Piątek, 16.11.2018 04:24 , Dziś imieniny: Edmunda, Marii, Marka Odwiedziło nas 17802988 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Aktualności

Janusz Leon Wiśniewski o swoich książkach

Środa, 16.05.2012 17:44 • KATEGORIA: Wiadomości

Janusz Leon Wiśniewski o swoich książkach

Jeden z najpopularniejszych współczesnych polskich pisarzy przyjechał do Wrześni na spotkanie z czytelnikami. Janusz Leon Wiśniewski, autor takich powieści jak "Samotność w sieci" czy "Na fejsie z moim synem" w Bibliotece Publicznej o swojej twórczości oraz pracy nie do końca związanej z pisaniem książek. Pisarz bowiem na co dzień pracuje w firmie informatycznej zajmującej się tworzeniem oprogramowania dla chemików.

Wiecej..

Drzwi otwarte w PUP w Gnieźnie

Środa, 16.05.2012 17:40 • KATEGORIA: Wiadomości

Drzwi otwarte w PUP w Gnieźnie

Z usług Urzędu Pracy w Gnieźnie można było skorzystać w sobotę. Urząd tradycyjnie raz w roku otworzył swoje drzwi w weekend, aby osoby, które w tygodniu nie mogą skorzystać z jego usług, miały taką możliwość.

Wiecej..

Przed nami III Festiwal Wyobraźni

Środa, 16.05.2012 17:21 • KATEGORIA: Wiadomości

Przed nami III Festiwal Wyobraźni

Collegium Elemente, Vavamuffin, Teatr Ósmego Dnia - to tylko część atrakcji, która czeka na nas podczas Międzynarodowego Festiwalu Wyobraźni w Gnieźnie. Przez cztery dni - od czwartku do niedzieli - w Centrum Kultury "Scena to dziwna" w Gnieźnie odbywać się będą koncerty, wystawy czy spektakle. Trzeci już Festiwal Wyobraźni rusza w czwartek o godzinie 18.00.

Wiecej..

Królewski Festiwal w Bibliotece Publicznej

Środa, 16.05.2012 17:16 • KATEGORIA: Wiadomości

Królewski Festiwal w Bibliotece Publicznej

Gnieźnieński dwór królewski odwiedziły przedszkolaki. Maluchy podczas Królewskiego Festiwalu Artystycznego w gnieźnieńskiej bibliotece poznawały królewskie aspekty Gniezna. Podczas zabawy literackiej dzieci poznawały historię pierwszej stolicy.

Wiecej..

Posłowie w obronie zakładów ziemniaczanych

Wtorek, 15.05.2012 17:05 • KATEGORIA: Wiadomości

Posłowie w obronie zakładów ziemniaczanych

Wielkopolscy posłowie ponadpartyjnie razem w obronie zakładów ziemniaczanych w Trzemesznie. Od Ministerstwa Skarbu Państwa żądają wstrzymania prywatyzacji tej firmy. Takie działanie ma umożliwić załodze i około tysiącu plantatorom wzięcie udziału w wykupie większości akcji. Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego w Trzemesznie jest w Polsce potentatem w produkcji skrobi i ma około 25-procentowy udział w rynku.

Wiecej..
Czepki w Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej

Pielęgniarki i położne spotkały się podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej w auli Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Uroczystość została połączona z czepkowaniem studentów drugiego roku pielęgniarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Choć czepki już dawno wyszły z użytku, władze uczelni poprzez ten symbol chcą przypomnieć studentom misję tego zawodu.

Wiecej..

2 czerwca Turniej "O Koronę Bolesława Chrobrego"

Wtorek, 15.05.2012 16:56 • KATEGORIA: Wiadomości

2 czerwca Turniej  O Koronę Bolesława Chrobrego

Znamy już nazwiska zawodników, którzy w tym roku powalczą o Koronę Bolesława Chrobrego. Na stadionie przy Wrzesińskiej 2 czerwca zobaczymy między innymi ubiegłorocznego zwycięzcę turnieju - Emila Sajfutdinowa, oraz Tomasza Golloba, Grega Hancocka, Jasona Crumpa i Antonio Lindbaecka.

Wiecej..

Z Gniezna na olimpiadę

Wtorek, 15.05.2012 16:54 • KATEGORIA: Wiadomości

Z Gniezna na olimpiadę

Jest szansa, aby młodzi miłośnicy sportu z Gniezna zobaczyli igrzyska olimpijskie w Londynie. Dwa miejsca zwolniły się w grupie, którą organizuje Szkolny Klub Sportowy Jantar z Racotu.

Wiecej..

Fotografie zabytkowych kamienic w MPPP

Wtorek, 15.05.2012 16:51 • KATEGORIA: Wiadomości

Fotografie zabytkowych kamienic w MPPP

Zdjęcia zabytkowych gnieźnieńskich kamienic oglądać można w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Wystawa "Co nam zostało z tych lat?" to wystawa narożnych kamienic z okresu gnieźnieńskiej secesji.

Wiecej..

Ratownicy ćwiczyli na gnieźnieńskim Rynku

Poniedziałek, 14.05.2012 18:21 • KATEGORIA: Wiadomości

Ratownicy ćwiczyli na gnieźnieńskim Rynku

Trzydzieści osób zostało rannych w katastrofie autobusu na gnieźnieńskim Rynku. Kierowca jadący pod wpływem alkoholu uderzył w nadjeżdżający samochód osobowy. Poszkodowani zostali odwiezieni do szpitala. Na szczęście, tym razem był to tylko pokaz. Na Rynku mieszkańcy mieli okazję zobaczyć, jak wyglądają działania służb ratunkowych podczas tego typu zdarzeń, oraz co zrobić, gdy najeżdżamy na wypadek drogowy.

Wiecej..

Jest działka dla prokuratury

Poniedziałek, 14.05.2012 18:18 • KATEGORIA: Wiadomości

Jest działka dla prokuratury

Gnieźnieńska prokuratura będzie mieć nową siedzibę na starówce. Rada Miasta Gniezna zgodziła się na ten cel przekazać bezpłatnie działkę u zbiegu ulic Jeziornej i Słomianka - w miejscu, gdzie obecnie mieści się samochodowy parking.

Wiecej..

Królewski Festiwal Artystyczny

Poniedziałek, 14.05.2012 18:11 • KATEGORIA: Wiadomości

Królewski Festiwal Artystyczny

Minęło piętnaście lat, od kiedy w Miejskim Ośrodku Kultury działa Duża Galeria Sztuki Współczesnej. Została ona reaktywowana w 1997 roku. Pierwszą ekspozycją, która zainaugurowała działalność galerii, była "Wystawa miast partnerskich".

Wiecej..

Jarmark Ukraiński w eSTeDe

Poniedziałek, 14.05.2012 17:26 • KATEGORIA: Wiadomości

Jarmark Ukraiński w eSTeDe

Zespoły ludowe i artyści prezentujący rękodzieło ukraińskie zagościli w gnieźnieńskim Centrum Kultury "Scena to dziwna". Występy artystyczne gości z Ukrainy, oprócz mieszkańców Gniezna, obejrzeli między innymi gnieźnieńscy parlamentarzyści oraz konsul honorowy Ukrainy w Poznaniu. Jarmark Ukraiński odbywał się pod patronatem Starostwa Powiatowego w Gnieźnie.

Wiecej..

Dzień Optymisty we Wrześni

Poniedziałek, 14.05.2012 17:14 • KATEGORIA: Wiadomości

Dzień Optymisty we Wrześni

Przedszkole Niepubliczne "Miś Uszatek" z Wrześni zorganizowało I Święto Optymisty. Impreza została zorganizowana na Rynku. Oprócz przedszkolaków udział w niej wzięły ich rodziny, władze miasta oraz mieszkańcy. Niepubliczna placówka jest pierwszą, która zdecydowała się na organizację takiej imprezy we Wrześni.

Wiecej..

Wygrana w Ostrowie

Poniedziałek, 14.05.2012 17:07 • KATEGORIA: Sport

Wygrana w Ostrowie

W derbach Wielkopolski, na torze w Ostrowie Wlkp., miejscowy ŻKS Ostrovia uległ po zaciętym pojedynku Lechmie Startowi Gniezno 44:46. Zwycięstwo gnieźnian w tym prestiżowym meczu rozstrzygnęło się dopiero w ostatnim biegu. Największy wkład w sukces czerwono-czarnych mieli dwaj zawodnicy jeżdżący w Grand Prix: Bjarne Pedersen i Antonio Lindbaeck. Był to kolejny mecz czerwono-czarnych ze sporym dreszczem emocji.

Wiecej..

Klęska Mieszka

Poniedziałek, 14.05.2012 17:02 • KATEGORIA: Sport

Klęska Mieszka

Sporą klęska zakończyło się spotkanie gnieźnian, piłkarzy Mieszka, przy Strumykowej w minioną sobotę. Przegrali mecz z zespołem z Tarnowa Podgórnego aż 0:5.

Wiecej..

Zwycięstwo Stelli

Poniedziałek, 14.05.2012 17:01 • KATEGORIA: Sport

Zwycięstwo Stelli

Laskarze Stelli Gniezno pokonali zespół Ósemka Tarnowskie Góry w walce o powrót do grona pierwszoligowców. W niedzielne popołudnie na boisku przy ulicy Paczkowskiego pokonali rywala 6:2.

Wiecej..

Mecz na szczycie

Poniedziałek, 14.05.2012 16:54 • KATEGORIA: Sport

Mecz na szczycie

Tenisistki stołowe Stelli Gniezno już jutro rozegrają ostatnie decydujące spotkanie o awansie do grona najlepszych zespołów w kraju. Mecz rozegrany zostanie w hali sportowej przy ulicy Błogosławionej Jolenty. A w miniony weekend spory sukces zanotowały juniorki Stelli. Drużynowo zdobyły brąz w mistrzostwach Polski. Natomiast indywidualny sukces na swoim koncie zapisała Paulina Nowacka.

Wiecej..

Pomóżmy Michałowi!

Poniedziałek, 14.05.2012 15:26 • KATEGORIA: Wiadomości

Pomóżmy Michałowi!

Wiecej..

XIII Gnieźnieński Rajd Rowerowy

Poniedziałek, 14.05.2012 15:04 • KATEGORIA: Wiadomości

XIII Gnieźnieński Rajd Rowerowy

Wiecej..

Klimakterium w Gnieźnie

Poniedziałek, 14.05.2012 14:33 • KATEGORIA: Wiadomości

Klimakterium w Gnieźnie

Wiecej..

Asystent starosty jechał pod wpływem alkoholu

Piątek, 11.05.2012 16:53 • KATEGORIA: Wiadomości

Asystent starosty jechał pod wpływem alkoholu

Asystent Starosty Gnieźnieńskiego, który prowadził samochód pod wpływem alkoholu, najprawdopodobniej straci pracę. Takie służbowe konsekwencje grożą Piotrowi B., u którego w środę policja w Lednogórze stwierdziła dwa promile alkoholu w organizmie. Starosta Dariusz Pilak potępia zachowanie swojego asystenta.

Wiecej..

Ziemia Gnieźnieńska o sytuacji szpitala

Piątek, 11.05.2012 16:48 • KATEGORIA: Wiadomości

Ziemia Gnieźnieńska o sytuacji szpitala

Włodzimierz Pilarczyk nie jest już dyrektorem szpitala powiatowego w Gnieźnie. Przypomnijmy, że Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego odwołał go ze stanowiska po tym, jak Zespół Opieki Zdrowotnej w Gnieźnie - wskutek błędów w budowie nowego skrzydła szpitala - stracił unijną dotację w kwocie szesnastu milionów złotych. Zwolniony dyrektor nie zgadza się jednak z argumentami podanymi przez starostwo. Jednym z nich była pogarszająca się sytuacja finansowa szpitala.

Wiecej..

O energii słonecznej podczas Słonecznych Dni

Piątek, 11.05.2012 16:43 • KATEGORIA: Wiadomości

O energii słonecznej podczas Słonecznych Dni

O szerokim zakresie wykorzystania energii słonecznej rozmawiano podczas Europejskich Słonecznych Dni. W kampusie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gnieźnie podczas spotkania poruszano tematykę korzyści płynących z wykorzystania kolektorów słonecznych oraz budownictwa pasywnego. Jak podkreślają specjaliści, wykorzystanie energii słonecznej do ogrzewania domów czy przetwarzanie jej na energię elektryczną przynosi nie tylko korzyści dla środowiska, ale także spore oszczędności.

Wiecej..

Wrzesiński Kalejdoskop Literacki

Piątek, 11.05.2012 16:39 • KATEGORIA: Wiadomości

Wrzesiński Kalejdoskop Literacki

Małgorzata Gutowska-Adamczyk była gościem Wrzesińskiego Kalejdoskopu Literackiego. Pisarka i scenarzystka przyjechała na zaproszenie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy we Wrześni. Przybyłym na spotkanie gościom opowiadała o swoich początkach pisarskich oraz o tym, skąd bierze pomysły na kolejne książki i scenariusze. Pisarka zdradziła również, że krótko pracowała jako nauczycielka.

Wiecej..

« poprzednia 1 2360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370374 375 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych