Sobota, 15.12.2018 20:25 , Dziś imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny Odwiedziło nas 17993720 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Aktualności

Gniezno zrobiło boom

Wtorek, 11.12.2012 16:30 • KATEGORIA: Wiadomości

Gniezno zrobiło boom

Była dobra zabawa i akcja charytatywna. W Klubie Muzycznym Młyn w Gnieźnie w sobotę odbyła się kolejna odsłona Festiwalu Nadziei. Do zbiórki pieniędzy na sprzęt do diagnostyki zdrowia dzieci włączyły się zespoły coverowe. Na scenie w składzie formacji Coolik można było zobaczyć i usłyszeć Justynę Krówczyńską - uczestniczkę ostatniej edycji "Bitwy na głosy".

Wiecej..

Szlachetne Paczki trafiły do rodzin

Poniedziałek, 10.12.2012 17:14 • KATEGORIA: Wiadomości

Szlachetne Paczki trafiły do rodzin

Dwadzieścia siedem rodzin z Gniezna i gminy Gniezno otrzymało paczki świąteczne. Dzięki akcji Szlachetna Paczka dla obdarowanych rodzin święta będą bardziej radosne. Osoby obdarowane to rodziny, które najbardziej potrzebują pomocy; nierzadko borykające się z chorobą i brakiem środków na bieżące utrzymanie. Pani Lidia i jej czteroosobowa rodzina dzięki ludziom dobrej woli otrzymała pralkę, środki czystości, żywność oraz prezenty dla swoich dzieci.

Wiecej..

Świąteczny Królewski Salon Sztuki

Poniedziałek, 10.12.2012 17:06 • KATEGORIA: Wiadomości

Świąteczny Królewski Salon Sztuki

Najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek można było posłuchać podczas Królewskiego Salonu Sztuki. W gnieźnieńskim Starym Ratuszu program świąteczny zaprezentował Teatr Rzyski z Bydgoszczy. Nie zabrakło także poezji oraz kabaretowych skeczów.

Wiecej..

"Druga 50-tka Bałtroczyka"

Poniedziałek, 10.12.2012 17:02 • KATEGORIA: Wiadomości

 Druga 50-tka Bałtroczyka

Blisko 300 osób obejrzało występ znanego konferansjera, prowadzącego liczne telewizyjne programy kabaretowe - Piotra Bałtroczyka. Artysta wystąpił z programem "Druga 50-tka Bałtroczyka". Podczas przeszło godzinnego występu opowiadał on między innymi, czym różni się życie 40-latka od egzystencji 50-latka.

Wiecej..

Klaudia Piórek Sportowcem Roku 2012

Poniedziałek, 10.12.2012 16:57 • KATEGORIA: Sport

Klaudia Piórek Sportowcem Roku 2012

Po raz ósmy odbyła się Gala Gnieźnieńskiego Sportu. Specjalnie powołana przez Prezydenta Miasta Gniezna - Jacka Kowalskiego, kapituła, złożona z dziesięciu dziennikarzy zajmujących się tematyką sportową, dokonała wyboru dziesięciu najlepszych sportowców mijającego roku.

Wiecej..

Derby Stella - Start

Poniedziałek, 10.12.2012 16:52 • KATEGORIA: Sport

Derby Stella - Start

Hokeiści po rywalizacji na otwartym powietrzu rozpoczęli rozgrywki w hali. Do rozgrywek o Halowe Mistrzostwo Polski Seniorów zgłosiło się sześć drużyn. W Gnieźnie spotkały się w pojedynku derbowym dwa zespoły - Stella i Start. Przed meczem trener Stelli z ostrożnym optymizmem wypowiadał się o szansach swojego zespołu.

Wiecej..

El-Gład na czele Gnieźnieńskiej Ligi Futsalu

Poniedziałek, 10.12.2012 16:49 • KATEGORIA: Sport

El-Gład na czele Gnieźnieńskiej Ligi Futsalu

Kolejne dwie serie meczów rozegrały zespoły piłkarskie rywalizujące w ramach Gnieźnieńskiej Ligi Futsalu. Trzecia kolejka rozegrana została w sobotnie popołudnie, a czwarta - w niedzielny poranek.

Wiecej..

Druga odsłona Pustachowa CUP

Poniedziałek, 10.12.2012 16:47 • KATEGORIA: Sport

Druga odsłona Pustachowa CUP

Kolejna odsłona turnieju Pustachowa CUP za nami. W minioną niedzielę rozegrały swoje mecze zespoły rywalizujące w grupie C i D.

Wiecej..

Memoriał Bolesława Flisiaka

Poniedziałek, 10.12.2012 16:44 • KATEGORIA: Sport

Memoriał Bolesława Flisiaka

W hali sportowej Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Cymsa odbył się XIX Turniej Bokserski im. Bolesława Flisiaka. Organizatorem turnieju była sekcja bokserska Klubu Sportowego Stella.

Wiecej..

Mikołajkowy Turniej "Szukamy Młodych Talentów"

Poniedziałek, 10.12.2012 16:41 • KATEGORIA: Sport

Mikołajkowy Turniej  Szukamy Młodych Talentów

W tegoroczne mikołajki odbył się trzeci w tym sezonie Turniej "Szukamy Młodych Talentów" w tenisie stołowym. Na początku wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki wręczone przez Świętego Mikołaja.

Wiecej..

Modernizacja bloku na ukończeniu

Piątek, 07.12.2012 16:44 • KATEGORIA: Wiadomości

Modernizacja bloku na ukończeniu

Trzydzieści pięć gnieźnieńskich rodzin po świętach Bożego Narodzenia będzie mogło wprowadzać się do nowych mieszkań. Na ukończeniu jest już modernizacja bloku przy ulicy Poznańskiej. W byłym hotelu pielęgniarskim za ponad 1.600.000 złotych powstało 35 mieszkań socjalnych i komunalnych. Każdy z lokali oddany zostanie lokatorom w stanie deweloperskim.

Wiecej..

Świątecznie na gnieźnieńskim Rynku

Piątek, 07.12.2012 16:41 • KATEGORIA: Wiadomości

Świątecznie na gnieźnieńskim Rynku

Tradycyjnie w mikołajki na gnieźnieńskim Rynku rozbłysła choinka. Prezydent Miasta Gniezna włączył iluminację świetlną choinki. Dla najmłodszych mieszkańców czekały Mikołaje na motorach oraz mnóstwo słodyczy. W tym roku na Rynku można było także zrobić świąteczne zakupy.

Wiecej..

Mikołajki we Wrześni

Piątek, 07.12.2012 16:38 • KATEGORIA: Wiadomości

Mikołajki we Wrześni

Tysiące kolorowych lampek rozbłysło na choince na wrzesińskim Rynku. Po włączeniu iluminacji mieszkańcy mogli podziwiać pokaz fajerwerków. Tak właśnie gmina świętowała mikołajki.

Wiecej..

Chór Metrum ze Srebrnym Pasmem

Piątek, 07.12.2012 16:34 • KATEGORIA: Wiadomości

Chór Metrum ze Srebrnym Pasmem

Srebrne Pasmo przywieźli ze sobą z Pragi chórzyści gnieźnieńskiego Metrum. Chór Metrum okazał się jednym z najlepszych, jakie uczestniczyły w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Adwentowej i Bożonarodzeniowej w Pradze. Śpiewacy zaprezentowali się pośród kilkudziesięciu chórów z całej Europy. Jak podkreśla prezes Metrum, śpiewacy są bardzo zadowoleni ze swojego osiągnięcia.

Wiecej..

Będą nowe miejsca parkingowe w centrum Gniezna

Czwartek, 06.12.2012 17:24 • KATEGORIA: Wiadomości

Będą nowe miejsca parkingowe w centrum Gniezna

W przyszłym roku mieszkańcy Gniezna będą mogli korzystać ze 100 nowych miejsc parkingowych. Na skwerze przy ulicy 3 Maja i Błogosławionej Jolenty trwają prace związane z budową parkingu oraz miejsc wypoczynku dla mieszkańców. Wykonane zostały już drogi dojazdowe, ścieżki oraz miejsca parkingowe.

Wiecej..

Bezpieczniej przy szkole w Niechanowie

Czwartek, 06.12.2012 17:14 • KATEGORIA: Wiadomości

Bezpieczniej przy szkole w Niechanowie

Nowoczesna sygnalizacja świetlna została oddana do użytku w Niechanowie. Przy Zespole Szkół, dzięki współpracy gminy oraz Starostwa Powiatowego, za ponad 50 tysięcy złotych udało się zamontować sygnalizację wyposażoną w radar pomiaru prędkości. Dzięki temu kierowcy, którzy przekroczą dozwoloną prędkość, poprzez zapalenie się na sygnalizatorze czerwonego światła będą musieli zwolnić przed przejściem dla pieszych.

Wiecej..

Grudzień w eSTeDe w Gnieźnie

Czwartek, 06.12.2012 17:01 • KATEGORIA: Wiadomości

Grudzień w eSTeDe w Gnieźnie

Ósmego grudnia Centrum Kultury "Scena to dziwna" w Gnieźnie przygotowało nie lada gratkę dla miłośników muzyki reggae. Na scenie eSTeDe wystąpi zespół Raggafaya. Grupa ma na swoim koncie między innymi występ podczas Przystanku Woodstock czy promowanie 20. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wiecej..

Propozycje gnieźnieńskiego MOK-u

Czwartek, 06.12.2012 16:54 • KATEGORIA: Wiadomości

Propozycje gnieźnieńskiego MOK-u

W Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie odbierać można bezpłatne zaproszenia na Królewski Salon Sztuki. W sobotę (8 grudnia) w Starym Ratuszu mieszkańcy będą mieli okazję zobaczyć program świąteczny przygotowany przez Teatr Rzyski. Specjalnie z tej okazji sołectwa powiatu gnieźnieńskiego przygotowały degustację wigilijnych potraw.

Wiecej..

Panie się relaksowały

Czwartek, 06.12.2012 16:48 • KATEGORIA: Wiadomości

Panie się relaksowały

Jakie techniki zastosować, aby w łatwy i szybki sposób pozbyć się stresu, dowiedziały się panie, które wzięły udział w warsztatach relaksacyjnych w Miejskim Ośrodku Kultury. Uczestniczki warsztatów nauczyły się, jak poprzez aktywność fizyczną oraz trening mentalny pozbyć się stresu. Wcześniej dla mieszkanek Gniezna miasto przygotowało także ofertę warsztatów samoobrony, podczas których panie uczyły się, jak postępować w sytuacji zagrożenia.

Wiecej..

W weekend szachowy jubileusz

Czwartek, 06.12.2012 16:44 • KATEGORIA: Wiadomości

W weekend szachowy jubileusz

Dziewięćdziesiąt lat ma już gnieźnieński klub szachistów. Z okazji jubileuszu szachiści w najbliższą sobotę i niedzielę (8 i 9 grudnia) zapraszają mieszkańców, aby wspólnie świętować 90 lat istnienia klubu. Podczas tych dwudniowych obchodów będzie można zobaczyć symultanę z udziałem Jana Musiałkiewicza, wystawę szachowych pamiątek, a także zagrać w tę królewską grę.

Wiecej..

Jacek Wójcicki świątecznie!

Czwartek, 06.12.2012 12:07 • KATEGORIA: Wiadomości

Jacek Wójcicki świątecznie!

Wiecej..

Jest projekt budżetu Gniezna na 2013 rok

Środa, 05.12.2012 17:04 • KATEGORIA: Wiadomości

Jest projekt budżetu Gniezna na 2013 rok

Jest już projekt budżetu miasta Gniezna na 2013 rok. Dochody miasta mają wynieść ponad 200 milionów złotych, natomiast wydatki są planowane na ponad 195 milionów. Bardzo duża część środków ma zostać przeznaczona na inwestycje, między innymi dokończenie hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2, parkingu przy ulicy Błogosławionej Jolenty, a także modernizację targowiska.

Wiecej..

Chcą budowy skateparku

Środa, 05.12.2012 17:01 • KATEGORIA: Wiadomości

Chcą budowy skateparku

Gnieźnieńska młodzież domaga się wybudowania skateparku. O swoich potrzebach przypominali podczas ostatniej sesji Rady Miasta.

Wiecej..

Codzienne problemy osób niepełnosprawnych

Środa, 05.12.2012 16:57 • KATEGORIA: Wiadomości

Codzienne problemy osób niepełnosprawnych

3 grudnia to Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. W całej Polsce osób z orzeczeniem stopnia niepełnosprawności jest około jedenaście procent. Także w Gnieźnie nie brakuje osób niepełnosprawnych, które borykają się na co dzień z wieloma problemami.

Wiecej..
Przegląd Twórczości Scenicznej Osób Niepełnosprawnych

Osoby niepełnosprawne z całego powiatu gnieźnieńskiego wzięły udział w Powiatowym Przeglądzie Twórczości Scenicznej Osób Niepełnosprawnych. To już piąta edycja przeglądu. Jego tegorocznym hasłem było: "Uwolnić motyla". W przeglądzie wzięły udział warsztaty terapii zajęciowej oraz domy samopomocy.

Wiecej..

« poprzednia 1 2333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343379 380 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych