Poniedziałek, 18.02.2019 19:51 , Dziś imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany Odwiedziło nas 18504608 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Aktualności

Czujki rozlosowane!

Piątek, 26.10.2012 08:39 • KATEGORIA: Wiadomości

Czujki rozlosowane!

Wyniki konkursu organizowanego przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie wspólnie z Telewizją Gniezno w ramach projektu "Rozbudowa zintegrowanego systemu bezpieczeństwa środowiskowego i ekologicznego województwa wielkopolskiego".

Wiecej..

Plan zagospodarowania osiedla Grunwaldzkiego

Czwartek, 25.10.2012 17:15 • KATEGORIA: Wiadomości

Plan zagospodarowania osiedla Grunwaldzkiego

Na osiedlu Grunwaldzkim w Gnieźnie będą mogły powstawać nowe bloki. Gnieźnieńscy radni przyjęli nowy plan zagospodarowania przestrzennego, według którego będzie tam można stawiać budynki trzykondygnacyjne. Wcześniej planowano jedno piętro więcej.

Wiecej..

Trwa kampania "Niska emisja to wysokie ryzyko"

Czwartek, 25.10.2012 17:10 • KATEGORIA: Wiadomości

Trwa kampania  Niska emisja to wysokie ryzyko

Od września realizowana jest w Gnieźnie kampania "Niska emisja to wysokie ryzyko". Celem akcji jest uświadomienie mieszkańcom, jak szkodliwe dla zdrowia jest spalanie odpadów oraz opału niskiej jakości w piecach przydomowych. W ramach kampanii wśród mieszkańców rozdawane są ulotki, ukazały się artykuły w prasie, emitowany jest także spot telewizyjny i radiowy. W Miejskim Ośrodku Kultury odbyła się także konferencja kierowana głównie do zarządców nieruchomości.

Wiecej..

Setne urodziny Edmunda Śmieleckiego

Czwartek, 25.10.2012 17:07 • KATEGORIA: Wiadomości

Setne urodziny Edmunda Śmieleckiego

Swoje setne urodziny wspólnie z rodziną i władzami miasta świętował Edmund Śmielecki. Jubilat podkreśla, że przez całe swoje życie pracował, dzięki temu tak długo żyje. Pan Edmund był nauczycielem; przez wiele lat pracował w gnieźnieńskich szkołach.

Wiecej..

Zmagania z ortografią we Wrzesińskim Ośrodku Kultury

Czwartek, 25.10.2012 17:04 • KATEGORIA: Wiadomości

Zmagania z ortografią we Wrzesińskim Ośrodku Kultury

We Wrzesińskim Ośrodku Kultury odbyła się jubileuszowa - dziesiąta - edycja dyktanda. Jak przyznali organizatorzy, tekst, z którym przyszło się zmierzyć uczestnikom, był najtrudniejszy z dotychczasowych. W zabawie z językiem polskim udział wzięło ponad 80 osób.

Wiecej..

Ziemia Gnieźnieńska zaprasza na 11 Listopada

Czwartek, 25.10.2012 17:01 • KATEGORIA: Wiadomości

Ziemia Gnieźnieńska zaprasza na 11 Listopada

Do wzięcia udziału w marszu niepodległościowym w Warszawie zachęcają członkowie Stowarzyszenia Ziemia Gnieźnieńska. 11 listopada stowarzyszenie organizuje wyjazd do stolicy. Kosz wyjazdu to 50 złotych. Święto Niepodległości to święto wszystkich Polaków - podkreśla Krzysztof Ostrowski.

Wiecej..

Nowy sprzęt dla gnieźnieńskiego szpitala

Środa, 24.10.2012 13:46 • KATEGORIA: Wiadomości

Nowy sprzęt dla gnieźnieńskiego szpitala

Szpital Powiatowy w Gnieźnie wzbogacił się o nowy sprzęt. Na oddział intensywnej opieki medycznej trafił bronchofiberoskop. To urządzenie niezbędne do diagnostyki i leczenia.

Wiecej..

Zagrożenia i korzyści płynące z GMO

Środa, 24.10.2012 13:42 • KATEGORIA: Wiadomości

Zagrożenia i korzyści płynące z GMO

O tradycyjnych metodach ochrony roślin oraz genetycznie modyfikowanych organizmach rozmawiano w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie. Podczas konferencji poruszane były tematy zagrożeń i korzyści wynikających z genetycznej modyfikacji roślin, a także wpływ środowiska naturalnego na zdrowie człowieka. Uczestnicy konferencji poznali także zwycięzców konkursu "Posesje i zagrody powiatu gnieźnieńskiego w barwach lata". Jury pierwszą nagrodę przyznało Aleksandrowi Kujawskiemu ze Skrzetuszewa.

Wiecej..

Prawo i Sprawiedliwość chce ulg dla doktorantów

Środa, 24.10.2012 13:38 • KATEGORIA: Wiadomości

Prawo i Sprawiedliwość chce ulg dla doktorantów

Pięćdziesięcioprocentowych zniżek na przejazdy komunikacją miejską w Gnieźnie dla doktorantów domagają się gnieźnieńscy działacze Prawa i Sprawiedliwości. Uważają, że młodzi naukowcy powinni mieć takie same uprawnienia jak studenci. Niektóre polskie miasta dały im takie same przywileje, ale w Gnieźnie, jadąc na ulgowy bilet, doktoranci muszą płacić kary.

Wiecej..

Planują swoją karierę zawodową

Środa, 24.10.2012 13:35 • KATEGORIA: Wiadomości

Planują swoją karierę zawodową

Już w gimnazjum warto planować swoją karierę zawodową. Przekonywali o tym młodzież doradcy zawodowi i wykładowcy podczas Młodzieżowego Forum Kariery.

Wiecej..

Dwudziestolecie gnieźnieńskiego futsalu

Środa, 24.10.2012 13:28 • KATEGORIA: Wiadomości

Dwudziestolecie gnieźnieńskiego futsalu

Na dwudziestolecie gnieźnieńskiego futsalu kadra Polski zagra z reprezentacją Gniezna. Mecz rozegrany zostanie 27 października w hali sportowej przy ulicy Paczkowskiego w Gnieźnie. Pierwszą stolicę reprezentować będą zawodnicy, którzy w piłkę halową grali w latach 90-tych, oraz sportowcy z gnieźnieńskiego KS-u.

Wiecej..

Wieża widokowa w Dusznie odbudowana

Wtorek, 23.10.2012 16:44 • KATEGORIA: Wiadomości

Wieża widokowa w Dusznie odbudowana

Wieża widokowa w Dusznie ponownie została otwarta dla turystów. Z najwyższego punktu w powiecie gnieźnieńskim znowu podziwiać można panoramę Gniezna, Mogilna, a nawet kominy elektrowni Pątnów. Wieża została odbudowana po spaleniu, które miało miejsce we wrześniu ubiegłego roku. Budowla została teraz zabezpieczona przed szkodnikami oraz pożarem.

Wiecej..

Tłumy na targach "Rolnicza jesień" we Wrześni

Wtorek, 23.10.2012 16:41 • KATEGORIA: Wiadomości

Tłumy na targach  Rolnicza jesień  we Wrześni

W niedzielę we Wrześni odbyła się 23. edycja targów "Rolnicza jesień". Impreza przyciągnęła nie tylko tłumy wystawców, ale również zwiedzających. Na przybyłych czekała między innymi wystawa sprzętu rolniczego, degustacja lokalnych produktów, a także możliwość kupna roślin oraz drzewek i krzewów ogrodowych. Impreza z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.

Wiecej..
Gospodynie ze Sławna na konkursie kuchni wielkopolskiej

W tegorocznej edycji konkursu tradycyjnej kuchni wielkopolskiej w Gostyniu brały udział także mieszkanki naszego powiatu - gospodynie ze Sławna. Chociaż nie zdobyły pierwszego miejsca, to jury doceniło również ich sztukę gotowania.

Wiecej..

Za nami piknik motocyklowo-szachowy

Wtorek, 23.10.2012 16:31 • KATEGORIA: Wiadomości

Za nami piknik motocyklowo-szachowy

Piknik motocyklowo-szachowy na Zielonym Zapleczu gnieźnieńskiego MOK-u zorganizowali szachiści Chrobrego oraz miłośnicy zabytkowych motocykli z Classica. Podczas pogoni za hetmanem odbył się rajd ulicami miasta. Motocykliści poruszali się po centrum Gniezna tak jak figury na szachownicy.

Wiecej..

Zaginął Zbigniew Kaczmarek

Wtorek, 23.10.2012 16:22 • KATEGORIA: Wiadomości

Zaginął Zbigniew Kaczmarek

21 października około godziny 15.30 w okolicach sklepu Biedronka przy ulicy Gnieźnieńskiej we Wrześni zaginął 61-letni Zbigniew Kaczmarek, szczupły, średniego wzrostu. Mężczyzna ubrany był w czarną kurtkę zapinaną na zamek, oliwkowe spodnie jeansowe i beżowe buty. Osoby które widziały zaginionego proszone są o kontakt z rodziną pod numerem telefonu 604 808 038 lub 501 338 656.

Wiecej..

Nie będzie podatku za deszcz

Poniedziałek, 22.10.2012 16:25 • KATEGORIA: Wiadomości

Nie będzie podatku za deszcz

Nie będzie dodatkowych opłat za... opady deszczu. W ostatnich tygodniach ogólnopolskie media donosiły o parlamentarnych pracach zmierzających do wprowadzenia nowych opłat. Te informacje dementuje gnieźnieński senator Platformy Obywatelskiej - Piotr Gruszczyński.

Wiecej..

Znicz Pamięci we Wrześni

Poniedziałek, 22.10.2012 16:22 • KATEGORIA: Wiadomości

Znicz Pamięci we Wrześni

Wrześnianie wzięli udział w akcji "Zapal Znicz Pamięci". Mieszkańcy wyruszyli spod kościoła Świętego Ducha do miejsc straceń. Niestety, niewiele osób przyjęło zaproszenie organizatorów. Celem akcji jest upamiętnienie tych, którzy zginęli za ojczyznę.

Wiecej..

Więcej pieniędzy dla organizacji pożytku publicznego

Poniedziałek, 22.10.2012 16:19 • KATEGORIA: Wiadomości

Więcej pieniędzy dla organizacji pożytku publicznego

Mieszkańcy powiatu gnieźnieńskiego coraz hojniejsi dla organizacji pożytku publicznego. Jak wynika z informacji Urzędu Skarbowego, chętniej jednak przekazujemy swój jeden procent podatku dochodowego nie na lokalne organizacje, ale na ogólnopolskie fundacje.

Wiecej..

"Jaś i Małgosia" w Miejskim Ośrodku Kultury

Poniedziałek, 22.10.2012 16:14 • KATEGORIA: Wiadomości

 Jaś i Małgosia  w Miejskim Ośrodku Kultury

Po wielu miesiącach przygotowań wreszcie mogli się zaprezentować szerszej publiczności. Uczestnicy sekcji gnieźnieńskiego MOK-u zaprosili mieszkańców na musical "Jaś i Małgosia". Przygotowania trwały około rok. Było to nie lada wyzwanie - nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale także instruktorów ośrodka.

Wiecej..

Juniorzy Azotów Tauronu Tarnów ze złotymi medalami MMPPK

Poniedziałek, 22.10.2012 16:10 • KATEGORIA: Sport

Juniorzy Azotów Tauronu Tarnów ze złotymi medalami MMPPK

Finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych rozegrany został w iście wiosennych warunkach. I w tych warunkach najlepiej pojechali podopieczni Marka Cieślaka z Tarnowa. Byli faworytami i nie zawiedli. Odjechali najlepiej swoje biegi. Młodzieżowcy Cembritu Startu Gniezno zajęli czwarte miejsce.

Wiecej..

Inauguracja jedenastej edycji "Szukamy Młodych Talentów"

Poniedziałek, 22.10.2012 16:07 • KATEGORIA: Sport

Inauguracja jedenastej edycji  Szukamy Młodych Talentów

Zainaugurowana została jedenasta już edycja turniejów tenisa stołowego pod wspólnym hasłem: "Szukamy Młodych Talentów". Pierwszy turniej odbył się w hali sportowej przy ulicy Cymsa w Gnieźnie. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Stanisław Dolaciński - prezes Chrobrego Gniezno, oraz wiceprezes Stelli Gniezno - Jan Janowiak. Nad przebiegiem rywalizacji czuwał jak zwykle Tadeusz Nowak - trener Stelli Niechan Gniezno.

Wiecej..

Powrót do remisów

Poniedziałek, 22.10.2012 16:03 • KATEGORIA: Sport

Powrót do remisów

Piłkarze Mieszka Gniezno w kolejnym, tym razem wyjazdowym, meczu (we Lwówku) zaliczyli na swoim koncie kolejny remis. Tym razem z miejscową Pogonią padł wynik 1:1. Tak stało się już po raz siódmy w obecnym sezonie.

Wiecej..

Porażka Startu

Poniedziałek, 22.10.2012 15:58 • KATEGORIA: Sport

Porażka Startu

Tylko jedno spotkanie gnieźnieńskich hokeistów doszło do skutku. W ramach Mistrzostw Polski Seniorów I Ligi zmierzyły się zespoły Pomorzanina Toruń i Startu 1954 Gniezno. Natomiast zaplanowany mecz pomiędzy Stellą Gniezno i AZS Politechnika Poznańska nie odbył się z powodu gęstej mgły uniemożliwiającej grę na stadionie przy ulicy Paczkowskiego w Gnieźnie. "Startowcy" w Toruniu, niestety, zwiedli. Podopieczni Jakuba Stranza ulegli ekipie z Grodu Kopernika 5:9.

Wiecej..

Co z podstrefą ekonomiczną?

Piątek, 19.10.2012 16:58 • KATEGORIA: Wiadomości

Co z podstrefą ekonomiczną?

Co dalej ze specjalną podstrefą ekonomiczną? O realizację przedwyborczych obietnic prezydenta Gniezna pytają działacze Prawa i Sprawiedliwości. Ich zdaniem, władze miasta nie podejmują realnych działań, aby taką podstrefę dla nowych inwestorów utworzyć.

Wiecej..

« poprzednia 1 2351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361390 391 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych