Niedziela, 18.08.2019 07:05 , Dziś imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony Odwiedziło nas 20083574 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Aktualności

Modernizacja ulicy Jana Pawła II w Gnieźnie

Wtorek, 02.10.2012 16:57 • KATEGORIA: Wiadomości

Modernizacja ulicy Jana Pawła II w Gnieźnie

Do końca października potrwają utrudnienia na ulicy Jana Pawła II w Gnieźnie. Ulica jest obecnie całkowicie zamknięta, trwają prace związane z rozbiórką skrzyżowania z ulicą Sienkiewicza. Na ulicy powstanie ponad 100 miejsc parkingowych oraz ponownie zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy.

Wiecej..

Mistrzostwa karate w Łubowie

Wtorek, 02.10.2012 16:54 • KATEGORIA: Wiadomości

Mistrzostwa karate w Łubowie

Do Łubowa zjechali miłośnicy karate z całej Polski. W mistrzostwach Polski juniorów i eliminacjach seniorów do mistrzostw wzięło udział kilkudziesięciu zawodników. Juniorzy walczyli w dwóch kategoriach, a seniorzy - w trzech.

Wiecej..

27 października genetyczna "Biała sobota"

Wtorek, 02.10.2012 14:24 • KATEGORIA: Wiadomości

27 października genetyczna  Biała sobota

Wiecej..

Rusza projekt "Wiedzieć, rozumieć, wzmacniać"

Poniedziałek, 01.10.2012 17:13 • KATEGORIA: Wiadomości

Rusza projekt  Wiedzieć, rozumieć, wzmacniać

Miasto chce pomóc ofiarom przemocy w rodzinie. W pierwszej stolicy rusza projekt "Wiedzieć, rozumieć, wzmacniać". Jego celem jest ujawnienie skali przemocy domowej w Gnieźnie oraz zapobieganie aktom agresji. W ramach projektu odbywać się będą między innymi warsztaty dobrego rodzica czy konsultacje z psychologami oraz pedagogami.

Wiecej..

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Poniedziałek, 01.10.2012 17:10 • KATEGORIA: Wiadomości

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej zorganizowała spotkanie dla wolontariuszy z całej archidiecezji. W naszej archidiecezji działa kilkuset wolontariuszy, którzy pracują w placówkach Caritas. Święto wolontariuszy w Gnieźnie rozpoczęła msza święta w katedrze, której przewodniczył ksiądz Krzysztof Stawski - dyrektor gnieźnieńskiej Caritas.

Wiecej..

W Imielenku powstała świetlica i plac zabaw

Poniedziałek, 01.10.2012 17:06 • KATEGORIA: Wiadomości

W Imielenku powstała świetlica i plac zabaw

W Imielenku (gmina Łubowo) otwarto plac zabaw dla dzieci. Najmłodsi mieszkańcy wsi mają teraz miejsce, gdzie mogą spędzać swój wolny czas. Na placu przygotowano także dróżki rowerowe, na których dzieci uczą się znaków drogowych. W Imielenku wybudowano również świetlicę wiejską.

Wiecej..

Święto Latawca w Dziekanowicach

Poniedziałek, 01.10.2012 17:00 • KATEGORIA: Wiadomości

Święto Latawca w Dziekanowicach

Płaskie i skrzynkowe, z papieru i materiału - własnoręcznie wykonane latawce poszybowały nad Dziekanowicami. Latawce już po raz drugi miały tam swoje święto. Do muzeum na Lednicy przyjechali mieszkańcy całego regionu. Święto Latawca to pożegnanie odchodzącego lata - podkreślają organizatorzy imprezy.

Wiecej..

Są miejsca dla kolejnych hipermarketów w Gnieźnie

Piątek, 28.09.2012 16:58 • KATEGORIA: Wiadomości

Są miejsca dla kolejnych hipermarketów w Gnieźnie

Czy w Gnieźnie przybędzie nowych centrów handlowych? Takie możliwości dają uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu pomiędzy ulicą Poznańską a ulicą Elizy Orzeszkowej w Gnieźnie oraz w sprawie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Gniezna, podjęte na ostatniej sesji Rady Miasta.

Wiecej..

Zespół trzemeszeńskich szkół rozwiązany

Piątek, 28.09.2012 16:53 • KATEGORIA: Wiadomości

Zespół trzemeszeńskich szkół rozwiązany

Radni Rady Powiatu Gnieźnieńskiego podjęli uchwałę w sprawie rozwiązania Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Trzemesznie i utworzenia Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych. Mimo sprzeciwu rodziców uczniów trzemeszeńskiego gimnazjum i nauczycieli uchwała została przegłosowana. Jak podkreśla starosta Dariusz Pilak, decyzja ta była konieczna ze względu na oszczędności.

Wiecej..

Modernizacja bloku przy ulicy Poznańskiej

Piątek, 28.09.2012 16:50 • KATEGORIA: Wiadomości

Modernizacja bloku przy ulicy Poznańskiej

Blok przy ulicy Poznańskiej w Gnieźnie już nie straszy. Na budynku została wykonana nowa elewacja. Obecnie prowadzone są także prace wewnątrz budynku. Na początku przyszłego roku do byłego hotelu pielęgniarskiego wprowadzi się 35 rodzin.

Wiecej..

Młodzi Demokraci będą kandydować do rad osiedli

Piątek, 28.09.2012 16:47 • KATEGORIA: Wiadomości

Młodzi Demokraci będą kandydować do rad osiedli

Członkowie Stowarzyszenia Młodzi Demokraci z Gniezna będą kandydować do rad osiedlowych. Przypomnijmy, że wybory odbywać się będą w pierwszej połowie października. Do gnieźnieńskich rad kandydować będzie pięcioro członków stowarzyszenia z Konikowa, Arkuszewa i Starego Miasta.

Wiecej..

Rosyjskie dania we Wrześni

Piątek, 28.09.2012 16:44 • KATEGORIA: Wiadomości

Rosyjskie dania we Wrześni

Rosja jest tematem przewodnim tegorocznego "Spotkania z kulturą" we Wrześni. Imprezę zainaugurowały warsztaty kulinarne, które odbyły się w restauracji Tarot. Organizatorem spotkań jest stowarzyszenie Klub Twórczości Różnej "Cóś Innego".

Wiecej..

Jest zielone światło dla droższego targowiska

Czwartek, 27.09.2012 16:52 • KATEGORIA: Wiadomości

Jest zielone światło dla droższego targowiska

Burzliwy przebieg miała sesja Rady Miasta Gniezna. Podejmowano uchwałę w sprawie zwiększenia kosztów rewitalizacji miejskiego targowiska, przeciwko której wielokrotnie protestowali sami kupcy. Przebudowę placu targowego, szacowaną pierwotnie na trzy i pół miliona złotych, teraz władze miasta zwiększają do około ośmiu milionów.

Wiecej..

Trwa rozbudowa sieci kanalizacyjnej w Gnieźnie

Czwartek, 27.09.2012 16:49 • KATEGORIA: Wiadomości

Trwa rozbudowa sieci kanalizacyjnej w Gnieźnie

Za kilkanaście dni zakończą się prace związane z budową kanalizacji sanitarnej i deszczowej na ulicach: Bohaterów Westerplatte i Armii Poznań. Oprócz kanalizacji odbudowana zostanie także nawierzchnia drogowa. Koszt inwestycji na obu ulicach to ponad 700 tysięcy złotych.

Wiecej..

Będą nowe miejsca parkingowe w centrum

Czwartek, 27.09.2012 16:45 • KATEGORIA: Wiadomości

Będą nowe miejsca parkingowe w centrum

Sto nowych miejsc parkingowych powstanie w centrum Gniezna. Do końca maja przyszłego roku na skwerze między ulicą 3 Maja a Błogosławionej Jolenty powstanie parking. Za ponad 900 tysięcy złotych wykonany zostanie także miniplac zabaw z huśtawkami i ławkami.

Wiecej..

Targi Pracy i porady dotyczące ubezpieczeń

Czwartek, 27.09.2012 16:41 • KATEGORIA: Wiadomości

Targi Pracy i porady dotyczące ubezpieczeń

Osoby poszukujące pracy będą miały okazję spotkać się z pracodawcami oraz zapoznać się z ofertą szkoleń i staży proponowaną przez Powiatowy Urząd Pracy w Gnieźnie. 9 października odbędą się Powiatowe Targi Pracy. Targi rozpoczną się o godzinie 11.00 i potrwają do 15.00.

Wiecej..

Rozmawiają o muzycznych skarbach

Środa, 26.09.2012 16:47 • KATEGORIA: Wiadomości

Rozmawiają o muzycznych skarbach

O tym, jak odkrywać, chronić i popularyzować skarby muzyczne sprzed wieków, mówili w Gnieźnie bibliotekarze i archiwiści z całej Polski. To w ramach odbywającej się w naszym mieście konferencji poświęconej kościelnym zbiorom muzycznym w polskich bibliotekach.

Wiecej..

Alkogogle i symulator zderzeń

Środa, 26.09.2012 16:43 • KATEGORIA: Wiadomości

Alkogogle i symulator zderzeń

Jak postrzega rzeczywistość pijany kierowca i jakie są skutki wypadków samochodowych, można się dowiedzieć w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie. W holu budynku skorzystać można z alkogogli oraz symulatora zderzeń. Każdy, kto chce, może sprawdzić, jaka jest siła uderzenia przy jeździe z prędkością siedmiu kilometrów na godzinę. Akcja ma na celu przestrzec mieszkańców powiatu przed wsiadaniem za kierownicę po alkoholu i brawurową jazdą.

Wiecej..

Propozycje Miejskiego Ośrodka Kultury

Środa, 26.09.2012 16:39 • KATEGORIA: Wiadomości

Propozycje Miejskiego Ośrodka Kultury

Własnoręcznie wykonane latawce poszybują w najbliższą niedzielę nad Dziekanowicami. Na Święto Latawca po raz kolejny zaprasza Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie. W imprezie mogą wziąć udział całe rodziny. Osoby chętne do Dziekanowic mogą pojechać bezpłatnym autobusem, który w niedzielę o godzinie 9.30 i 10.00 wyruszy spod gnieźnieńskiego MOK-u. Dla uczestników święta przygotowano także nagrody.

Wiecej..

Uczniowie poznają teatr od kuchni

Środa, 26.09.2012 16:36 • KATEGORIA: Wiadomości

Uczniowie poznają teatr od kuchni

Teatr od kuchni poznawać będą uczniowie klas o profilu artystycznym z III Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie. Młodzież dowie się między innymi, jak przygotowywany jest spektakl i na czym polega praca aktorów. Współpraca szkoły z Teatrem im. Aleksandra Fredry jest możliwa dzięki podpisaniu umowy przez obie placówki.

Wiecej..

Świadkowie proszeni o kontakt z policją

Środa, 26.09.2012 13:46 • KATEGORIA: Wiadomości

Świadkowie proszeni o kontakt z policją

Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Gnieźnie prowadzi śledztwo dotyczące usiłowania rozboju na 43-letniej kobiecie, gdzie sprawca używając przemocy usiłował dokonać kradzieży torebki. Zdarzenie miało miejsce w sobotę, 28 lipca 2012 roku około godziny 5.15 przy ulicy Witkowskiej, w okolicy sklepu Victoria. Świadkowie tego zdarzenia, którzy widzieli zdarzenie proszeni są o kontakt pod numerem telefonu 61 426 02 89 lub 997.

Wiecej..

Trwa usuwanie azbestu

Wtorek, 25.09.2012 17:20 • KATEGORIA: Wiadomości

Trwa usuwanie azbestu

Z kolejnej świetlicy wiejskiej w gminie Czerniejewo zniknął azbest. Od 2008 roku gmina usuwa azbest z należących do niej budynków. Do tej pory z terenu gminy usunięto już 125 ton azbestu. W świetlicy w Gębarzewie po usunięciu płyt eternitowych z dachu zamontowane zostało nowe poszycie dachowe.

Wiecej..

Ostatni parowóz pojedzie do Jarocina

Wtorek, 25.09.2012 17:15 • KATEGORIA: Wiadomości

Ostatni parowóz pojedzie do Jarocina

Ostatni szerokotorowy parowóz z Gniezna nie pójdzie na żyletki. Rdzewiejący od dwudziestu lat na bocznicy pojazd trafi do miłośników kolei w Jarocinie.

Wiecej..

"Metamorfozy" w Miejskim Ośrodku Kultury

Wtorek, 25.09.2012 17:09 • KATEGORIA: Wiadomości

 Metamorfozy  w Miejskim Ośrodku Kultury

Jak po czterdziestce mieć idealną figurę i zero zmarszczek bez operacji plastycznych? Każda z nas wie, że to nierealne. Jednak jak udaje się to gwiazdom, które nawet po 50-tce wyglądają nieskazitelnie? Odpowiedź jest prosta: wystarczy profesjonalny makijaż i odpowiednio wyretuszowane zdjęcie. Prawdę o idealnych kobietach z pierwszych stron gazet ukazuje wystawa "Metamorfozy", którą oglądać można w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie.

Wiecej..

"Król Ryszard III" specjalnie dla seniorów

Wtorek, 25.09.2012 17:07 • KATEGORIA: Wiadomości

 Król Ryszard III  specjalnie dla seniorów

W najbliższą sobotę niespodziankę dla seniorów ma gnieźnieński teatr. Osoby, które ukończyły 60. rok życia, będą mogły zobaczyć spektakl "Król Ryszard III" w reżyserii Tomasza Szymańskiego.

Wiecej..

« poprzednia 1 2384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394412 413 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych