Poniedziałek, 21.01.2019 06:29 , Dziś imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory Odwiedziło nas 18245449 gości
Obraz reklamowy
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Aktualności

Szczepkowska o aktorstwie i swoich planach

Piątek, 16.11.2012 16:41 • KATEGORIA: Wiadomości

Szczepkowska o aktorstwie i swoich planach

Aktorka, scenarzystka, felietonistka i reżyserka - Joanna Szczepkowska - była gościem ostatnich Literackich Spotkań Niecodziennych we Wrześni. Opowiadała między innymi o swoich planach, zamierzeniach na przyszłość oraz ulubionych filmach.

Wiecej..

Sportowy weekend

Piątek, 16.11.2012 16:37 • KATEGORIA: Sport

Sportowy weekend

Najbliższy weekend w Pierwszej Stolicy Polski zapowiada się bardzo interesująco, jeżeli chodzi o imprezy sportowe. Tenisistki stołowe Stelli Niechan rozegrają dwa mecze w ramach rozgrywek ekstraligi. Ponadto ruszą rozgrywki w halowej piłce nożnej. Na parkiet wyjdą piłkarki ręczne MKS MOS Gniezno.

Wiecej..

Trudny okres dla bezdomnych

Czwartek, 15.11.2012 17:01 • KATEGORIA: Wiadomości

Trudny okres dla bezdomnych

Okres jesienno-zimowy i niskie temperatury, szczególnie w nocy, najbardziej zagrażają osobom bezdomnym. Policjanci apelują, aby nie być obojętnym na osoby bez dachu nad głową. Na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia najbardziej narażone są osoby nietrzeźwe. Funkcjonariusze prowadzą kontrole miejsc, w których najczęściej przebywają bezdomni.

Wiecej..

Racjonalne gospodarowanie odpadami

Czwartek, 15.11.2012 16:47 • KATEGORIA: Wiadomości

Racjonalne gospodarowanie odpadami

Racjonalne gospodarowanie odpadami było tematem kolejnej już konferencji ekologicznej zorganizowanej przez powiat gnieźnieński. W ramach projektu dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu powiat organizuje konkursy, sympozja oraz konferencje, których celem jest podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców.

Wiecej..

Premiera filmu "Ostatni parowóz"

Czwartek, 15.11.2012 16:44 • KATEGORIA: Wiadomości

Premiera filmu  Ostatni parowóz

Kolejny film Bogumiła Bieleckiego będzie można zobaczyć w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie. Premiera filmu "Ostatni parowóz" odbędzie się 21 listopada o godzinie 18.00. Wcześniej w MOK-u można było zobaczyć filmy "Gnieźnianie" oraz "Zakryte ślady", również autorstwa Bogumiła Bieleckiego.

Wiecej..

Bajkoterapia w bibliotece

Czwartek, 15.11.2012 16:41 • KATEGORIA: Wiadomości

Bajkoterapia w bibliotece

O tym, że bajki mają bardzo duży wpływ na dzieci, wiadomo nie od dziś. W gnieźnieńskiej bibliotece znaleźć można książki, które pomogą dzieciom zrozumieć trudne dla nich sytuacje. Na ekspozycji znalazły się najbardziej popularne terapeutyczne książeczki dla dzieci.

Wiecej..

Trwa czyszczenie rowów melioracyjnych

Środa, 14.11.2012 17:10 • KATEGORIA: Wiadomości

Trwa czyszczenie rowów melioracyjnych

Trwa czyszczenie kolejnego rowu melioracyjnego w powiecie gnieźnieńskim. W Oborze w gminie Gniezno trwają prace mające na celu udrożnienie i konserwację rowu. Prace polegają na wycince drzew i krzewów oraz uprzątnięciu koryta rowu. Konserwacja musi być wykonana, aby woda nie zalewała pól, ale mogła swobodnie spływać do rowu.

Wiecej..

Bezdomni na Jasnej Górze

Środa, 14.11.2012 17:02 • KATEGORIA: Wiadomości

Bezdomni na Jasnej Górze

Bezdomni pielgrzymowali do stóp Jasnogórskiej Pani. Osoby bezdomne z całej Polski wzięły udział w jednodniowej pielgrzymce do Częstochowy. Z Gniezna na pielgrzymkę pojechało ponad 50 osób. Bezdomni wzięli udział w mszy świętej oraz drodze krzyżowej.

Wiecej..

Lora Szafran wystąpi w Gnieźnie

Środa, 14.11.2012 16:59 • KATEGORIA: Wiadomości

Lora Szafran wystąpi w Gnieźnie

Lory Szafran - jednej z najznakomitszych polskich wokalistek jazzowych - będzie można posłuchać w klubie Leo Libra w Gnieźnie. Artystka w pierwszej stolicy zaprezentuje utwory z płyty Droga do Ciebie. Koncert odbędzie się 16 listopada o godzinie 20.00.

Wiecej..

Propozycje kulturalne MOK-u

Środa, 14.11.2012 16:52 • KATEGORIA: Wiadomości

Propozycje kulturalne MOK-u

Dzieci od trzeciego roku życia mogą zapisywać się na warsztaty taneczne do Miejskiego Ośrodka Kultury. Dla maluchów została przygotowana specjalna oferta zajęć. Dzieci w każdą środę i piątek uczą się tańczyć do muzyki dziecięcej, a także poznają elementy tańca nowoczesnego.

Wiecej..

Przeprosiny bez satysfakcji

Wtorek, 13.11.2012 16:52 • KATEGORIA: Wiadomości

Przeprosiny bez satysfakcji

Jest wyrok, były przeprosiny w lokalnej prasie, ale... nie ma satysfakcji. Senator Platformy Obywatelskiej - Piotr Gruszczyński, zgodnie z orzeczeniem Sądu Okręgowego, przeprosił posła Prawa i Sprawiedliwości - Zbigniewa Dolatę, za to, że publicznie nazwał go kłamcą. Jednak poseł Dolata z tych przeprosin nie jest do końca zadowolony.

Wiecej..

Szósta Offeliada za nami

Wtorek, 13.11.2012 16:45 • KATEGORIA: Wiadomości

Szósta Offeliada za nami

"Gnieźnieńskie Oscary" dla twórców amatorskich i niezależnych rozdane. Zakończył się trzydniowy festiwal, do którego zakwalifikowano 47 filmów z całej Polski. Aż dwie statuetki otrzymał film "Vocuus" Patryka Jurka.

Wiecej..

Po premierze filmu "Francois"

Wtorek, 13.11.2012 16:40 • KATEGORIA: Wiadomości

Po premierze filmu  Francois

Komplet widowni w gnieźnieńskim teatrze na premierze... filmowej. W poniedziałkowy wieczór widzowie mogli osobiście ocenić kilkumiesięczny wysiłek Gnieźnieńskiej Grupy Filmowej, która pokazała swój film - "Francois". Historia francuskiego żołnierza, którego grób znajduje się w Lasach Królewskich koło Gniezna, zachwyciła publiczność i historyków.

Wiecej..
Dwudzieste Spotkania Chóralne w gnieźnieńskiej katedrze

Po raz dwudziesty w gnieźnieńskiej katedrze odbyły się Spotkania Chóralne. Gnieźnianom w tym roku zaprezentowało się sześć chórów. Spotkania w tym roku zostały połączone z rocznicą 120-lecia Wielkopolskiego Związku Śpiewaczego. Celem imprezy jest promocja muzyki chóralnej.

Wiecej..

Apelowali o zgodę w narodzie

Poniedziałek, 12.11.2012 13:18 • KATEGORIA: Wiadomości

Apelowali o zgodę w narodzie

94 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości uczczono, także w Gnieźnie. Najpierw modlono się w katedrze, gdzie księża apelowali o zgodę w narodzie.

Wiecej..

Święto Niepodległości we Wrześni

Poniedziałek, 12.11.2012 13:15 • KATEGORIA: Wiadomości

Święto Niepodległości we Wrześni

Tradycyjnie w Ośrodku Kultury odbyła się artystyczna część wrzesińskich obchodów Dnia Niepodległości. Wzięły w niej udział władze miasta oraz powiatu, przedstawiciele młodzieży oraz kombatanci.

Wiecej..

Radosny Dzień NIepodległości

Poniedziałek, 12.11.2012 13:08 • KATEGORIA: Wiadomości

Radosny Dzień NIepodległości

Na baczność ale radośnie! 11 listopada piosenek dla niepodległej można było posłuchać w Centrum Kultury Scena to Dziwna. W sali widowiskowej wystąpili Joszko Broda i Dzieci z Brodą.

Wiecej..

Poznali swoje korzenie

Poniedziałek, 12.11.2012 13:04 • KATEGORIA: Wiadomości

Poznali swoje korzenie

Przyjechali do Gniezna, kolebki polskiego państwa i początków kościoła, aby poznać swe korzenie. W przeddzień Święta Niepodległości dzieci ze Słupcy odwiedziły pierwszą stolicę, aby zobaczyć, gdzie miała początek ich ojczyzna.

Wiecej..

Porażka Mieszka w Plewiskach

Poniedziałek, 12.11.2012 12:51 • KATEGORIA: Sport

Porażka Mieszka w Plewiskach

Piłkarze Mieszka Gniezno definitywnie zakończyli rywalizację na boiskach w roku 2012. Tydzień temu zakończyli rundę jesienną pokonując zespół z Margonina 4 : 0. Natomiast w minioną sobotę rozegrali mecz awansem z rundy wiosennej. Udali się do Plewisk, by tam zmierzyć się z liderem tabeli miejscowym Gromem. Wyjazd ten nie był jednak udany. Podopieczni Przemysława Urbaniaka, już chyba czując trudy jesieni, nie dali rady i przegrali z liderem 3 : 0.

Wiecej..

Gala sportu 2012

Poniedziałek, 12.11.2012 12:49 • KATEGORIA: Sport

Gala sportu 2012

Za niespełna miesiąc poznamy najlepszych, zdaniem dziennikarzy lokalnych mediów sportowców roku 2012.

Wiecej..

Pustachowa CUP

Poniedziałek, 12.11.2012 12:44 • KATEGORIA: Sport

Pustachowa CUP

Wielkimi krokami zbliża się tradycyjny już, w tym roku dziewiąty turniej halowej piłki nożnej Pustachowa CUP.

Wiecej..

Niepodległość, a nie POdległość

Piątek, 09.11.2012 16:55 • KATEGORIA: Wiadomości

Niepodległość, a nie POdległość

Polska poprzez działania Platformy Obywatelskiej stała się krajem podległym zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie - tak swoją kampanię bilbordową tłumaczą członkowie Forum Młodych PiS oraz Klubu Gazety Polskiej w Gnieźnie. Wielkie banery, jakie zawisły w centrum pierwszej stolicy, podzieliły mieszkańców. Stowarzyszenie Młodzi Demokraci oskarżyło młodzieżówkę PiS-u o upolitycznianie 11 Listopada. Jednak Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości tłumaczy, że to nie oni, ale właśnie członkowie PO dali pozwolenie na upolitycznienie tego święta.

Wiecej..

O przyszłości leczenia chorych na mukowiscydozę

Piątek, 09.11.2012 16:50 • KATEGORIA: Wiadomości

O przyszłości leczenia chorych na mukowiscydozę

O problemach osób chorych na mukowiscydozę oraz zmianach w leczeniu tego schorzenia rozmawiali w Gnieźnie lekarze oraz przedstawiciele osób borykających się z tą chorobą. W całej Polsce osób chorych na mukowiscydozę jest około półtora tysiąca. Niestety, terapia jest bardzo kosztowna, a chorzy przeżywają średnio tylko do 22. roku życia.

Wiecej..

Szlak Piastowski ma swój potencjał

Piątek, 09.11.2012 16:46 • KATEGORIA: Wiadomości

Szlak Piastowski ma swój potencjał

Jak przyciągnąć więcej turystów na Szlak Piastowski? W Kolegium Europejskim w Gnieźnie dyskutowali o tym samorządowcy i szefowie placówek związanych z zabytkami na szlaku z Wielkopolski i województwa kujawsko-pomorskiego.

Wiecej..

Kultowe dobranocki w ramach Offeliady

Piątek, 09.11.2012 16:42 • KATEGORIA: Wiadomości

Kultowe dobranocki w ramach Offeliady

W pierwszej stolicy ruszył już 6. Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich i Niezależnych. Offeliada to nie tylko pokazy filmów, ale także wernisaże, koncerty oraz warsztaty. Podobnie jak w ubiegłym roku, w Offeliadzie biorą udział także dzieci. Gnieźnieńska biblioteka zaprosiła najmłodszych na kultowe dobranocki.

Wiecej..

« poprzednia 1 2343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353385 386 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych