Sobota, 20.10.2018 06:43 , Dziś imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa Odwiedziło nas 17603921 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Aktualności

Za nami Niedziela Palmowa

Poniedziałek, 02.04.2012 16:16 • KATEGORIA: Wiadomości

Za nami Niedziela Palmowa

Nieco ciszej niż zwykle było w tym roku w Niedzielę Palmową w Gnieźnie. To dlatego, że Diecezjalne Święto Młodzieży, które zwykle Gromadziło w Dolinie Pojednania i w katedrze do kilkuset młodych ludzi z całej archidiecezji, odbywało się wyjątkowo we Wrocławiu.

Wiecej..

Groźna kolizja na ulicy Słonecznej

Poniedziałek, 02.04.2012 16:13 • KATEGORIA: Na sygnale

Groźna kolizja na ulicy Słonecznej

Do groźnie wyglądającej kolizji doszło na skrzyżowaniu ulic Słonecznej i Surowieckiego w Gnieźnie. 31-letni kierowca forda escorta bez zatrzymania wjechał na skrzyżowanie i uderzył w forda transita, który w wyniku uderzenia zjechał na lewą stronę jezdni, wprost pod koła renault magnum. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Wiecej..

Plany inwestycji na drogach

Poniedziałek, 02.04.2012 16:09 • KATEGORIA: Wiadomości

Plany inwestycji na drogach

Są dobre wiadomości dla kierowców. Jeszcze w tym roku zmodernizowane zostaną skrzyżowania Gdańskiej i Winiary oraz Gdańskiej i Lednickiej. Władze powiatu dla usprawnienia ruchu w tym miejscu chcą poszerzyć ulicę Gdańską i wybudować rondo na skrzyżowaniu ulic Gdańskiej i Lednickiej. Przebudowane zostaną także: ulica Wschodnia, Słowackiego oraz droga w miejscowości Małachowo Złych Miejsc.

Wiecej..

Nowa wystawa w MPPP

Poniedziałek, 02.04.2012 16:05 • KATEGORIA: Wiadomości

Nowa wystawa w MPPP

Na nową wystawę stałą zaprasza gnieźnieńskie Muzeum Początków Państwa Polskiego. Po prawie dwuletnim remoncie w podziemiach placówki udało się zgromadzić ponad 200 cennych zabytków z początków kształtowania się naszej ojczyzny.

Wiecej..

Kolarze górscy zainaugurowali sezon

Poniedziałek, 02.04.2012 16:03 • KATEGORIA: Sport

Kolarze górscy zainaugurowali sezon

W niedzielę na terenach przyległych do hali Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Paczkowskiego zainaugurowany został sezon ścigania w kolarstwie górskim. Do Gniezna zjechało blisko dwustu zawodników uprawiających tą dyscyplinę sportu. Ścigali się na wymagającej trasie.

Wiecej..

Wysoka wygrana Dąbrówki

Poniedziałek, 02.04.2012 15:57 • KATEGORIA: Sport

Wysoka wygrana Dąbrówki

W hali Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Paczkowskiego 4 drugoligowa UKS Dąbrówka podejmowała UKS z Jastrowie. Mecz ten to jedno ze spotkań, które decyduje o awansie do I Ligi Kobiet. Od pierwszych minut dominowały zawodniczki Dąbrówki. Przeciwniczki często gubiły się w swoich przeprowadzanych akcjach. Popełniały wiele szkolnych błędów. Ostatecznie podopieczne Dagmary Binarsch wysoko pokonały rywalki 29:16.

Wiecej..

Nareszcie wygrana

Poniedziałek, 02.04.2012 15:55 • KATEGORIA: Sport

Nareszcie wygrana

Piłkarze Mieszka Gniezno rozegrali kolejne swoje spotkanie w ramach rozgrywek wielkopolskiej czwartej ligi grupy północnej. Przeciwnikiem biało-niebieskich była ekipa Pogoni Lwówek. Nareszcie podopieczni Przemysława Urbanika odnieśli pierwsze w tym roku zwycięstwo ligowe. Pokonali w spotkaniu wyjazdowym Pogoń Lwówek aż 3:0, prowadząc do przerwy 1:0.

Wiecej..

Dzień Inwalidy na sportowo

Poniedziałek, 02.04.2012 15:49 • KATEGORIA: Sport

Dzień Inwalidy na sportowo

XVII Integracyjna Spartakiada Sportowo-Rekreacyjna z okazji Światowego Dnia Inwalidy odbyła się w sobotę. Gospodarzem spartakiady, tradycyjnie, był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Gnieźnie. Głównym organizatorem było Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan.

Wiecej..

Pozostało sto dni

Poniedziałek, 02.04.2012 15:45 • KATEGORIA: Sport

Pozostało sto dni

Niespełna sto dni pozostało do kolejnego, tym razem jubileuszowego, Międzynarodowego Turnieju Koszykówki. Jak zwykle, głównym organizatorem jest TS Basket Gniezno. Nad całością czuwa od pierwszego turnieju Marek Szczepanowski.

Wiecej..

Rozbudowa szpitala nadal stoi w miejscu

Sobota, 31.03.2012 12:36 • KATEGORIA: Na sygnale

Rozbudowa szpitala nadal stoi w miejscu

Co dalej z rozbudową szpitala powiatowego w Gnieźnie. Prace stanęły w zeszłym roku - po tym, jak firma budowlana, która wygrała przetarg, straciła płynność finansową. Dodatkowo powiatowy inspektor nadzoru budowlanego wstrzymał rozbudowę, stwierdzając błędy w budowie. Ukarania winnych zaniedbań domaga się gnieźnieńska lewica.

Wiecej..

"Nie chcemy być zaczadzeni!"

Piątek, 30.03.2012 15:46 • KATEGORIA: Polityka

 Nie chcemy być zaczadzeni!

"Nie chcemy być zaczadzeni!" - z takimi transparentami przyszli na sesję Rady Powiatu Gnieźnieńskiego lokatorzy budynku spółdzielczego z ulicy Barciszewskiego. Po tym, jak pod koniec lutego w swojej łazience podczas kąpieli zaczadził się 21-letni Michał Darul, ludzie domagają się teraz ekspertyzy niezależnego inspektora nadzoru budowlanego, który zbada, czy wentylacja w blokach jest wykonana prawidłowo.

Wiecej..

Los gimnazjum w Trzemesznie niepewny

Piątek, 30.03.2012 15:41 • KATEGORIA: Wiadomości

Los gimnazjum w Trzemesznie niepewny

Los jedynego gimnazjum w Trzemesznie ciągle jest niepewny. Podczas czwartkowej sesji Rada Powiatu Gnieźnieńskiego nie podjęła decyzji o rozwiązaniu Zespołu Szkół Gimnazjum i Liceum w Trzemesznie. Ale władze Trzemeszna zmieniają swoje zamiary co do prowadzenia placówek. Samorząd chce teraz, aby jeszcze przez rok gimnazjum i liceum były pod zarządem starostwa.

Wiecej..

Jest program opieki nad zwierzętami

Piątek, 30.03.2012 15:38 • KATEGORIA: Polityka

Jest program opieki nad zwierzętami

Bezdomne zwierzęta w Gnieźnie będą mieć lepsze warunki do życia. To za sprawą uchwały Rady Miasta, która zatwierdziła miejski program opieki nad zwierzętami. Zakłada on między innymi dokarmianie bezdomnych kotów w zimie na terenie miasta.

Wiecej..

Naczas za lekcjami etyki

Piątek, 30.03.2012 15:29 • KATEGORIA: Polityka

Naczas za lekcjami etyki

Jest szansa, że uczniowie gnieźnieńskich szkół będą mogli brać udział w lekcjach etyki. Zgodnie z ustawą, rodzice mogą zdecydować, czy ich dziecko będzie uczęszczać na lekcje religii czy etyki. Jednak w praktyce w części szkół rodzice nie mają takiej możliwości.

Wiecej..

Lech Flash

Piątek, 30.03.2012 14:43 • KATEGORIA: Sport

Lech Flash

Po sześciu meczach bez strzelonej bramki i bez zwycięstwa "Kolejorz" w końcu poczuł smak wygranej. Strzelecką niemoc Lecha przełamał obrońca Śląska Wrocław - Piotr Celeban, który w 51. minucie niedzielnego meczu wepchnął piłkę do własnej bramki.

Wiecej..

Pożegnanie śp. ks. Tadeusza Kwitowskiego

Czwartek, 29.03.2012 15:50 • KATEGORIA: Na sygnale

Pożegnanie śp. ks. Tadeusza Kwitowskiego

Księdza Tadeusza Kwitowskiego - wykładowcę i ojca duchownego w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie, pożegnali rodzina, przyjaciele i gnieźnieńscy księża. Kapłan zginął w wypadku na motolotni 24 marca na terenie prywatnego lądowiska w Obłaczkowie koło Wrześni. Jego rozpędzona motolotnia uderzyła w ziemię z dużą siłą. Kierujący nią ksiądz nie miał szans na przeżycie. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w gnieźnieńskiej katedrze z udziałem najbliższych współpracowników.

Wiecej..

Rekompensata za działkę na śmietnisku

Czwartek, 29.03.2012 15:44 • KATEGORIA: Polityka

Rekompensata za działkę na śmietnisku

Czy to już szczęśliwy finał ośmioletniej batalii o sprawiedliwość? Pierwszy właściciel działki na śmieciach na osiedlu Pławnik dostanie wreszcie od miasta inny teren, na którym będzie mógł wybudować dom. Przypomnijmy, że w 2004 roku siedmioro nabywców terenów przy lesie nie mogło rozpocząć budowy, bo pod ziemią była kilkumetrowa warstwa gruzu (z wyburzonej rzeźni) i śmieci. Nie można tam było postawić murów bez drogiej wymiany podłoża, choć plan zagospodarowania przestrzennego zatwierdzony przez Radę Miasta wskazywał, że teren jest pełnowartościowy. Władze miasta wreszcie zgodziły się dać nabywcom feralnych działek tereny zastępcze.

Wiecej..

Będzie więcej ścieżek rowerowych

Czwartek, 29.03.2012 15:40 • KATEGORIA: Wiadomości

Będzie więcej ścieżek rowerowych

Do 2014 roku powstanie ponad 400 kilometrów szlaków rowerowych na terenie powiatu gnieźnieńskiego. Od ubiegłego roku trwają prace nad projektem oraz kosztorysem wykonania i oznakowania dziesięciu szlaków - czterech krótszych i sześciu dłuższych.

Wiecej..

Niedźwiecki nie wierzy w życie pozaradiowe

Czwartek, 29.03.2012 15:37 • KATEGORIA: Wiadomości

Niedźwiecki nie wierzy w życie pozaradiowe

Blisko sto osób przyszło na spotkanie ze znanym dziennikarzem muzycznym i prezenterem Polskiego Radia - Markiem Niedźwieckim. Niedźwiecki chętnie opowiadał o swojej długoletniej pracy w radiu oraz o przywiązaniu do "Trójki".

Wiecej..

Solidarna Polska w powiecie gnieźnieńskim

Środa, 28.03.2012 16:07 • KATEGORIA: Wiadomości

Solidarna Polska w powiecie gnieźnieńskim

Trzydzieści osób zadeklarowało wstąpienie do partii Solidarna Polska w powiecie gnieźnieńskim. Partia Zbigniewa Ziobry ma już konkretny plan swoich działań. Solidarna Polska chce skupić się przede wszystkim na polityce prorodzinnej, zmniejszeniu bezrobocia i zróżnicowaniu stawek podatku dochodowego.

Wiecej..

Fundusze dla przedsiębiorczych

Środa, 28.03.2012 16:01 • KATEGORIA: Na sygnale

Fundusze dla przedsiębiorczych

Nowe propozycje dla biznesmenów i tych, którzy dopiero chcieliby założyć swoje firmy ma Gnieźnieńska Agencja Rozwoju Gospodarczego. Dzięki wsparciu z funduszy unijnych udało się pozyskać pieniądze dla przedsiębiorczych.

Wiecej..

Noc Młodych Naukowców

Środa, 28.03.2012 15:58 • KATEGORIA: Na sygnale

Noc Młodych Naukowców

O zasobach wodnych i sposobach jej oszczędzania uczyli się uczestnicy Nocy Młodych Naukowców w Gimnazjum nr 2 w Gnieźnie. Nauczyciele poszczególnych przedmiotów wspólnie z uczniami poznawali wodę w różnych ujęciach. W każdej z sal lekcyjnych czekały inne atrakcje.

Wiecej..

Przed nami IX Targi Pracy

Środa, 28.03.2012 15:53 • KATEGORIA: Wiadomości

Przed nami IX Targi Pracy

Osoby bezrobotne z terenu powiatu gnieźnieńskiego 3 kwietnia będą miały okazję do zdobycia zatrudnienia. Po raz dziewiąty w pierwszej stolicy odbędą się Targi Pracy, podczas których pracodawcy będą mieli okazję znaleźć pracowników do swoich firm, a osoby bezrobotne - do znalezienia pracy lub kursów zawodowych. Targi odbędą się, tradycyjnie, w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie.

Wiecej..

Okno życia

Wtorek, 27.03.2012 16:16 • KATEGORIA: Na sygnale

Okno życia

W Gnieźnie otwarto "Okno życia". Miejsce to powstało w celu ratowania życia dzieci niechcianych. Gnieźnieńskie "Okno życia" w domu sióstr szarytek jest czterdziestym szóstym takim miejscem w Polsce. Dzięki istnieniu "Okien życia" w całym kraju do 2011 roku udało się ocalić ponad 30 dzieci.

Wiecej..

Targi Edukacyjne

Wtorek, 27.03.2012 16:12 • KATEGORIA: Na sygnale

Targi Edukacyjne

Uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z powiatu gnieźnieńskiego mieli okazję zapoznać się z ofertą ponad 40 placówek edukacyjnych. Podczas tegorocznych, XI Gnieźnieńskich Targów Edukacyjnych, swoją ofertę prezentowały szkoły ponadgimnazjalne, uczelnie wyższe oraz szkoły językowe. W targach, oprócz placówek z terenu powiatu, biorą udział także uczelnie z Poznania, Wrześni, Bydgoszczy, a nawet Warszawy.

Wiecej..

« poprzednia 1 2362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych