mu bliska.

Wiecej..

Biuro Rady Miasta do Starego Ratusza

Poniedziałek, 07.01.2013 18:20 • KATEGORIA: Wiadomości

Biuro Rady Miasta do Starego Ratusza

W Urzędzie Miejskim trwa wyprowadzka Rady Miasta. Dokumenty zostaną przeniesione do Starego Ratusza.

Wiecej..

Hokejowy weekend

Poniedziałek, 07.01.2013 18:17 • KATEGORIA: Sport

Hokejowy weekend

Dwie kolejki ligowe rozegrali hokeiści w ramach Halowych Mistrzostw Polski Seniorów. W piątek laskarze Startu podejmowali Pomorzanina Toruń. Czerwono-czarni pokonali rywali z Grodu Kopernika 13:8. Tego samego dnia "Stelliści" zmierzyli się z LKS-em Rogowo i wygrali 6:2.

Wiecej..

El-Gład liderem

Poniedziałek, 07.01.2013 17:59 • KATEGORIA: Sport

El-Gład liderem

Rozgrywki Gnieźnieńskiej Ligi Futsalu są na półmetku. W sobotę i niedzielę rozegrano dwie ostatnie serie rundy zasadniczej. Zmiany na miejscu lidera nie zanotowaliśmy.

Wiecej..

Sukcesy tenisistek

Poniedziałek, 07.01.2013 17:56 • KATEGORIA: Sport

Sukcesy tenisistek

Rozpoczęła się runda finałowa drugiej ligi kobiet z udziałem najlepszych drużyn z województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego i wielkopolskiego. Do tej rundy finałowej drugi zespół Stelli Niechan przystąpił z dorobkiem kompletu zwycięstw. W niedzielę natomiast w Poznaniu odbył się III Turniej Klasyfikacyjny w kategorii seniorów. W konkurencji kobiet wysokie miejsca zajęły zawodniczki Stelli.

Wiecej..

Gniezno stołeczne i królewskie

Piątek, 04.01.2013 19:01 • KATEGORIA: Wiadomości

Gniezno stołeczne i królewskie

Od 27 grudnia Gniezno to nie tylko Pierwsza Stolica Polski oraz Miasto Świętego Wojciecha, ale także Stołeczne Królewskie Miasto Gniezno. Ten tytuł został oficjalnie wprowadzony do statutu miasta specjalną uchwałą Rady Miasta Gniezna. Tym samym Gniezno dołączyło do grona stołecznych miast: Warszawy, Krakowa, Poznania, Płocka oraz Lwowa.

Wiecej..

Odliczanie do orkiestrowego grania

Piątek, 04.01.2013 18:57 • KATEGORIA: Wiadomości

Odliczanie do orkiestrowego grania

Trwają ostatnie przygotowania do Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 13 stycznia również w Gnieźnie będzie się działo. Od rana wolontariusze na ulicach miasta będą zbierać pieniądze. Przez cały dzień mnóstwo atrakcji czeka także w Centrum Kultury "Scena to dziwna". Nie zabraknie pokazu ratownictwa, zabaw dla dzieci, koncertów oraz tradycyjnego "Światełka do nieba".

Wiecej..

Dekoracje świąteczne z... odpadów

Piątek, 04.01.2013 18:54 • KATEGORIA: Wiadomości

Dekoracje świąteczne z... odpadów

Co można zrobić z odpadów? Prawie wszystko. Nawet ozdoby choinkowe, o czym świadczą prace dzieci i młodzieży z gnieźnieńskich szkół. W Urzędzie Miejskim podsumowano konkurs na najpiękniejsze ozdoby świąteczne.

Wiecej..

eSTeDe zaprasza na warsztaty artystyczne

Piątek, 04.01.2013 18:50 • KATEGORIA: Wiadomości

eSTeDe zaprasza na warsztaty artystyczne

Decoupage, lepienie z gliny czy dekorowanie pokoju to propozycje Centrum Kultury "Scena to dziwna" dla najmłodszych na zimowe ferie. Warsztaty artystyczne w eSTeDe potrwają pięć dni. Mogą w nich uczestniczyć dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Zajęcia odbywają się tylko w pierwszym tygodniu ferii.

Wiecej..

Solidarna Polska ma radnego

Czwartek, 03.01.2013 18:48 • KATEGORIA: Wiadomości

Solidarna Polska ma radnego

Arkadiusz Masłowski - radny Rady Miasta Gniezna - nie jest już członkiem Stowarzyszenia Ziemia Gnieźnieńska. Teraz reprezentuje Solidarną Polskę. Radny w 2010 roku w wyborach samorządowych startował z list Stowarzyszenia Ziemia Gnieźnieńska, jednak - jak podkreśla - teraz polityka uprawiana przez stowarzyszenie jest spójna z polityką Prawa i Sprawiedliwości.

Wiecej..

Nowy rok z nowymi propozycjami

Czwartek, 03.01.2013 18:44 • KATEGORIA: Wiadomości

Nowy rok z nowymi propozycjami

Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie w nowy rok wkracza z nowymi propozycjami kulturalnymi. Najważniejsze nowości to czerwcowy koncert sekcji MOK-u dla mieszkańców czy Festiwal Kultury Kantońskiej. Nie zabraknie tradycyjnych już imprez, takich jak: Święto Latawca, Kalejdoskop Talentów, Gala Malowania Jaja czy MOKołaje.

Wiecej..

Gnieźnianka na dworze królewskim

Czwartek, 03.01.2013 18:39 • KATEGORIA: Wiadomości

Gnieźnianka na dworze królewskim

Jak uniwersalni są mieszkańcy Gniezna i że wszędzie dadzą sobie radę, świadczy przykład Anny Klesse. Dziewczyna, która ukończyła I Liceum Ogólnokształcące, a potem studiowała dziennikarstwo, teraz jest... asystentką króla Nigerii. Korzystając z faktu, że asystentka króla przyjechała na święta do rodziny, spytaliśmy, jak dostała taką pracę w Afryce.

Wiecej..

Spokojny sylwester i Nowy Rok

Środa, 02.01.2013 17:18 • KATEGORIA: Wiadomości

Spokojny sylwester i Nowy Rok

Sylwester i Nowy Rok w powiecie gnieźnieńskim były jednymi z najspokojniejszych w kraju. Policjanci nie odnotowali żadnych poważnych zdarzeń drogowych ani wypadków z użyciem fajerwerków. Interwencje w noc sylwestrową najczęściej dotyczyły nietrzeźwych śpiących na ulicach czy ławkach. Funkcjonariusze zatrzymali jednego pijanego kierowcę.

Wiecej..

Przed nami noworoczny koncert w katedrze

Środa, 02.01.2013 17:07 • KATEGORIA: Wiadomości

Przed nami noworoczny koncert w katedrze

Najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek będzie można posłuchać w gnieźnieńskiej katedrze. Tradycyjnie, jak co roku, władze miasta zapraszają na koncert noworoczny. W najbliższy piątek w murach Bazyliki Prymasowskiej wystąpi Jacek Wójcicki.

Wiecej..

« poprzednia 1 2399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409441 442 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: FD-System - Projektowanie stron internetowych