Niedziela, 19.05.2019 14:57 , Dziś imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra Odwiedziło nas 19252530 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Aktualności

Powstanie wielkopolskie w moim regionie

Środa, 21.11.2012 16:42 • KATEGORIA: Wiadomości

Powstanie wielkopolskie w moim regionie

Najmłodsi mieszkańcy Gniezna mogą włączyć się w obchody rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego. Stowarzyszenie Wiara Lecha, wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury, organizuje konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych. Zadaniem dzieci jest stworzenie prac przedstawiających powstanie wielkopolskie w ich regionie.

Wiecej..

Ruszyła Szlachetna Paczka

Środa, 21.11.2012 16:38 • KATEGORIA: Wiadomości

Ruszyła Szlachetna Paczka

Po raz pierwszy w Gnieźnie ruszyła akcja Szlachetna Paczka. Wolontariusze wybrali 35 najbardziej potrzebujących rodzin z całego powiatu. Są to osoby, które bardzo często nie z własnej winy znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. Aby pomóc, wystarczy wybrać rodzinę, dla której chcemy przygotować paczkę. Na stronie internetowej akcji dostępne są wszystkie informacje dotyczące potrzeb danej rodziny.

Wiecej..

Propozycje kulturalne MOK-u

Środa, 21.11.2012 16:31 • KATEGORIA: Wiadomości

Propozycje kulturalne MOK-u

30 listopada Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie zaprasza na premierę spektaklu "Łysa śpiewaczka". Jest to sztuka nie posiadająca akcji, jednak najczęściej grana w teatrze. Spektakl rozpocznie się o godzinie 18.00. Zaproszenia odbierać można w sekretariacie MOK-u.

Wiecej..

Mniej pieniędzy w przyszłorocznym budżecie

Wtorek, 20.11.2012 16:29 • KATEGORIA: Wiadomości

Mniej pieniędzy w przyszłorocznym budżecie

Trwają prace nad polskim budżetem na przyszły rok. W państwowej kasie, ze względu na kryzys gospodarczy, będzie mniej pieniędzy. Tym samym - mniej środków rząd przeznaczy w przyszłym roku na inwestycje. Jednak w Gnieźnie prowadzony będzie nadal remont Komendy Powiatowej Policji oraz ruszy modernizacja dworca PKP.

Wiecej..

Modernizacja ulicy Roosevelta w Gnieźnie

Wtorek, 20.11.2012 16:25 • KATEGORIA: Wiadomości

Modernizacja ulicy Roosevelta w Gnieźnie

Do grudnia potrwa modernizacja ulicy Roosevelta w Gnieźnie. W związku z remontem kierowców czekają utrudnienia na odcinku od sklepu Ziemowit do ulicy Laubitza. Na czas prac drogowych wprowadzony został ruch wahadłowy.

Wiecej..

Nowelizacja prawa o drogach publicznych

Wtorek, 20.11.2012 16:05 • KATEGORIA: Wiadomości

Nowelizacja prawa o drogach publicznych

Platforma Obywatelska przedstawiła swój pomysł, jak rozwiązać problem przejmowania przez gminy obowiązku utrzymania dróg krajowych po oddaniu do użytku dróg ekspresowych. Projekty nowelizacji ustawy o drogach publicznych złożyły także kluby parlamentarne Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Według projektu przygotowanego przez PO, drogi krajowe po zakończeniu budowy dróg ekspresowych miałyby być przekształcane w drogi wojewódzkie, a nie gminne.

Wiecej..

Efekty plenerów malarskich

Wtorek, 20.11.2012 16:02 • KATEGORIA: Wiadomości

Efekty plenerów malarskich

Na gnieźnieńskiej starówce odbył się kolejny w tym roku wernisaż. Swoje prace prezentują członkowie Klubu Plastyka z Miejskiego Ośrodka Kultury. Obrazy były malowane podczas tegorocznych plenerów.

Wiecej..

Strzeż się czadu!

Wtorek, 20.11.2012 09:18 • KATEGORIA: Wiadomości

Strzeż się czadu!

Wiecej..

Marsz oczami uczestników

Poniedziałek, 19.11.2012 16:44 • KATEGORIA: Wiadomości

Marsz oczami uczestników

"Odzyskajmy Polskę!" - pod takim hasłem 11 listopada ulicami Warszawy przeszło około 100 tysięcy osób. Na marsz niepodległościowy do stolicy pojechała również grupa mieszkańców Gniezna i Wrześni. Marsz nie miał tylko wymiaru patriotycznego - podkreśla Krzysztof Ostrowski. Był również formą protestu przeciwko sposobie pojmowania polskości przez klasę rządzącą.

Wiecej..

Jesienny Koncert Orkiestry Dętej

Poniedziałek, 19.11.2012 16:38 • KATEGORIA: Wiadomości

Jesienny Koncert Orkiestry Dętej

We Wrzesińskim Ośrodku Kultury odbył się Jesienny Koncert Orkiestry Dętej. Jak przyznał kapelmistrz zespołu, jest to najważniejszy występ w roku. Przede wszystkim dlatego, że muzycy grają dla własnej, wrzesińskiej publiczności.

Wiecej..

Koncert "Spróbuj na trzeźwo"

Poniedziałek, 19.11.2012 16:33 • KATEGORIA: Wiadomości

Koncert  Spróbuj na trzeźwo

Tym razem zamiast kupić biletu trzeba było dmuchnąć w alkomat. W Miejskim Ośrodku Kultury odbył się koncert "Spróbuj na trzeźwo". W koncercie mógł uczestniczyć każdy, kto poddał się badaniu na obecność alkoholu. Pomimo panującego stereotypu, że na trzeźwo trudno jest się bawić, koncert w MOK-u cieszył się sporym zainteresowaniem.

Wiecej..

Tenisowy weekend

Poniedziałek, 19.11.2012 16:25 • KATEGORIA: Sport

Tenisowy weekend

Tenisistki stołowe Stelli Gniezno mają za sobą pracowity weekend. Rozegrały dwa pojedynki w ramach najwyższej klasy rozgrywkowej. W sobotę zmierzyły się w hali II Liceum Ogólnokształcącego z pierwszym zespołem z Nadarzyna. Niestety, podopieczne trenera Tadeusza Nowaka musiały uznać wyższość rywalek, przegrywając 0:3.

Wiecej..

Ruszyła Gnieźnieńska Liga Futsalu

Poniedziałek, 19.11.2012 16:21 • KATEGORIA: Sport

Ruszyła Gnieźnieńska Liga Futsalu

Po rocznej przerwie ruszyły ponownie rozgrywki Gnieźnieńskiej Ligi Futsalu. Wznowione zmagania odbywają się dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Kultury Fizycznej "Sportivo". Stowarzyszenie jest też organizatorem rywalizacji.

Wiecej..

Wygrana MKS-u MOS

Poniedziałek, 19.11.2012 16:17 • KATEGORIA: Sport

Wygrana MKS-u MOS

Piłkarki ręczne MKS-u MOS Gniezno zaprezentowały się w niedzielne popołudnie własnej publiczności. W hali sportowej Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Paczkowskiego podejmowały drugi zespół MKS-u Zagłębie Lubin. Podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka wygrały zdecydowanie i zasłużenie - w stosunku 33:15.

Wiecej..

Wspinaczka sportowa

Poniedziałek, 19.11.2012 16:14 • KATEGORIA: Sport

Wspinaczka sportowa

Michał Wrzesiński to młody gnieźnianin, którego pasją jest wspinaczka sportowa. O swoich dokonaniach opowiadał podczas spotkania w Centrum Kultury "Scena to dziwna".

Wiecej..

Złoty Kodeks po renowacji

Piątek, 16.11.2012 16:49 • KATEGORIA: Wiadomości

Złoty Kodeks po renowacji

Najcenniejsza księga w Polsce - Kodeks Aureus (zwany Złotym) - już po konserwacji. Skarb Archiwum Archidiecezjalnego w Gnieźnie był poddany zabiegom specjalistów, które kosztowały około 90 tysięcy złotych. Dzięki temu kodeks znów będzie mógł przetrwać kilkaset lat.

Wiecej..

Konsumenci a parabanki

Piątek, 16.11.2012 16:44 • KATEGORIA: Wiadomości

Konsumenci a parabanki

Chciała pożyczyć pieniądze, a teraz czuje się oszukana. Jedna z mieszkanek powiatu gnieźnieńskiego zgłosiła się do rzecznika konsumentów, ponieważ uważa, że została oszukana przez korporację finansową. Kobieta we wrześniu ubiegłego roku podpisała z firmą przedwstępną umowę pożyczki gotówkowej. Jak twierdzi, spełniła wszystkie wymogi oraz wpłaciła pięć tysięcy złotych opłaty przygotowawczej. Jednak pożyczki nie otrzymała do dziś. Klientka korporacji nie otrzymała także zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Wiecej..

Szczepkowska o aktorstwie i swoich planach

Piątek, 16.11.2012 16:41 • KATEGORIA: Wiadomości

Szczepkowska o aktorstwie i swoich planach

Aktorka, scenarzystka, felietonistka i reżyserka - Joanna Szczepkowska - była gościem ostatnich Literackich Spotkań Niecodziennych we Wrześni. Opowiadała między innymi o swoich planach, zamierzeniach na przyszłość oraz ulubionych filmach.

Wiecej..

Sportowy weekend

Piątek, 16.11.2012 16:37 • KATEGORIA: Sport

Sportowy weekend

Najbliższy weekend w Pierwszej Stolicy Polski zapowiada się bardzo interesująco, jeżeli chodzi o imprezy sportowe. Tenisistki stołowe Stelli Niechan rozegrają dwa mecze w ramach rozgrywek ekstraligi. Ponadto ruszą rozgrywki w halowej piłce nożnej. Na parkiet wyjdą piłkarki ręczne MKS MOS Gniezno.

Wiecej..

Trudny okres dla bezdomnych

Czwartek, 15.11.2012 17:01 • KATEGORIA: Wiadomości

Trudny okres dla bezdomnych

Okres jesienno-zimowy i niskie temperatury, szczególnie w nocy, najbardziej zagrażają osobom bezdomnym. Policjanci apelują, aby nie być obojętnym na osoby bez dachu nad głową. Na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia najbardziej narażone są osoby nietrzeźwe. Funkcjonariusze prowadzą kontrole miejsc, w których najczęściej przebywają bezdomni.

Wiecej..

Racjonalne gospodarowanie odpadami

Czwartek, 15.11.2012 16:47 • KATEGORIA: Wiadomości

Racjonalne gospodarowanie odpadami

Racjonalne gospodarowanie odpadami było tematem kolejnej już konferencji ekologicznej zorganizowanej przez powiat gnieźnieński. W ramach projektu dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu powiat organizuje konkursy, sympozja oraz konferencje, których celem jest podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców.

Wiecej..

Premiera filmu "Ostatni parowóz"

Czwartek, 15.11.2012 16:44 • KATEGORIA: Wiadomości

Premiera filmu  Ostatni parowóz

Kolejny film Bogumiła Bieleckiego będzie można zobaczyć w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie. Premiera filmu "Ostatni parowóz" odbędzie się 21 listopada o godzinie 18.00. Wcześniej w MOK-u można było zobaczyć filmy "Gnieźnianie" oraz "Zakryte ślady", również autorstwa Bogumiła Bieleckiego.

Wiecej..

Bajkoterapia w bibliotece

Czwartek, 15.11.2012 16:41 • KATEGORIA: Wiadomości

Bajkoterapia w bibliotece

O tym, że bajki mają bardzo duży wpływ na dzieci, wiadomo nie od dziś. W gnieźnieńskiej bibliotece znaleźć można książki, które pomogą dzieciom zrozumieć trudne dla nich sytuacje. Na ekspozycji znalazły się najbardziej popularne terapeutyczne książeczki dla dzieci.

Wiecej..

Trwa czyszczenie rowów melioracyjnych

Środa, 14.11.2012 17:10 • KATEGORIA: Wiadomości

Trwa czyszczenie rowów melioracyjnych

Trwa czyszczenie kolejnego rowu melioracyjnego w powiecie gnieźnieńskim. W Oborze w gminie Gniezno trwają prace mające na celu udrożnienie i konserwację rowu. Prace polegają na wycince drzew i krzewów oraz uprzątnięciu koryta rowu. Konserwacja musi być wykonana, aby woda nie zalewała pól, ale mogła swobodnie spływać do rowu.

Wiecej..

Bezdomni na Jasnej Górze

Środa, 14.11.2012 17:02 • KATEGORIA: Wiadomości

Bezdomni na Jasnej Górze

Bezdomni pielgrzymowali do stóp Jasnogórskiej Pani. Osoby bezdomne z całej Polski wzięły udział w jednodniowej pielgrzymce do Częstochowy. Z Gniezna na pielgrzymkę pojechało ponad 50 osób. Bezdomni wzięli udział w mszy świętej oraz drodze krzyżowej.

Wiecej..

« poprzednia 1 2363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373398 399 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych