Niedziela, 20.08.2017 23:03 , Dziś imieniny: Bernarda, Sabiny, Samuela Odwiedziło nas 13944793 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Aktualności

Brak planowanej przez PiS opłaty paliwowej

Środa, 26.07.2017 11:38 • KATEGORIA: Wiadomości

Brak planowanej przez PiS opłaty paliwowej

Działacze gnieźnieńskiej Platformy Obywatelskiej odnieśli się do wycofania się Prawa i Sprawiedliwości z projektu wprowadzenia dodatkowej opłaty paliwowej, która skutkowała by podwyżką cen paliw.

Wiecej..

Strefy aktywności Seniora-Pławnik

Środa, 26.07.2017 10:27 • KATEGORIA: Wiadomości

Strefy aktywności Seniora-Pławnik

Gnieźnieńscy seniorzy nie boją się ruchu, coraz częściej korzystają ze specjalnych sfer aktywności seniora.Cykliczne ćwiczenia pod okiem instruktorów odbywają się w różnych częściach miasta. Tym razem spotkanie odbyło się na popularnym Pławniku.

Wiecej..

Koronacja Królewska

Wtorek, 25.07.2017 14:44 • KATEGORIA: Wiadomości

Koronacja Królewska

Ostatni weekend lipca wypełnią w Gnieźnie atrakcje związane z Koronacją Królewską. Impreza historyczna wpisała się na trwałe w kalendarium kulturalne Gniezna.

Wiecej..

Działacze Platformy o wecie prezydenta

Wtorek, 25.07.2017 13:51 • KATEGORIA: Wiadomości

Działacze Platformy o wecie prezydenta

Poseł Paweł Arndt i Piotr Gruszczyński, liderzy gnieźnieńskiej Platformy Obywatelskiej, odnieśli się do wydarzeń w kraju. Podczas konferencji prasowej dominował temat protestów społecznych przeciwko ustawom sądowym oraz dwa weta prezydenta Andrzeja Dudy.

Wiecej..

Spacerowicze chcą 3. weta

Wtorek, 25.07.2017 11:50 • KATEGORIA: Wiadomości

Spacerowicze chcą 3. weta

Tak jak w całej Polsce i w Gnieźnie spacery z Łańcuchem światła nie ustały. Prezydent Andrzej Duda zawetował dwie z trzech ustaw o sądownictwie, które sejm i senat przyjęły głosami Prawa i Sprawiedliwości. Protestujący podkreślają, że to ich zdaniem to krok w dobrym kierunku, i zmienia to ich nastroje, jednak mówią też o wadze tej trzeciej niezawetowanej ustawy.

Wiecej..

Posłanka .Nowoczesnej o wecie prezydenta

Poniedziałek, 24.07.2017 15:34 • KATEGORIA: Wiadomości

Posłanka .Nowoczesnej o wecie prezydenta

Dziś prezydent Andrzej Duda zawetował dwie z trzech ustaw dotyczących sądownictwa. Decyzja prezydenta zaskoczyła chyba najbardziej środowisko PiS. Na razie jednak sytuację komentuje posłanka opozycji.

Wiecej..

Błękitna Wstęga 2017

Poniedziałek, 24.07.2017 13:57 • KATEGORIA: Wiadomości

Błękitna Wstęga 2017

Tradycyjnie na Małym Skansenie Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, odbyły się Zawody w Pływaniu Długodystansowym w Wodach Otwartych o Błękitną Wstęgę Ostrowa Lednickiego. W tym roku to już XXIV edycja tych popularnych dla gminy Łubowo zawodów.

Wiecej..

Teatry "Bez Kurtyny"

Poniedziałek, 24.07.2017 13:48 • KATEGORIA: Wiadomości

Teatry  Bez Kurtyny

Głównie spektakle adresowane do dzieci wypełniły tegoroczne spotkania teatralne "Bez Kurtyny". Na gnieźnieńskim Rynku pojawili się Piraci, był też Sztorm, a na zakończenie Teatr "Terminus A Qwo" wraz z "Zachodniopomorską Offensywą Teatralną", przedstawił własną wersję "Legendy o księżniczce z gnieźnieńskiego Zamku".

Wiecej..

Hala Sportowa przy ul. Sobieskiego

Poniedziałek, 24.07.2017 10:37 • KATEGORIA: Wiadomości

Hala Sportowa przy ul. Sobieskiego

Niebawem otwarcie hali sportowej przy ulicy Sobieskiego. Obiekt wyczekiwany jest przede wszystkim przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych, które usytuowane są w kompleksie powojskowym. Od lat mówiono o potrzebie budowy takiej hali, w której zajęcia wychowania fizycznego będą mogli odbywać uczniowie popularnej "17" i Rolnika.

Wiecej..

Kwiatowa i Wierzbowa - kolejne inwestycje

Piątek, 21.07.2017 16:30 • KATEGORIA: Wiadomości

Kwiatowa i Wierzbowa - kolejne inwestycje

Często zapominana, bo niedługa, bo na uboczu osiedla Tysiąclecia. Ulica Kwiatowa, o której tutaj mowa, nareszcie zmieniła wygląd. Zupełnie inny charakter ma natomiast inwestycja drogowa przy ul. Wierzbowej.

Wiecej..
Sentyment do Gniezna i pracy w terenie poseł Krystyny Łybackiej

Krystyna Łybacka - poseł do Parlamentu Europejskiego - stara się mimo "misji brukselskiej" przede wszystkim działać w swojej Wielkopolsce. Jak podkreśla, nigdy nie zmieniła swojego wyborczego hasła.

Wiecej..

Z darami do rodaków na Kresach

Piątek, 21.07.2017 13:06 • KATEGORIA: Wiadomości

Z darami do rodaków na Kresach

Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich po raz kolejny wyrusza z darami do Polaków na Ukrainie. Pomoc to nie tylko ubrania, ale też przybory szkolne dla szkoły w Strzelczyskach.

Wiecej..

"Łańcuch świateł" w Gnieźnie

Piątek, 21.07.2017 12:27 • KATEGORIA: Wiadomości

 Łańcuch świateł  w Gnieźnie

"Łańcuch świateł" zebrał się w Gnieźnie spontanicznie. Lakoniczne wiadomości na Facebooku, potem SMS-y do znajomych z godziną i miejscem zbiórki na Rynku zapoczątkowały akcję. Żadnych politycznych przemówień, spotkanie ze świecami i przejście pod budynek sądu - tak można podsumować protest.

Wiecej..

Wakacyjne przygody małego yorka

Czwartek, 20.07.2017 16:05 • KATEGORIA: Wiadomości

Wakacyjne przygody małego yorka

Wakacje to czas, gdy zdarza się nam w roztargnieniu zapomnieć o domowych czworonogach. Nie zawsze z winy właściciela psy również szukają letnich wrażeń. Tak było z małym yorkiem, który wybrał się niechcący na wakacje z Darłowa do Gniezna.

Wiecej..

"Bez Kurtyny"

Czwartek, 20.07.2017 15:55 • KATEGORIA: Wiadomości

 Bez Kurtyny

Pomiędzy 20 a 22 lipca 2017 roku Gniezno stanie się sceną bezkompromisowej konfrontacji najciekawszych polskich teatrów niezależnych. W ramach III Gnieźnieńskich Spotkań Teatralnych "Bez Kurtyny", a więc kolejnego z weekendów Królewskiego Festiwalu Artystycznego, zobaczymy autorskie spektakle oraz widowiska inspirowane dziedzictwem kulturowym Pierwszej Stolicy Polski.

Wiecej..

Prace na ulicy Pocztowej trwają

Czwartek, 20.07.2017 15:42 • KATEGORIA: Wiadomości

Prace na ulicy Pocztowej trwają

Zapowiadana niedawno inwestycja przy ulicy Pocztowej ruszyła pełną parą. Obraz okolic dworca PKS i Parku Miejskiego ulega gruntownej zmianie.

Wiecej..
Krystyna Łybacka o możliwych działaniach Unii w sprawie polskiej

To, co dzieje się w Polsce w zakresie zmian legislacyjnych dotyczących sądownictwa oraz samorządności, nie jest obojętne Parlamentowi Europejskiemu. Europosłanka Krystyna Łybacka prostuje jednak domniemania zarówno zwolenników interwencji, jak i przeciwników.

Wiecej..

Kolejny koncert organowy

Czwartek, 20.07.2017 12:40 • KATEGORIA: Wiadomości

Kolejny koncert organowy

Tym razem koncert organowy w gnieźnieńskiej katedrze będzie niejako preludium do Koronacji Królewskiej. Wszystko wskazuje jednak na to, że cykl powróci na stałe do kalendarium wydarzeń kulturalnych miasta.

Wiecej..

Marcin Gortat w Witkowie

Środa, 19.07.2017 15:45 • KATEGORIA: Sport

Marcin Gortat w Witkowie

Jubileuszowa, dziesiąta edycja Gortat Camp rozpoczęła się w Witkowie. Od lat koszykarz odwiedza bazy wojskowe, ale też prowadzi treningi z młodzieżą. Tym razem przyjął zaproszenie żołnierzy z Powidza.

Wiecej..

Zmiana ruchu w drodze do Skorzęcina

Środa, 19.07.2017 13:48 • KATEGORIA: Wiadomości

Zmiana ruchu w drodze do Skorzęcina

Okres wakacji to wzmożony ruch w okolicach miejscowości wypoczynkowych. Dla ułatwienia dojazdu i wyjazdu zmieniono trasę do Skorzęcina.

Wiecej..

Szkoły z terminalami

Środa, 19.07.2017 13:11 • KATEGORIA: Wiadomości

Szkoły z terminalami

Wśród inwestycji związanych ze szkolnictwem w Gnieźnie znalazły się także niezwykle nowoczesne rozwiązania komputerowe. Terminale, bo o nich mowa, są wymogiem czasów.

Wiecej..

Robocza sesja

Środa, 19.07.2017 11:56 • KATEGORIA: Wiadomości

Robocza sesja

Choć ostatnia sesja Rady Miasta Gniezna zwołana została w trybie nadzwyczajnym, miała charakter roboczy. Radni obradowali krótko. Przyjmowali konieczne do przeprowadzenia pewnych inwestycji przeszacowania w budżecie.

Wiecej..

Mistrzowie Gniezna w wakeboardzie

Wtorek, 18.07.2017 16:24 • KATEGORIA: Wiadomości

Mistrzowie Gniezna w wakeboardzie

Na jeziorze Winiary miały miejsce I Mistrzostwa Gniezna w Wakeboardzie o Puchar Prezydenta Miasta Gniezna. Zawody odbywały się w ramach Królewskiego Festiwalu Artystycznego.

Wiecej..
 Fantasmagoria  przygotowuje się do Koronacji Królewskiej

Zaczynali jako Klub Fantastyki. Dziś są nie tylko stowarzyszeniem, ale też jednym z prężniejszych środowisk kulturotwórczych Gniezna. Stowarzyszenie "Fantasmagoria", bo o jego członkach mowa, przygotowuje się do Koronacji Królewskiej.

Wiecej..

Żeglarskie piosenki na gnieźnieńskim Rynku

Wtorek, 18.07.2017 12:16 • KATEGORIA: Wiadomości

Żeglarskie piosenki na gnieźnieńskim Rynku

Po raz drugi w ramach Królewskiego Festiwalu Artystycznego odbył się Przegląd Piosenki Żeglarskiej "Rynek pod Żaglami". Podobnie jak w 2016 roku, i tym razem okazało się, że gnieźnianie lubią szanty.

Wiecej..

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10307 308 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych