Poniedziałek, 19.11.2018 14:20 , Dziś imieniny: Elżbiety, Faustyny, Pawła Odwiedziło nas 17824707 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Aktualności

Wakacje na sportowo w GOSiR

Czwartek, 05.07.2012 16:57 • KATEGORIA: Wiadomości

Wakacje na sportowo w GOSiR

Nie chcą spędzać wakacji w domu przed telewizorem ani nudzić się na podwórku. Dzieci, które biorą udział w półkoloniach w Gnieźnieńskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, podkreślają, że wolą zabawę z rówieśnikami.

Wiecej..

Na jeziorze Niedzięgiel trwa akcja ratownicza

Czwartek, 05.07.2012 16:29 • KATEGORIA: Wiadomości

Na jeziorze Niedzięgiel trwa akcja ratownicza

Na jeziorze Niedzięgiel zderzyły się ze sobą dwa rowery wodne. Do wody wpadło najprawdopodobniej 6 osób. Strażacy poszukują teraz jednej z nich. W działaniach biorą udział strażacy między innymi z Gniezna, Poznania, Konina i Witkowa.

Wiecej..

Bezpieczne wakacje

Środa, 04.07.2012 16:10 • KATEGORIA: Wiadomości

Bezpieczne wakacje

Dzieci i młodzież rozpoczęły wakacje i nadszedł długo wyczekiwany okres urlopów i letnich wyjazdów. Oprócz letnich ubrań, olejku do opalania oraz dobrej książki powinniśmy zabrać ze sobą na wakacje także... zdrowy rozsądek. Policjanci apelują, aby podczas urlopu nie zapominać o bezpieczeństwie, uważać na kieszonkowców, a przed wyjazdem zabezpieczyć dom czy mieszkanie.

Wiecej..

Czyste jeziora w powiecie gnieźnieńskim

Środa, 04.07.2012 16:08 • KATEGORIA: Wiadomości

Czyste jeziora w powiecie gnieźnieńskim

W czasie wakacji w Gnieźnie i okolicach można znaleźć miejsca do bezpiecznej kąpieli. Sanepid zbadał wodę w jeziorach i zapewnia, że nadaje się ona do letniego relaksu.

Wiecej..

Dyrekcja I LO zadowolona z wyników matur

Środa, 04.07.2012 16:05 • KATEGORIA: Wiadomości

Dyrekcja I LO zadowolona z wyników matur

Edukację zakończyli już w kwietniu, jednak dopiero niedawno na dobre pożegnali się ze szkołą. Mowa o maturzystach, którzy znają już wyniki egzaminu dojrzałości. W I Liceum Ogólnokształcącym w Gnieźnie w tym roku naukę zakończyło ponad 200 absolwentów. Matura w tej szkole przebiegła pomyślnie dla 98 procent uczniów.

Wiecej..

Koronacja Królewska w Gnieźnie

Środa, 04.07.2012 08:40 • KATEGORIA: Wiadomości

Koronacja Królewska w Gnieźnie

Wiecej..

Wakacje na Lednicy

Wtorek, 03.07.2012 16:33 • KATEGORIA: Wiadomości

Wakacje na Lednicy

Jedni wybierają góry, inni morze, a około 50 osób bierze udział w rekolekcjach. Przyjechały one z całej Polski do Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego na Lednicy. Wakacyjny pobyt to dla nich modlitwa, nauka i obowiązki.

Wiecej..

Letni wypoczynek i aktywizacja bezrobotnych

Wtorek, 03.07.2012 16:30 • KATEGORIA: Wiadomości

Letni wypoczynek i aktywizacja bezrobotnych

Ponad 1000 osób podczas tegorocznych wakacji skorzysta z oferty przygotowanej na lato przez Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan. SMW przygotowało atrakcje nie tylko dla dzieci, ale także dla młodzieży i osób starszych. Oprócz tradycyjnych już półkolonii dla dzieci w tym roku na obozy wyjedzie kilkadziesiąt osób.

Wiecej..

Przed nami Festiwal Organowy i Koronacja Królewska

Wtorek, 03.07.2012 16:26 • KATEGORIA: Wiadomości

Przed nami Festiwal Organowy i Koronacja Królewska

W niedzielę, 15 lipca, w gnieźnieńskiej katedrze rozpocznie się Festiwal Organowy. W ramach festiwalu odbędą się dwa koncerty. 15 lipca w Bazylice Prymasowskiej wystąpi Gyorgy Handl. Natomiast 29 lipca będziemy mogli posłuchać koncertu w wykonaniu Romualdasa Juzukonisa.

Wiecej..

Warsztaty artystyczne w eSTeDe

Wtorek, 03.07.2012 16:21 • KATEGORIA: Wiadomości

Warsztaty artystyczne w eSTeDe

Wakacyjne warsztaty artystyczne dla najmłodszych mieszkańców powiatu zorganizowało Centrum Kultury "Scena to dziwna". Tradycyjnie, już kilka dni po rozpoczęciu zapisów wszystkie miejsca były już zajęte. eSTeDe dla młodych miłośników plastyki przygotowało dwa tygodniowe turnusy. Warsztaty w eSTeDe odbywają się także podczas ferii zimowych. Dzieci uczą się decoupage'u, robią ekopacynki. latawce i kalejdoskopy.

Wiecej..

Ulica Edwarda Grabskiego

Poniedziałek, 02.07.2012 18:23 • KATEGORIA: Wiadomości

Ulica Edwarda Grabskiego

Polska Ludowa odebrała mu majątek i honory, ale gnieźnianie pamiętają. Imię Edwarda Grabskiego - przedwojennego ziemianina i powstańca wielkopolskiego - otrzymała jedna z miejskich ulic. Prymas Polski, arcybiskup Józef Kowalczyk, poświęcił też tablicę upamiętniającą jego postać. Grabski był osobą bardzo zasłużoną dla naszego regionu i odradzającej się Polski.

Wiecej..

Zespół szkół w Trzemesznie będzie zlikwidowany

Poniedziałek, 02.07.2012 18:19 • KATEGORIA: Wiadomości

Zespół szkół w Trzemesznie będzie zlikwidowany

Dzień przed końcem roku szkolnego Rada Powiatu Gnieźnieńskiego rozwiązała Zespół Szkół Liceum i Gimnazjum w Trzemesznie. Do liceum zamiast gimnazjum ma zostać przyłączona tamtejsza zawodówka. Decyzja samorządu będzie obowiązywać od września 2013 roku.

Wiecej..

Pieniądze na kulturę

Poniedziałek, 02.07.2012 18:14 • KATEGORIA: Wiadomości

Pieniądze na kulturę

Kilkadziesiąt tysięcy złotych każdego roku otrzymują organizacje pozarządowe w ramach konkursów ofert organizowanych przez powiat gnieźnieński. W tym roku wsparcie na organizację imprez kulturalnych otrzymało dziesięć organizacji. Są to między innymi: Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan, Jeździecki Uczniowski Klub Sportowy Kłusak, Fundacja Nasza Wieś czy gnieźnieński hufiec ZHP.

Wiecej..

Duże szachy na Rynku

Poniedziałek, 02.07.2012 18:10 • KATEGORIA: Wiadomości

Duże szachy na Rynku

Przez całe wakacje - w środy i soboty - miłośnicy szachów będą mogli zagrać na świeżym powietrzu. W lipcu i sierpniu na gnieźnieńskim Rynku będzie można zagrać w duże szachy. Prezent dla gnieźnian ufundował włodarz miasta. Inicjatorem zakupu królewskiej gry była Fundacja Krzywe Koło oraz klub szachowy Chrobry.

Wiecej..

Potknięcie w Lublinie

Poniedziałek, 02.07.2012 18:06 • KATEGORIA: Sport

Potknięcie w Lublinie

Porażką czerwono-czarnych zakończył się ich niedzielny wyjazd do Lublina. Podopieczni Lecha Kędziory przegrali z Lubelskim Węglem KMŻ 40:50. W drużynie Lechmy Startu Gniezno wyrównaną walkę z gospodarzami nawiązywali jedynie Antonio Lindbaeck i Bjarne Pedersen.

Wiecej..

Amatorskie Mistrzostwa Wielkopolski

Poniedziałek, 02.07.2012 18:03 • KATEGORIA: Sport

Amatorskie Mistrzostwa Wielkopolski

Przez dwa dni rozgrywany był turniej Amatorskich Mistrzostw Wielkopolski w tenisie ziemnym. Zawodnicy rywalizowali o Puchar Prezydenta Gniezna.

Wiecej..

Hiszpania mistrzem

Poniedziałek, 02.07.2012 18:00 • KATEGORIA: Sport

Hiszpania mistrzem

Początek wakacji niekoniecznie oznacza puste przyszkolne boiska. Przykładem może być boisko przy Szkole Podstawowej nr 3 w Gnieźnie. Na tym obiekcie rozegrany został turniej piłkarski Minieuro.

Wiecej..

Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego z absolutorium

Piątek, 29.06.2012 17:03 • KATEGORIA: Wiadomości

Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego z absolutorium

Głosami większości głosów koalicji PO - SLD Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego otrzymał absolutorium. Za wykonanie ubiegłorocznego budżetu starosta Dariusz Pilak podziękował wszystkim pracownikom, choć przyznał, że to nie była łatwa praca.

Wiecej..

Opuścili szkolne mury

Piątek, 29.06.2012 17:00 • KATEGORIA: Wiadomości

Opuścili szkolne mury

Przyszedł czas, aby pożegnać szkolne mury i wyruszyć na wakacje. Dzieci i młodzież rozpoczęły właśnie upragnione dwa miesiące wakacyjnej laby. Niektórzy ze swoją szkołą pożegnali się już na dobre, a od września rozpoczną kolejny etap edukacji. W Szkole Podstawowej nr 9 w Gnieźnie rok szkolny zakończyło kilkuset uczniów. Ze szkołą w tym roku pożegnało się blisko 90 absolwentów.

Wiecej..

Perełki rozdane

Piątek, 29.06.2012 16:56 • KATEGORIA: Wiadomości

Perełki rozdane

Gnieźnieńskie Perełki znów powędrowały do rąk najlepszych gimnazjalistów. Tak władze miasta uhonorowały ciężką pracę gnieźnieńskich uczniów.

Wiecej..

"Żegnaj, szkoło - witajcie, wakacje!"

Piątek, 29.06.2012 16:53 • KATEGORIA: Wiadomości

 Żegnaj, szkoło - witajcie, wakacje!

Jazda bryczką i na kucykach, policjanci na motorach, wata cukrowa - to jedne z wielu atrakcji festynu dla najmłodszych. Imprezę z okazji rozpoczęcia wakacji zorganizowała Gnieźnieńska Spółdzielnia Mieszkaniowa i Rada Osiedla Winiary.

Wiecej..

Nowe miejsca parkingowe w centrum

Czwartek, 28.06.2012 17:28 • KATEGORIA: Wiadomości

Nowe miejsca parkingowe w centrum

Sto nowych miejsc parkingowych pojawi się w Gnieźnie w przyszłym roku. Miasto Gniezno rozpoczęło prace na skwerze u zbiegu ulic Błogosławionej Jolenty i 3 Maja. Teren o powierzchni około 5000 metrów kwadratowych zostanie uporządkowany i powstanie tam parking oraz park z placem zabaw. Inwestycja za ponad 900 tysięcy złotych ma się zakończyć w maju przyszłego roku.

Wiecej..

Władze powiatu docenione przez żołnierzy

Czwartek, 28.06.2012 17:21 • KATEGORIA: Wiadomości

Władze powiatu docenione przez żołnierzy

Żołnierze docenili władze powiatu gnieźnieńskiego. Przedstawiciele Zarządu Głównego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Warszawie przyjechali do Gniezna i uhonorowali starostwo złotym medalem, przyznanym po raz pierwszy w kraju.

Wiecej..

Spada bezrobocie w powiecie gnieźnieńskim

Czwartek, 28.06.2012 17:13 • KATEGORIA: Wiadomości

Spada bezrobocie w powiecie gnieźnieńskim

Bezrobocie na terenie powiatu gnieźnieńskiego spada. W ostatnim czasie pojawiło się więcej ofert pracy, szczególnie sezonowej. Zdecydowanie trudniej będzie znaleźć pracę osobom, które dopiero co zakończyły edukację, ponieważ pracodawcy nie chcą zatrudniać osób młodych bez doświadczenia. Aktualna sytuacja na rynku pracy w powiecie gnieźnieńskim była tematem kolejnej Powiatowej Rady Zatrudnienia.

Wiecej..

Afganistan w obiektywie Karola Mikuły

Czwartek, 28.06.2012 17:06 • KATEGORIA: Wiadomości

Afganistan w obiektywie Karola Mikuły

Zdjęcia Karola Mikuły z podróży do Afganistanu oglądać można w siedzibie gnieźnieńskiej biblioteki przy ulicy Staszica. Karol Mikuła - fotoreporter tygodnika "Wprost" - zginął w wypadku samochodowym w 2004 roku. Miał wtedy 30 lat. Jego mama - pani Halina Mikuła - postanowiła zorganizować wystawę jego zdjęć wykonanych w Afganistanie.

Wiecej..

« poprzednia 1 2352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362374 375 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych