Poniedziałek, 22.10.2018 08:48 , Dziś imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa Odwiedziło nas 17621361 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Aktualności

Mikołajkowy Turniej "Szukamy Młodych Talentów"

Poniedziałek, 10.12.2012 16:41 • KATEGORIA: Sport

Mikołajkowy Turniej  Szukamy Młodych Talentów

W tegoroczne mikołajki odbył się trzeci w tym sezonie Turniej "Szukamy Młodych Talentów" w tenisie stołowym. Na początku wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki wręczone przez Świętego Mikołaja.

Wiecej..

Modernizacja bloku na ukończeniu

Piątek, 07.12.2012 16:44 • KATEGORIA: Wiadomości

Modernizacja bloku na ukończeniu

Trzydzieści pięć gnieźnieńskich rodzin po świętach Bożego Narodzenia będzie mogło wprowadzać się do nowych mieszkań. Na ukończeniu jest już modernizacja bloku przy ulicy Poznańskiej. W byłym hotelu pielęgniarskim za ponad 1.600.000 złotych powstało 35 mieszkań socjalnych i komunalnych. Każdy z lokali oddany zostanie lokatorom w stanie deweloperskim.

Wiecej..

Świątecznie na gnieźnieńskim Rynku

Piątek, 07.12.2012 16:41 • KATEGORIA: Wiadomości

Świątecznie na gnieźnieńskim Rynku

Tradycyjnie w mikołajki na gnieźnieńskim Rynku rozbłysła choinka. Prezydent Miasta Gniezna włączył iluminację świetlną choinki. Dla najmłodszych mieszkańców czekały Mikołaje na motorach oraz mnóstwo słodyczy. W tym roku na Rynku można było także zrobić świąteczne zakupy.

Wiecej..

Mikołajki we Wrześni

Piątek, 07.12.2012 16:38 • KATEGORIA: Wiadomości

Mikołajki we Wrześni

Tysiące kolorowych lampek rozbłysło na choince na wrzesińskim Rynku. Po włączeniu iluminacji mieszkańcy mogli podziwiać pokaz fajerwerków. Tak właśnie gmina świętowała mikołajki.

Wiecej..

Chór Metrum ze Srebrnym Pasmem

Piątek, 07.12.2012 16:34 • KATEGORIA: Wiadomości

Chór Metrum ze Srebrnym Pasmem

Srebrne Pasmo przywieźli ze sobą z Pragi chórzyści gnieźnieńskiego Metrum. Chór Metrum okazał się jednym z najlepszych, jakie uczestniczyły w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Adwentowej i Bożonarodzeniowej w Pradze. Śpiewacy zaprezentowali się pośród kilkudziesięciu chórów z całej Europy. Jak podkreśla prezes Metrum, śpiewacy są bardzo zadowoleni ze swojego osiągnięcia.

Wiecej..

Będą nowe miejsca parkingowe w centrum Gniezna

Czwartek, 06.12.2012 17:24 • KATEGORIA: Wiadomości

Będą nowe miejsca parkingowe w centrum Gniezna

W przyszłym roku mieszkańcy Gniezna będą mogli korzystać ze 100 nowych miejsc parkingowych. Na skwerze przy ulicy 3 Maja i Błogosławionej Jolenty trwają prace związane z budową parkingu oraz miejsc wypoczynku dla mieszkańców. Wykonane zostały już drogi dojazdowe, ścieżki oraz miejsca parkingowe.

Wiecej..

Bezpieczniej przy szkole w Niechanowie

Czwartek, 06.12.2012 17:14 • KATEGORIA: Wiadomości

Bezpieczniej przy szkole w Niechanowie

Nowoczesna sygnalizacja świetlna została oddana do użytku w Niechanowie. Przy Zespole Szkół, dzięki współpracy gminy oraz Starostwa Powiatowego, za ponad 50 tysięcy złotych udało się zamontować sygnalizację wyposażoną w radar pomiaru prędkości. Dzięki temu kierowcy, którzy przekroczą dozwoloną prędkość, poprzez zapalenie się na sygnalizatorze czerwonego światła będą musieli zwolnić przed przejściem dla pieszych.

Wiecej..

Grudzień w eSTeDe w Gnieźnie

Czwartek, 06.12.2012 17:01 • KATEGORIA: Wiadomości

Grudzień w eSTeDe w Gnieźnie

Ósmego grudnia Centrum Kultury "Scena to dziwna" w Gnieźnie przygotowało nie lada gratkę dla miłośników muzyki reggae. Na scenie eSTeDe wystąpi zespół Raggafaya. Grupa ma na swoim koncie między innymi występ podczas Przystanku Woodstock czy promowanie 20. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wiecej..

Propozycje gnieźnieńskiego MOK-u

Czwartek, 06.12.2012 16:54 • KATEGORIA: Wiadomości

Propozycje gnieźnieńskiego MOK-u

W Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie odbierać można bezpłatne zaproszenia na Królewski Salon Sztuki. W sobotę (8 grudnia) w Starym Ratuszu mieszkańcy będą mieli okazję zobaczyć program świąteczny przygotowany przez Teatr Rzyski. Specjalnie z tej okazji sołectwa powiatu gnieźnieńskiego przygotowały degustację wigilijnych potraw.

Wiecej..

Panie się relaksowały

Czwartek, 06.12.2012 16:48 • KATEGORIA: Wiadomości

Panie się relaksowały

Jakie techniki zastosować, aby w łatwy i szybki sposób pozbyć się stresu, dowiedziały się panie, które wzięły udział w warsztatach relaksacyjnych w Miejskim Ośrodku Kultury. Uczestniczki warsztatów nauczyły się, jak poprzez aktywność fizyczną oraz trening mentalny pozbyć się stresu. Wcześniej dla mieszkanek Gniezna miasto przygotowało także ofertę warsztatów samoobrony, podczas których panie uczyły się, jak postępować w sytuacji zagrożenia.

Wiecej..

W weekend szachowy jubileusz

Czwartek, 06.12.2012 16:44 • KATEGORIA: Wiadomości

W weekend szachowy jubileusz

Dziewięćdziesiąt lat ma już gnieźnieński klub szachistów. Z okazji jubileuszu szachiści w najbliższą sobotę i niedzielę (8 i 9 grudnia) zapraszają mieszkańców, aby wspólnie świętować 90 lat istnienia klubu. Podczas tych dwudniowych obchodów będzie można zobaczyć symultanę z udziałem Jana Musiałkiewicza, wystawę szachowych pamiątek, a także zagrać w tę królewską grę.

Wiecej..

Jacek Wójcicki świątecznie!

Czwartek, 06.12.2012 12:07 • KATEGORIA: Wiadomości

Jacek Wójcicki świątecznie!

Wiecej..

Jest projekt budżetu Gniezna na 2013 rok

Środa, 05.12.2012 17:04 • KATEGORIA: Wiadomości

Jest projekt budżetu Gniezna na 2013 rok

Jest już projekt budżetu miasta Gniezna na 2013 rok. Dochody miasta mają wynieść ponad 200 milionów złotych, natomiast wydatki są planowane na ponad 195 milionów. Bardzo duża część środków ma zostać przeznaczona na inwestycje, między innymi dokończenie hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2, parkingu przy ulicy Błogosławionej Jolenty, a także modernizację targowiska.

Wiecej..

Chcą budowy skateparku

Środa, 05.12.2012 17:01 • KATEGORIA: Wiadomości

Chcą budowy skateparku

Gnieźnieńska młodzież domaga się wybudowania skateparku. O swoich potrzebach przypominali podczas ostatniej sesji Rady Miasta.

Wiecej..

Codzienne problemy osób niepełnosprawnych

Środa, 05.12.2012 16:57 • KATEGORIA: Wiadomości

Codzienne problemy osób niepełnosprawnych

3 grudnia to Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. W całej Polsce osób z orzeczeniem stopnia niepełnosprawności jest około jedenaście procent. Także w Gnieźnie nie brakuje osób niepełnosprawnych, które borykają się na co dzień z wieloma problemami.

Wiecej..
Przegląd Twórczości Scenicznej Osób Niepełnosprawnych

Osoby niepełnosprawne z całego powiatu gnieźnieńskiego wzięły udział w Powiatowym Przeglądzie Twórczości Scenicznej Osób Niepełnosprawnych. To już piąta edycja przeglądu. Jego tegorocznym hasłem było: "Uwolnić motyla". W przeglądzie wzięły udział warsztaty terapii zajęciowej oraz domy samopomocy.

Wiecej..

Zawieś bombkę na chonce - pomóż samotnym matkom!

Środa, 05.12.2012 16:45 • KATEGORIA: Wiadomości

Zawieś bombkę na chonce - pomóż samotnym matkom!

Zawieś bombkę na choince i pomóż samotnym matkom! - apeluje Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej. W placówce potrzebny jest remont łazienki, dlatego Caritas rozpoczęła akcję rozprowadzania ręcznie wykonanych bombek choinkowych. Koszt jednej bombki to dziesięć złotych.

Wiecej..

Plan dla Polski

Wtorek, 04.12.2012 16:38 • KATEGORIA: Wiadomości

Plan dla Polski

Gnieźnieńscy parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej spotkali się z mieszkańcami pierwszej stolicy. Celem spotkania było podsumowanie ostatnich pięciu lat rządów PO oraz przedstawienie planów na kolejne lata. Spotkanie było także okazją, aby poznać opinie mieszkańców na temat działań rządu.

Wiecej..

Jest płyta zespołu TAKLoopNIE

Wtorek, 04.12.2012 16:28 • KATEGORIA: Wiadomości

Jest płyta zespołu TAKLoopNIE

Jest już wreszcie płyta założonej w Gnieźnie formacji TAKLoopNIE. To projekt gnieźnieńskiego gitarzysty - Aleksandra Schmidta, który jest autorem muzyki i słów do utworów. W nagraniach wzięło udział około 70 muzyków z całej Polski. Prace nad wydawnictwem trwały około dwa lata. W sobotę, na koncercie promującym album, gnieźnieński Klub Muzyczny Młyn wypełnił się po brzegi.

Wiecej..

Integracja przez zabawę

Wtorek, 04.12.2012 16:22 • KATEGORIA: Wiadomości

Integracja przez zabawę

Kilkaset osób wzięło udział w spartakiadzie integracyjnej organizowanej przez miasto Gniezno i Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji sportowych, a także loterię i występ Teatru Herbi. Impreza skierowana była szczególnie do rodzin.

Wiecej..

"Łysa śpiewaczka" na deskach MOK-u

Wtorek, 04.12.2012 16:19 • KATEGORIA: Wiadomości

 Łysa śpiewaczka  na deskach MOK-u

Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie można było zobaczyć spektakl "Łysa śpiewaczka". W rolach głównych wystąpili aktorzy studia teatralnego działającego w MOK-u. "Łysa śpiewaczka" to komedia absurdu, która różni się od tradycyjnych sztuk wystawianych w teatrach, ponieważ nie ma ona wyraźnej fabuły.

Wiecej..

"Andrzej goni Mikołaja"

Wtorek, 04.12.2012 16:10 • KATEGORIA: Wiadomości

 Andrzej goni Mikołaja

Aby zebrać pieniądze na zakup pomocy naukowych dla szkoły, zorganizowali loterię fantową i sprzedawali świąteczne ozdoby. Uczniowie szkoły podstawowej w Dębnicy, wspólnie z nauczycielami i rodzicami, po raz kolejny zorganizowali imprezę "Andrzej goni Mikołaja". W tym roku dzieci zbierały pieniądze na zakup rzutnika. Podczas poprzednich edycji zbierane były pieniądze między innymi na wycieczki szkolne.

Wiecej..

Chodnik w Pawłowie dzięki partnerstwie

Poniedziałek, 03.12.2012 19:25 • KATEGORIA: Wiadomości

Chodnik w Pawłowie dzięki partnerstwie

Zakończyła się budowa chodnika w Pawłowie. Dzięki współpracy gminy, Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz pomocy przedsiębiorcy z gminy Czerniejewo - Rajmunda Gąsiorka, udało się wybudować około 200 metrów chodnika. Wykonane zostały także zjazdy do posesji.

Wiecej..

Roztańczona Września

Poniedziałek, 03.12.2012 19:21 • KATEGORIA: Wiadomości

Roztańczona Września

Dziewięciuset tancerzy z całej Polski zjechało do Wrześni, aby wziąć udział w kolejnej - czwartej już - edycji Otwartego Grand Prix Polski Dance Września. Turniej gromadzi każdego roku jednych z najlepszych polskich tancerzy. Jest to konkurs zarówno dla uczestników indywidualnych, jak i formacji tanecznych. Z każdą edycją Grand Prix uczestników jest coraz więcej.

Wiecej..

"Park krajobrazowy w obiektywie"

Poniedziałek, 03.12.2012 19:18 • KATEGORIA: Wiadomości

 Park krajobrazowy w obiektywie

Konkurs fotograficzny "Park krajobrazowy w obiektywie" rozstrzygnięty. Został zorganizowany przez Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Gnieźnie. Jego celem było zainteresowanie młodzieży ciekawymi okolicami powiatu.

Wiecej..

« poprzednia 1 2324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334370 371 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych