Czwartek, 23.05.2019 13:36 , Dziś imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty Odwiedziło nas 19299912 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Aktualności

SMD sprawdziło nastroje społeczne

Środa, 18.04.2012 16:16 • KATEGORIA: Wiadomości

SMD sprawdziło nastroje społeczne

Gnieźnieńskie koło Stowarzyszenia Młodzi Demokraci przeprowadziło ankietę wśród młodzieży i studentów, dotyczącą wydatkowania środków budżetowych, a także emerytur. Ankietowani chcą zmniejszenia nakładów finansowych na administrację, renowację zabytków oraz sport. Uczniowie i studenci chcą, aby w Polsce więcej pieniędzy było przeznaczanych na zdrowie, infrastrukturę i walkę z ubóstwem.

Wiecej..

Beatyfikacyjna Iskra Miłosierdzia

Wtorek, 17.04.2012 16:17 • KATEGORIA: Wiadomości

Beatyfikacyjna Iskra Miłosierdzia

Beatyfikacyjna Iskra Miłosierdzia zapłonęła w kościele Świętego Wawrzyńca w Gnieźnie. Beatyfikacyjna Iskra Miłosierdzia to inicjatywa stypendystów Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia, przygotowana z okazji beatyfikacji papieża Jana Pawła II. Na lampionie znajdują się wizerunki: Jezusa Miłosiernego, papieża Polaka oraz Świętej siostry Faustyny.

Wiecej..

Zebrali około 45 ton śmieci

Wtorek, 17.04.2012 16:15 • KATEGORIA: Wiadomości

Zebrali około 45 ton śmieci

Około 45 ton śmieci zniknęło z miasta Gniezna. Urzędnicy, działkowcy, członkowie rad osiedlowych, przedstawiciele spółek komunalnych oraz mieszkańcy pierwszej stolicy wspólnie sprzątali miasto. Każdego roku po zimie okazuje się, że część mieszkańców nadal na terenie miasta urządza sobie dzikie wysypiska.

Wiecej..

We Wrześni wybierali talenty

Wtorek, 17.04.2012 16:12 • KATEGORIA: Wiadomości

We Wrześni wybierali talenty

We Wrzesińskim Ośrodku Kultury przez trzy dni odbywał się Przegląd Twórczości Artystycznej. Specjalnie powołane jury wybierało najzdolniejszych młodych muzyków, plastyków oraz fotografików. Ostatniego dnia jury szukało najlepszych tancerzy.

Wiecej..

Czarne chmury nad szpitalem! ZOZ stracił 16 milionów złotych!

Poniedziałek, 16.04.2012 17:00 • KATEGORIA: Wiadomości

Czarne chmury nad szpitalem! ZOZ stracił 16 milionów złotych!

Dalsza rozbudowa szpitala przy ulicy 3 Maja nadal stoi pod znakiem zapytania. Jak już informowaliśmy, Zespół Opieki Zdrowotnej stracił około szesnaście milionów złotych unijnej dotacji. Zarząd Województwa Wielkopolskiego ze względu na liczne wady w wydatkowaniu środków i realizacji inwestycji podjął decyzję o rozwiązaniu umowy o finansowaniu rozbudowy budynku szpitala - tłumaczy Radosław Krawczykowski z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Wiecej..

72. rocznica mordu katyńskiego

Poniedziałek, 16.04.2012 16:55 • KATEGORIA: Wiadomości

72. rocznica mordu katyńskiego

Były wzruszenia, wiersze, wieńce i znicze. Gnieźnianie po raz kolejny uczcili pamięć policjantów z powiatu gnieźnieńskiego zamordowanych przez NKWD w 1940 roku. W 72 lata po zbrodni katyńskiej w Gnieźnie za ofiary tej tragedii modlono się najpierw w kościele garnizonowym. Później odbyły się przy pomniku w Parku Miejskim im. Generała Władysława Andersa. Wśród uczestników nie zabrakło także członków rodzin pomordowanych policjantów.

Wiecej..

"Piękna Helena" przyjechała

Poniedziałek, 16.04.2012 16:51 • KATEGORIA: Wiadomości

 Piękna Helena  przyjechała

To była prawdopodobnie jej ostatnia wizyta w Gnieźnie. Najprawdopodobniej już niedługo będzie można ją podziwiać tylko jako muzealny eksponat. Mowa o "Pięknej Helenie", czyli parowozie Pm36. Lokomotywa z grupą kilkuset osób na pokładzie przyjechała do Gniezna. Uczestnicy wyprawy zwiedzili gnieźnieńską parowozownię.

Wiecej..
ZOZ musi oddać blisko 2 miliony, stracił 16 milionów złotych!

Szpital Powiatowy w Gnieźnie stracił szesnaście milionów złotych unijnej dotacji na rozbudowę. Dziś Urząd Marszałkowski poinformował o rozwiązaniu z placówką umowy na finansowanie dalszych prac. Decyzję Urzędu Marszałkowskiego przekazał starosta Dariusz Pilak.

Wiecej..

Burzliwa sesja! "Nie chcemy być zaczadzeni!"

Piątek, 13.04.2012 17:41 • KATEGORIA: Wiadomości

Burzliwa sesja!  Nie chcemy być zaczadzeni!

Mieszkańcy bloku przy ulicy Barciszewskiego 10 znów pojawili się na sesji Rady Powiatu Gnieźnieńskiego. Tym razem była to nadzwyczajna sesja, zwołana przez radnych opozycji, którzy na wniosek mieszkańców domagali się powołania niezależnej kontroli w bloku, w którym pod koniec lutego zatruł się czadem w łazience ich sąsiad - Michał Darul.

Wiecej..

"Początki państwa polskiego" w 3D

Piątek, 13.04.2012 17:34 • KATEGORIA: Wiadomości

 Początki państwa polskiego  w 3D

"Początki państwa polskiego" to najnowsza stała wystawa w gnieźnieńskim Muzeum Początków Państwa Polskiego. To około 400 cennych zabytków pochodzących z różnych placówek, które mają podkreślić rolę Wielkopolski jako kolebki naszego państwa. Ale to, co wyróżnia tę prezentację, to zwłaszcza użycie nowoczesnych technik trójwymiarowych. Ma to spowodować, że zwiedzanie ekspozycji będzie atrakcyjniejsze.

Wiecej..
ZOZ będzie musiał zwrócić blisko 2 miliony złotych!

Urząd Marszałkowski rozwiązał bez wypowiedzenia umowę na rozbudowę szpitala przy ul. 3 Maja zawartą z gnieźnieńskim Zespołem Opieki Zdrowotnej. ZOZ będzie musiał zwrócić blisko 2 miliony złotych i odsetki. Poniżej publikujemy oświadczenie starosty gnieźnieńskiego Dariusza Pilaka.

Wiecej..

Nie chcą parkingu pod targowiskiem!

Czwartek, 12.04.2012 16:00 • KATEGORIA: Wiadomości

Nie chcą parkingu pod targowiskiem!

Nie oddamy targowiska! - z takimi okrzykami przez centrum Gniezna przeszła ponad setka handlarzy i producentów rolnych. Ludzie, których miejscem pracy jest miejskie targowisko, postanowili w ten sposób zaprotestować przeciwko miejskim planom rewitalizacji miejsca przy Placu 21 Stycznia. Komitet protestacyjny przygotował dla władz taczki, złotą świnkę skarbonkę i butelkę oleju jadalnego.

Wiecej..

Zwolennicy Tv Trwam manifestowali w Gnieźnie

Czwartek, 12.04.2012 15:56 • KATEGORIA: Wiadomości

Zwolennicy Tv Trwam manifestowali w Gnieźnie

Zwolennicy Telewizji Trwam manifestowali w Gnieźnie. Kilkaset osób najpierw modliło się przy pomniku Świętego Wojciecha, a później z transparentami i biało-czerwonymi flagami przemaszerowało przez starówkę. Protestujący domagali się od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji umieszczenia Tv Trwam na platformie cyfrowej.

Wiecej..

Usuwanie azbestu potrwa do 2032 roku

Czwartek, 12.04.2012 15:53 • KATEGORIA: Wiadomości

Usuwanie azbestu potrwa do 2032 roku

Od 2000 roku w całej Polsce stwierdzono ponad dwa tysiące przypadków zachorowań związanych z azbestem. Najbardziej narażone na choroby płuc, które wywołuje azbest, są osoby przy nim pracujące. Te szkodliwe włókna nadal znajdują się na dachach naszych domów i budynków gospodarczych.

Wiecej..

Trwa modernizacja miejskiej oczyszczalni ścieków

Środa, 11.04.2012 15:51 • KATEGORIA: Wiadomości

Trwa modernizacja miejskiej oczyszczalni ścieków

Trwa modernizacja miejskiej oczyszczalni ścieków w Gnieźnie. Obecnie prowadzone są prace na kopule zamkniętej komory fermentacyjnej, reaktorze biologicznym oraz komorze napowietrzania. Równocześnie budowana jest sieć około ośmiu kilometrów kanalizacji. Wartość inwestycji to ponad 70 milionów złotych, z czego ponad 31 milionów udało się pozyskać z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Wiecej..

Obywatele UE mają większe uprawnienia

Środa, 11.04.2012 15:48 • KATEGORIA: Wiadomości

Obywatele UE mają większe uprawnienia

Obywatele będą mieli możliwość decydowania o ustawach obowiązujących w Unii Europejskiej. Od początku kwietnia można składać wnioski do Komisji Europejskiej o zajęcie się konkretną sprawą. Aby inicjatywą obywatelską zajęła się komisja, należy w siedmiu państwach członkowskich Unii Europejskiej zebrać milion podpisów.

Wiecej..

Rozbudowa sieci kanalizacyjnej

Środa, 11.04.2012 15:44 • KATEGORIA: Wiadomości

Rozbudowa sieci kanalizacyjnej

Łącznie osiem kilometrów nowej sieci kanalizacyjnej zostanie wybudowanych w Gnieźnie do końca tego roku. Na osiedlach Pławnik i Osiniec trwają prace związane z budową kanalizacji sanitarnej. Do tej pory zakończyły się prace na ulicach Grabowej i Podleśnej. Budowa kanalizacji jest częścią projektu modernizacji oczyszczalni ścieków, realizowanego przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gnieźnie.

Wiecej..

Konkurs plastyczny na 20-lecie PSP

Środa, 11.04.2012 15:40 • KATEGORIA: Wiadomości

Konkurs plastyczny na 20-lecie PSP

Dwadzieścia lat temu w Polsce, po zmianach ustrojowych, zaczęła istnieć Państwowa Straż Pożarna jako formacja zawodowa. Z okazji 20-lecia straży komendant główny po raz czternasty zorganizował konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży. Prace konkursowe przedstawiają strażaków podczas wykonywania swoich działań w czasie różnego rodzaju wypadków.

Wiecej..

17-latek zginął pod kołami forda

Wtorek, 10.04.2012 16:44 • KATEGORIA: Wiadomości

17-latek zginął pod kołami forda

Jedna osoba nie żyje, a dwie są ranne - to bilans Świąt Wielkanocnych na drogach powiatu gnieźnieńskiego. Do najtragiczniejszego wypadku doszło w drugi dzień świąt w godzinach wieczornych na Trasie Zjazdu Gnieźnieńskiego. 31-letni mężczyzna kierujący fordem fusion, jadąc od strony Bydgoszczy, potrącił 17-latka, który przebiegał przez jezdnię. Chłopak zginął na miejscu.

Wiecej..

Nie chcą parkingu!

Wtorek, 10.04.2012 16:39 • KATEGORIA: Wiadomości

Nie chcą parkingu!

Zaostrza się konflikt wokół modernizacji targowiska w Gnieźnie. Około 300 osób podpisało się pod petycją do władz miasta, w której domagają się zmiany planów przebudowy. Rolnicy i część handlowców nie chce budowy parkingu, na którym - według projektu - mają być umiejscowione stragany. Na najbliższy czwartek protestujący zapowiadają przemarsz ulicami miasta i wiec pod Urzędem Miejskim. Protestujący obawiają się, że parking utrudni funkcjonowanie targowiska. Władze miasta uważają, że te obawy są bezzasadne.

Wiecej..

Pieniądze dla organizacji pozarządowych

Wtorek, 10.04.2012 16:34 • KATEGORIA: Wiadomości

Pieniądze dla organizacji pozarządowych

Ponad 2.200.000 złotych trafiło już w tym roku do organizacji pozarządowych działających w pierwszej stolicy. Miasto Gniezno każdego roku na realizację zadań publicznych przeznacza coraz wyższe kwoty. W Gnieźnie działa ponad 100 organizacji pozarządowych, których głównym źródłem utrzymania są pieniądze pozyskiwane od sponsorów, a także dofinansowanie z magistratu.

Wiecej..

Pusty grób Jezusa źródłem nadziei

Niedziela, 08.04.2012 21:04 • KATEGORIA: Wiadomości

Pusty grób Jezusa źródłem nadziei

"Pusty grób Jezusa, na progu którego z bojaźnią i czcią przyklękamy, nie jest pamiątką po Kimś, kogo już nie ma. Jest dla nas źródłem wiary, światła oraz nadziei" ? mówił prymas Polski abp Józef Kowalczyk podczas Mszy św. rezurekcyjnej sprawowanej w niedzielę rano w katedrze gnieźnieńskiej.

Wiecej..

"Do wolności wyswobodził nas Chrystus"

Sobota, 07.04.2012 22:41 • KATEGORIA: Wiadomości

 Do wolności wyswobodził nas Chrystus

"Ostatnim słowem Boga nie jest śmierć lecz zmartwychwstanie" - mówił podczas sobotniej mszy w katedrze bp Bogdan Wojtuś. Dodał, że "zwycięża dobro a nie zło, miłość a nie nienawiść, życie a nie śmierć. My jesteśmy w Paschę Chrystusa wszczepieni, uczestniczymy w tym zwycięstwie. Do wolności wyswobodził nas Chrystus" - podkreślał w homilii bp Bogdan Wojtuś.

Wiecej..

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Sobota, 07.04.2012 09:59 • KATEGORIA: Wiadomości

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Wielkiej Nocy, spędzonych w rodzinnym gronie, pełnych pokoju, odpoczynku od codziennych obowiązków oraz więcej radości na co dzień życzy zespół redakcyjny Telewizji Gniezno i www.tv.gniezno.pl

Wiecej..
Życzenia wielkanocne arcybiskupa Józefa Kowalczyka, metropolity gnieźnieńskiego, prymasa Polski

"Życia człowieka chcemy za wszelką cenę bronić, promować i wspomagać - tak, ażeby urastało do tych rozmiarów, jakie Opatrzność Boża w swoim planie zbawczym każdego człowieka przewidziała" - mówił podczas życzeń świątecznych dla wiernych archidiecezji gnieźnieńskiej arcybiskup Józef Kowalczyk. Prymas Polski podkreślił w ten sposób między innymi rolę okna życia, które otwarto w Gnieźnie. Metropolita nawiązał także między innymi, do siódmej rocznicy śmierci Błogosławionego Papieża Jana Pawła II, która w tym roku poprzedzała Wielkanoc.

Wiecej..

« poprzednia 1 2391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych