Środa, 22.05.2019 08:45 , Dziś imieniny: Emila, Neleny, Romy Odwiedziło nas 19286423 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Aktualności

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Czwartek, 03.05.2012 16:32 • KATEGORIA: Wiadomości

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dwieście dwadzieścia jeden lat temu polski Sejm uchwalił Konstytucję 3 Maja. Regulowała ona ustrój prawny ówczesnej Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Była uważana za drugą, po amerykańskiej, tak nowoczesną. Konstytucja wprowadziła polityczne zrównanie mieszczan i szlachty oraz stawiała chłopów pod ochroną państwa, w ten sposób łagodząc najgorsze nadużycia pańszczyzny.

Wiecej..

Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Czwartek, 03.05.2012 16:28 • KATEGORIA: Wiadomości

Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Do aktualnej sytuacji samorządu powiatowego nawiązał w swoim wystąpieniu przy pomniku Bolesława Chrobrego Dariusz Pilak. Starosta gnieźnieński przypomniał również o rocznicy powstania Radia Wolna Europa.

Wiecej..

Rocznica Konstytucji 3. Maja

Czwartek, 03.05.2012 02:03 • KATEGORIA: Wiadomości

Rocznica Konstytucji 3. Maja

Dziś przypada rocznica ustanowienia pierwszej polskiej konstytucji. W tym roku obchodzimy 221. rocznicę ustanowienia konstytucji. Gnieźnianie, co roku w Święto 3. Maja uczestniczą we Mszy Świętej w katedrze, podczas której modlą się w intencji Ojczyzny.

Wiecej..

Rocznica powstania Rozgłośni Polskiej RWE

Środa, 02.05.2012 17:26 • KATEGORIA: Wiadomości

Rocznica powstania Rozgłośni Polskiej RWE

Sześćdziesiąt lat temu Polacy w kraju mogli po raz pierwszy od dawna usłyszeć głos wolnej Polski. Rozgłośnia Polska Radia Wolna Europa, dzięki której Polacy odzyskiwali nadzieję na niepodległość i poznawali prawdziwe działania komunistycznej władzy, 3 maja 1952 roku rozpoczęła swoją działalność

Wiecej..

GTMK nie chce prowadzić wąskotorówki

Środa, 02.05.2012 17:21 • KATEGORIA: Wiadomości

GTMK nie chce prowadzić wąskotorówki

Kto poprowadzi Gnieźnieńską Kolej Wąskotorową? Takie pytanie pojawiło się po wypowiedzeniu przez Gnieźnieńskie Towarzystwo Miłośników Kolei umowy na prowadzenie kolei w Gnieźnie. Aby mieszkańcy i turyści nadal mogli korzystać z tej atrakcji, powiat gnieźnieński ogłasza konkurs na prowadzenie gnieźnieńskiej wąskotorówki.

Wiecej..

XXIX Bieg Kosynierów

Wtorek, 01.05.2012 16:51 • KATEGORIA: Wiadomości

XXIX Bieg Kosynierów

Bogatą ofertę na długi weekend majowy przygotowały dla mieszkańców Wrześni władze miasta oraz współpracujące z nimi stowarzyszenia i kluby. Nie brakuje atrakcji dla miłośników muzyki oraz sportowych emocji. Imprezy rozpoczęły się już w niedzielę. Po raz 29. odbył się Bieg Kosynierów.

Wiecej..

Ogólnoświatowy projekt na półmetku

Wtorek, 01.05.2012 16:45 • KATEGORIA: Wiadomości

Ogólnoświatowy projekt na półmetku

Tomasz Jędrzejewski - młody utalentowany rzeźbiarz - na dwa tygodnie przeniósł się do jednego z wrzesińskich zakładów produkcyjnych. Artysta na terenie firmy ma tworzyć sztukę. Jest to niecodzienna inicjatywa mająca na celu łączyć sztukę z biznesem. Projekt "Rent An Artist" to pomysł Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "Ę". Przedsięwzięcie jest realizowane we Wrześni, Wiedniu oraz Erewaniu.

Wiecej..

"Finanse a matematyka"

Wtorek, 01.05.2012 16:41 • KATEGORIA: Wiadomości

 Finanse a matematyka

Tradycyjnie w kwietniu w siedzibie Urzędu Skarbowego w Gnieźnie przeprowadzono jedenastą edycję Powiatowego Konkursu "Finanse a matematyka" pod patronatem Ministerstwa Finansów. W tym roku udział w konkursie wzięło 40 uczniów z trzynastu szkół powiatu gnieźnieńskiego, wyłonionych wcześniej w eliminacjach szkolnych.

Wiecej..

Uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha

Poniedziałek, 30.04.2012 16:53 • KATEGORIA: Wiadomości

Uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha

Z udziałem hierarchów kościelnych Episkopatu Polski i kilku tysięcy wiernych w Gnieźnie odbyły się doroczne uroczystości odpustowe ku czci Świętego Wojciecha. Tegoroczne miały szczególny charakter, bo kardynał Stanisław Dziwisz przekazał relikwie Błogosławionego Jana Pawła II. Jubileusz 50-lecia święceń kapłańskich obchodził także prymas Polski - arcybiskup Józef Kowalczyk.

Wiecej..

Chcą mieć głos w kulturze

Poniedziałek, 30.04.2012 16:44 • KATEGORIA: Wiadomości

Chcą mieć głos w kulturze

Udział w komisjach promocji i kultury Rady Miasta i Rady Powiatu, stworzenie Punktu Informacji Kulturalnej, możliwości bezpłatnej promocji imprez kulturalnych oraz współpracy samorządów z twórcami kultury chcą członkowie Gnieźnieńskiego Forum Kultury. Swoje postulaty przesłali do władz miasta i powiatu gnieźnieńskiego. Forum skupia stowarzyszenia działające na rzecz kultury.

Wiecej..

"Ewangelia jest naszą poprawnością polityczną"

Poniedziałek, 30.04.2012 08:37 • KATEGORIA: Wiadomości

 Ewangelia jest naszą poprawnością polityczną

"Naszą poprawnością polityczną jest Ewangelia" - mówił podczas sumy odpustowej prymas Polski - abp Józef Kowalczyk. "My mamy prawo wyznawać naszą tożsamość w sposób publiczny i nikt w demokratycznym państwie tego nam nie może zabronić" - podkreślił prymas.

Wiecej..

Relikwie bł. Jana Pawła II w Gnieźnie

Niedziela, 29.04.2012 15:14 • KATEGORIA: Wiadomości

Relikwie bł. Jana Pawła II w Gnieźnie

Podczas sumy odpustowej przekazano prymasowi Polski relikwie błogosławionego papieża Jana Pawła II. Od teraz relikwie przechowywane będą w jednej z kaplic katedralnych.

Wiecej..

Rada Powiatu Gnieźnieńskiego o rozbudowie szpitala

Piątek, 27.04.2012 17:51 • KATEGORIA: Wiadomości

Rada Powiatu Gnieźnieńskiego o rozbudowie szpitala

Burzliwy przebieg miała nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Gnieźnieńskiego. W czwartek samorząd spotkał się, by przegłosować propozycję radnych Prawa i Sprawiedliwości. Domagali się oni, aby rada w specjalnej uchwale zobowiązała Zarząd Powiatu do podjęcia natychmiastowych działań w sprawie kontynuacji rozbudowy i modernizacji szpitala powiatowego. Oprócz radnych na sesji pojawiła się także grupa mieszkańców z transparentem "Nie prywatyzacji gnieźnieńskiego szpitala".

Wiecej..

Kto za prywatyzacją szpitala?

Piątek, 27.04.2012 17:39 • KATEGORIA: Wiadomości

Kto za prywatyzacją szpitala?

Kto straszy prywatyzacją szpitala powiatowego w Gnieźnie? Na czwartkową sesję Rady Powiatu Gnieźnieńskiego działacze Prawa i Sprawiedliwości przynieśli duży transparent z napisem "Nie prywatyzacji gnieźnieńskiego szpitala". Niektórzy samorządowcy twierdzili, że to senator Platformy Obywatelskiej - Piotr Gruszczyński - taki wariant przewiduje dla tej placówki medycznej w Gnieźnie, po tym jak Zespół Opieki Zdrowotnej stracił szesnaście milionów złotych unijnej dotacji. Gnieźnieński parlamentarzysta twierdzi jednak, że zarzuty pod jego adresem są nieuzasadnione.

Wiecej..

"Błękitna krew"

Piątek, 27.04.2012 16:51 • KATEGORIA: Wiadomości

 Błękitna krew

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w pierwszej zbiórce krwi w ramach projektu "Błękitna krew". Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Gnieźnie, którzy wcześniej brali udział w warsztatach dotyczących oddawania tego bezcennego daru, mogli po raz pierwszy w ramach tego projektu podzielić się krwią. "Błękitna krew" to projekt skierowany do uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu. Ma on na celu uświadomienie młodzieży potrzeby oddawania krwi oraz możliwość uzyskania przez młodych krwiodawców kart z oznaczoną grupą krwi.

Wiecej..

72. rocznica zbrodni katyńskiej

Czwartek, 26.04.2012 16:37 • KATEGORIA: Wiadomości

72. rocznica zbrodni katyńskiej

O pomordowanych w zbrodni katyńskiej mieszkańcach naszego regionu pamiętali gnieźnianie. W 72. rocznicę tej tragedii w kościele farnym mszę za zamordowanych odprawił arcybiskup senior Henryk Muszyński.

Wiecej..

"Gnieźnianin Roku 2011"

Czwartek, 26.04.2012 16:34 • KATEGORIA: Wiadomości

 Gnieźnianin Roku 2011

Towarzystwo Miłośników Gniezna przyznało kolejny tytuł "Gnieźnianina Roku". Za 2011 rok uhonorowano Halinę Ostrzycką - działaczkę społeczną i matkę chrzestną okrętu ORP "Gniezno".

Wiecej..

Podziękowania za uratowanie życia

Czwartek, 26.04.2012 16:30 • KATEGORIA: Wiadomości

Podziękowania za uratowanie życia

Nie chcą być nazywani bohaterami, bo - jak zaznaczają - wykonywali swoje obowiązki, jednak dla Adriana i jego mamy są bez wątpienia wyjątkowi. Sierżant Krzysztof Jurczyński i posterunkowy Sławomir Olejniczak - funkcjonariusze gnieźnieńskiej komendy policji - dzięki opanowaniu i niezwykle szybkiej interwencji uratowali życie pięcioletniemu Adrianowi.

Wiecej..

Za nami XI Powiatowy Konkurs Ekologiczny

Czwartek, 26.04.2012 16:26 • KATEGORIA: Wiadomości

Za nami XI Powiatowy Konkurs Ekologiczny

Osiem drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu gnieźnieńskiego wzięło udział w jedenastej edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego. Uczniowie zmierzyli się z zagadnieniami dotyczącymi ekologii, energii odnawialnej oraz rzadkich gatunków roślin i zwierząt. Młodzież podczas konkursu brała udział w dwóch etapach. Nagrodą główną dla zwycięzcy był, tradycyjnie, rower.

Wiecej..
Jacek Frąckowiak pełni obowiązki dyrektora szpitala

Włodzimierz Pilarczyk nie jest już dyrektorem powiatowego szpitala w Gnieźnie. Powodem odwołania jest między innymi utrata szesnastu milionów złotych dotacji unijnej na rozbudowę placówki. Nowy dyrektor, powołany przez starostwo - Jacek Frąckowiak - z medycyną nie jest związany. Zarządzał dotąd dużymi firmami handlowymi. Pytaliśmy go, czy nie obawia się nowego zadania.

Wiecej..

Elżbieta Dzikowska opowiadała o podróżach

Środa, 25.04.2012 16:18 • KATEGORIA: Wiadomości

Elżbieta Dzikowska opowiadała o podróżach

Znana podróżniczka, współautorka pierwszego polskiego programu o ciekawych zakątkach świata odwiedziła Wrześnię. Elżbieta Dzikowska wraz z Tonym Halikiem przez wiele lat prowadziła program "Pieprz i wanilia". Wrześnianom opowiadała między innymi o tym, skąd wzięła się nazwa programu, jaka była jej pierwsza podróż zagraniczna i dlaczego tak bardzo związana jest z Bieszczadami.

Wiecej..

Włodzimierz Pilarczyk odwołany ze stanowiska

Wtorek, 24.04.2012 16:42 • KATEGORIA: Wiadomości

Włodzimierz Pilarczyk odwołany ze stanowiska

Decyzję o odwołaniu Włodzimierza Pilarczyka ze stanowiska dyr. Zespołu Opieki Zdrowotnej w Gnieźnie podjął Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego - poinformowała członek zarządu Alina Kujawska - Matanda. Podczas briefingu podała uzasadnienie uchwały zarządu.

Wiecej..

"Błękitna krew" w powiecie gnieźnieńskim

Wtorek, 24.04.2012 16:32 • KATEGORIA: Wiadomości

 Błękitna krew  w powiecie gnieźnieńskim

Bardzo duża część naszego społeczeństwa nie zna swojej grupy krwi. Jest to tym bardziej uciążliwe w przypadku konieczności bezzwłocznego przetoczenia krwi. Aby uświadomić młodzieży, jak ważne jest oddawanie krwi oraz świadomość, jaką grupę krwi posiada, powiat gnieźnieński realizuje projekt "Błękitna krew".

Wiecej..

"Cha-cha" dotarła do Wrześni

Wtorek, 24.04.2012 16:26 • KATEGORIA: Wiadomości

 Cha-cha  dotarła do Wrześni

Po prawie pięciu miesiącach od gnieźnieńskiej premiery wrzesińska publiczność mogła zobaczyć sztukę teatralną, do której scenariusz napisał Rafał Szamburski. Mieszkaniec Wrześni jest z wykształcenia historykiem. Oprócz pisania scenariuszy ma na swoim koncie również prace reżysera. Wyreżyserowanie "Cha-chy" zostawił jednak Andrzejowi Malickiemu z gnieźnieńskiego teatru.

Wiecej..

"Nie bądź zombie - bądź kreatywny"

Wtorek, 24.04.2012 16:17 • KATEGORIA: Wiadomości

 Nie bądź zombie - bądź kreatywny

"Nie bądź zombie - bądź kreatywny" - pod takim hasłem harcerze z Wrześni przygotowali akcję społeczną skierowaną do młodzieży. Jej celem było zintegrowanie młodego wrzesińskiego środowiska oraz zachęcenie go do konstruktywnych działań podejmowanych na terenie gminy.

Wiecej..

« poprzednia 1 2391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych