Poniedziałek, 21.01.2019 06:21 , Dziś imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory Odwiedziło nas 18245399 gości
Obraz reklamowy
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Aktualności

Gruszczyński ma przeprosić Dolatę

Środa, 30.05.2012 16:37 • KATEGORIA: Wiadomości

Gruszczyński ma przeprosić Dolatę

Nie ma zgody wśród gnieźnieńskich parlamentarzystów z Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Ostatni spór zakończył się werdyktem Sądu Okręgowego w Poznaniu, który nakazał senatorowi Piotrowi Gruszczyńskiemu przeprosić w lokalnych mediach posła PiS-u - Zbigniewa Dolatę. Sąd uznał, że senator naruszył dobra osobiste posła, zarzucając mu okłamanie Sejmowej Komisji Rolnictwa.

Wiecej..

Bajkowa gra miejska

Środa, 30.05.2012 16:33 • KATEGORIA: Wiadomości

Bajkowa gra miejska

Wróżki, kmiecie i inni przebierańcy paradowali po ulicach Gniezna. To młodzież z piątych klas gnieźnieńskich podstawówek brała udział w grze miejskiej nawiązującej do gnieźnieńskich legend i podań.

Wiecej..

Seniorzy podczas Dni Gniezna

Środa, 30.05.2012 16:30 • KATEGORIA: Wiadomości

Seniorzy podczas Dni Gniezna

Gnieźnieńscy seniorzy będą aktywni podczas Dni Gniezna. Po raz kolejny miasto będzie realizować projekt Aktywny Senior. Osoby starsze będą miały okazję spotkać się z delegacjami z miast partnerskich Gniezna, wziąć udział w zwiedzaniu pierwszej stolicy oraz rajdzie nordic walking.

Wiecej..

Na Lednicy "Miłość cię znajdzie"

Wtorek, 29.05.2012 16:54 • KATEGORIA: Wiadomości

Na Lednicy  Miłość cię znajdzie

"Miłość cię znajdzie" - to hasło szesnastego Apelu III Tysiąclecia, który odbędzie się na Lednicy już w najbliższą sobotę. Tegoroczny inspirowany będzie dzienniczkami Świętej Faustyny - zaprasza ojciec Jan Góra.

Wiecej..

Warto studiować w Oxfordzie

Wtorek, 29.05.2012 16:50 • KATEGORIA: Wiadomości

Warto studiować w Oxfordzie

Czy licealista z Gniezna może sobie poradzić na prestiżowym angielskim uniwersytecie? Maciej Godek z Gniezna jest przykładem tego, że Oxford można ukończyć, tylko trzeba bardzo chcieć i włożyć w to dużo pracy. Absolwent II Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie do studiowania w Wielkiej Brytanii zachęcał gnieźnieńską młodzież.

Wiecej..

Komputery dla gnieźnieńskich szkół

Wtorek, 29.05.2012 16:48 • KATEGORIA: Wiadomości

Komputery dla gnieźnieńskich szkół

Czterdzieści komputerów przekazał Wydział Matematyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Sprzęt trafił do dwóch gnieźnieńskich gimnazjów - nr 1 nr 4. Pomimo iż komputery nie są nowe, dla gnieźnieńskich szkół jest to duża pomoc.

Wiecej..

Bezpieczne przedszkolaki

Wtorek, 29.05.2012 16:44 • KATEGORIA: Wiadomości

Bezpieczne przedszkolaki

Gnieźnieńskie przedszkolaki znają już numery alarmowe; wiedzą, jak bezpiecznie zachować się na drodze i kogo powiadomić w razie pożaru. Wszystkie te bardzo przydatne informacje uzyskałeś podczas akcji "Bezpieczny przedszkolak pomocnikiem strażaka Sama". Akcja zorganizowana przez gnieźnieńskich strażaków polegała na przedstawieniu maluchom pracy strażaków oraz nauczeniu ich, jak zachować się w sytuacji pożaru, wypadku drogowego lub innego zagrożenia.

Wiecej..

Ostatnie odliczanie do UEFA EURO 2012

Poniedziałek, 28.05.2012 18:31 • KATEGORIA: Wiadomości

Ostatnie odliczanie do UEFA EURO 2012

Trwa ostatnie odliczanie do rozpoczęcia mistrzostw Europy w piłce nożnej. Do rozpoczęcia UEFA EURO 2012 zostały niecałe dwa tygodnie. W całej Polsce oddawane są do użytku dworce, drogi oraz inne obiekty, z których korzystać będą kibice.

Wiecej..

Za nami Piastowski Festiwal Wodny

Poniedziałek, 28.05.2012 18:26 • KATEGORIA: Wiadomości

Za nami Piastowski Festiwal Wodny

Cukierki leciały z nieba, na wodzie szalały skutery i motorówki, a na scenie padł rekord Polski w skoku na rowerze. To tylko niektóre z atrakcji, jakie można było zobaczyć na I Piastowskim Festiwalu Wodnym "U źródeł polskości" w Kłecku. Nad Jeziorem Kłeckim można było ciekawie spędzić cały dzień.

Wiecej..

Rowerami na Festiwal Wodny

Poniedziałek, 28.05.2012 18:20 • KATEGORIA: Wiadomości

Rowerami na Festiwal Wodny

Ponad 40 kilometrów na rowerach przemierzyli uczestnicy rajdu rowerowego zorganizowanego przez Gnieźnieńskie Koło Polskiego Klubu Ekologicznego. Rowerzyści, tradycyjnie, wyruszyli z gnieźnieńskiego Rynku. W tym roku odwiedzili Piastowski Festiwal Wodny w Kłecku.

Wiecej..

10. Festyn na Grunwaldzie

Poniedziałek, 28.05.2012 18:12 • KATEGORIA: Wiadomości

10. Festyn na Grunwaldzie

Całe rodziny tradycyjnie już bawiły się wspólnie podczas 10. Rodzinnego Festynu na Osiedlu Grunwaldzkim w Gnieźnie. Festyn z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka, jak co roku, przyciągnął nie tylko mieszkańców osiedla Grunwaldzkiego, ale także całego miasta. Na najmłodszych czekały słodycze oraz konkursy z nagrodami. Tradycyjnie odbyła się także loteria fantowa.

Wiecej..

Rumaki przy Wrzesińskiej

Poniedziałek, 28.05.2012 18:10 • KATEGORIA: Sport

Rumaki przy Wrzesińskiej

Towarzyskie Zawody Jeździeckie w Skokach przez Przeszkody o Puchar Prezydenta Miasta Gniezna rozegrane zostały na stadionie przy ulicy Wrzesińskiej. Stadionie, który był niegdyś hipodromem. Przez kilka godzin można było podziwiać wspaniałe konie, dżokejów i amazonki. Pogoda dopisała. Emocji nie brakowało.

Wiecej..

Numery startowe wylosowane

Poniedziałek, 28.05.2012 18:07 • KATEGORIA: Sport

Numery startowe wylosowane

W sobotnie popołudnie na parkingu przed Galerią Gniezno odbyło się losowanie numerów startowych zawodników biorący udział w tegorocznej edycji Turnieju "O Koronę Bolesława Chrobrego - Pierwszego Króla Polski". Zawody odbędą się w sobotę, 2 czerwca. Początek o godzinie 17.00.

Wiecej..

Żegnaj, czwarta ligo

Poniedziałek, 28.05.2012 18:03 • KATEGORIA: Sport

Żegnaj, czwarta ligo

Piłkarze Mieszka Gniezno dwiema porażkami - 1:7 z Tarnovią Tarnowo Podgórne i 0:1 z Lubońskim FC - przypieczętowali spadek do klasy okręgowej. Władze KS Mieszko przyjęły ten spadek wyrozumiale, wiedząc, w jakim stanie przejmowały klub.

Wiecej..

Sparing przed pucharem

Poniedziałek, 28.05.2012 18:01 • KATEGORIA: Sport

Sparing przed pucharem

KS Gniezno - drużyna, która przygotowuje się do udziału w Finale Halowego Pucharu Polski - rozegrała sparing z zespołem Akademia Futsal Pniewy. Siłę i przygotowanie zespołu KS Gniezno do turnieju mieli wstępnie sprawdzić piłkarze z zespołu występującego w ekstraklasie - Marwit Toruń. Jednak dwa dni przed meczem torunianie powiadomili gnieźnieński klub, że nie przyjadą na sparing. W związku z tym z pomocą biało-czerwonym przyszli piłkarze mistrza Polski, czyli zespołu AFC Pniewy.

Wiecej..

Euro 2012 w Gnieźnie

Piątek, 25.05.2012 16:20 • KATEGORIA: Wiadomości

Euro 2012 w Gnieźnie

Za dwa tygodnie w Polsce rozpoczną się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej Euro 2012. W Gnieźnie 8 czerwca mecz otwarcia mieszkańcy będą mogli oglądać wspólnie na Placu Świętego Wojciecha. Strefa Kibica w Gnieźnie to nie tylko mecze na dużym ekranie, ale także konkursy z nagrodami, rozgrywki na boisku pneumatycznym, śluby kibica czy pokaz cheerleaderek.

Wiecej..

Owczarki z Gębarzewa

Piątek, 25.05.2012 16:18 • KATEGORIA: Wiadomości

Owczarki z Gębarzewa

Ośmioletnich owczarków niemieckich pozbywa się Zakład Karny w Gębarzewie. Wytresowane psy są przeznaczone do sprzedaży. Zastąpi je elektronika i monitoring.

Wiecej..

Gimnazjaliści z "Jedynki" zwiedzą ORP "Lublin"

Piątek, 25.05.2012 16:14 • KATEGORIA: Wiadomości

Gimnazjaliści z  Jedynki  zwiedzą ORP  Lublin

Uczniowie Gimnazjum nr 1 w Gnieźnie wygrali XII Konkurs Marynistyczny o ORP "Gniezno". Do rywalizacji stanęły cztery gnieźnieńskie gimnazja, których uczniowie musieli wykonywać szereg konkurencji marynarskich i wykazać się wiedzą historyczną. Takie konkursy sprawiają, że u młodych ludzi morze staje się pasją.

Wiecej..

Mamy w bibliotece

Piątek, 25.05.2012 16:09 • KATEGORIA: Wiadomości

Mamy w bibliotece

Razem z mamami książeczki o mamach poznawały maluchy w wypożyczalni dla dzieci gnieźnieńskiej biblioteki. Maluchy z Przedszkola nr 5 do biblioteki zaprosiły swoje mamy z okazji ich święta. Bibliotekarze w tym szczególnym dniu przygotowali wspólne zabawy literackie oraz opowieść o mamie czarodziejce.

Wiecej..

Sporny parking na os. Jagiellońskim

Czwartek, 24.05.2012 17:41 • KATEGORIA: Wiadomości

Sporny parking na os. Jagiellońskim

O parking walczą mieszkańcy dwóch bloków na osiedlu Jagiellońskim. Na wspólnych od ponad 30 lat miejscach między domami pojawiły się zamykane blokady. To efekt nowego podziału geodezyjnego gruntów przy bloku numer 13. Lokatorzy z "czternastki" nie mogą tam teraz pozostawiać swoich pojazdów. Ludzie czują się pokrzywdzeni.

Wiecej..

W 2014 roku nie będzie I Komunii Świętej

Czwartek, 24.05.2012 17:37 • KATEGORIA: Wiadomości

W 2014 roku nie będzie I Komunii Świętej

W 2014 roku w archidiecezji gnieźnieńskiej dzieci nie przystąpią do I Komunii Świętej. Taką decyzję podjął arcybiskup gnieźnieński. To jednak efekt reformy oświaty, bo do szkół trafią dzieci sześcioletnie.

Wiecej..

Do Berlina z Gniezna w trzy godziny

Czwartek, 24.05.2012 17:34 • KATEGORIA: Wiadomości

Do Berlina z Gniezna w trzy godziny

Z Gniezna do Berlina i Gdańska już niedługo bezpośrednio będzie się można wybrać pociągiem. 6 czerwca odbędzie się premierowy przejazd pociągu Eurocity trasą Trójmiasto - Berlin - Trójmiasto. Gniezno będzie jedną ze stacji, na których pociąg się zatrzyma.

Wiecej..

Nowa specjalność w CEG

Czwartek, 24.05.2012 17:12 • KATEGORIA: Wiadomości

Nowa specjalność w CEG

Kulturę chrześcijańską od października będzie można studiować w Kolegium Europejskim w Gnieźnie. Specjalność, jaką jest kultura chrześcijańska, funkcjonować będzie w ramach studiów drugiego stopnia w instytucie kulturoznawstwa. Specjalność ta jest unikatowa w skali całego kraju.

Wiecej..

"Tu powstała Polska"

Środa, 23.05.2012 16:35 • KATEGORIA: Wiadomości

 Tu powstała Polska

"Tu powstała Polska" - pod takim hasłem ruszyła ogólnopolska kampania promocyjna powiatu gnieźnieńskiego. Od kwietnia przez pół roku do naszego powiatu turystów zapraszają bilbordy umieszczone przy głównych drogach Wrocławia, Gdańska i Łodzi. Są już gotowe plansze informacyjne, które dotrą do wszystkich szkół w Polsce.

Wiecej..

Dyrektorzy Caritas z całej Polski w Gnieźnie

Środa, 23.05.2012 16:32 • KATEGORIA: Wiadomości

Dyrektorzy Caritas z całej Polski w Gnieźnie

Dyrektorzy Caritas z całej Polski obradowali w naszym regionie. W Wągrowcu odbyła się doroczna narada szefów wszystkich diecezjalnych organizacji.

Wiecej..

« poprzednia 1 2369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379385 386 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych