Piątek, 20.07.2018 10:45 , Dziś imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny Odwiedziło nas 16949029 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Aktualności

Piętnaste Literackie Spotkanie Niecodzienne we Wrześni

Krzysztof Daukszewicz był gościem kolejnego już spotkania z cyklu Literackich Spotkań Niecodziennych we Wrześni. Krzysztof Daukszewicz - satyryk, tekściarz, poeta i piosenkarz - w Bulvarze24 odpowiadał przede wszystkim na pytania mieszkańców. Mówił o swojej karierze oraz książkach. Gość znany jest ze swoich skeczów na temat polityków. Swoją karierę rozpoczął w latach 70-tych i jak podkreśla, wtedy było łatwiej kpić z władzy.

Wiecej..

Przed nami świąteczny Targ Wiejski

Środa, 12.12.2012 16:54 • KATEGORIA: Wiadomości

Przed nami świąteczny Targ Wiejski

Szesnastego grudnia w Domu Kultury w Łubowie po raz kolejny mieszkańcy powiatu będą mogli zaopatrzyć się w lokalne produkty. Stowarzyszenie Światowid, tradycyjnie przed świętami Bożego Narodzenia, organizuje Targ Wiejski. Targi odbywają się kilkanaście razy w ciągu roku. Stowarzyszenie, aby ułatwić kupującym dostęp do lokalnych wyrobów, planuje uruchomienie sklepu internetowego.

Wiecej..

Ambasadorzy u prymasa Polski

Wtorek, 11.12.2012 16:53 • KATEGORIA: Wiadomości

Ambasadorzy u prymasa Polski

Chociaż są muzułmanami, to przyjechali z życzeniami do prymasa Polski. Arcybiskupa Józefa Kowalczyka odwiedzili ambasadorzy Algierii, Arabii Saudyjskiej, Iranu, Pakistanu, Palestyny i Tunezji. To nawiązanie do czasów, kiedy gnieźnieński metropolita był jeszcze nuncjuszem apostolskim w Warszawie i dziekanem korpusu dyplomatycznego.

Wiecej..

Ułatwienia w prawie dla przedsiębiorców

Wtorek, 11.12.2012 16:48 • KATEGORIA: Wiadomości

Ułatwienia w prawie dla przedsiębiorców

Od nowego roku wchodzi w życie ustawa o redukcji niektórych obciążeń administracyjnych w gospodarce. Na te udogodnienia od dawna czekają już przedsiębiorcy. Zmiany dotyczą między innymi podatku VAT, rozliczania przeterminowanych faktur w podatkach dochodowych oraz partnerstwa publiczno-prywatnego.

Wiecej..
Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości

Rozpoczęły się prace kapituły konkursu Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości. Statuetkę Orła w przyszłym roku otrzymają przedsiębiorcy z powiatu gnieźnieńskiego, którzy osiągają najlepsze wyniki. Konkurs prowadzony jest w kilku kategoriach. Firmy do konkursu mogą zgłaszać członkowie kapituły oraz sami przedsiębiorcy.

Wiecej..

"Jabłoń w ogrodzie, morze jest blisko"

Wtorek, 11.12.2012 16:36 • KATEGORIA: Wiadomości

 Jabłoń w ogrodzie, morze jest blisko

Małgorzata Braunek i Artur Cieślar promowali w Gnieźnie swoją książkę "Jabłoń w ogrodzie, morze jest blisko". W Gimnazjum nr 2 odbyło się spotkanie z autorami książki. Małgorzata Braunek podkreśla, że w rozmowie z Arturem Cieślarem opowiada o swoim życiu i o tym, aby zawsze iść własną drogą.

Wiecej..

Gniezno zrobiło boom

Wtorek, 11.12.2012 16:30 • KATEGORIA: Wiadomości

Gniezno zrobiło boom

Była dobra zabawa i akcja charytatywna. W Klubie Muzycznym Młyn w Gnieźnie w sobotę odbyła się kolejna odsłona Festiwalu Nadziei. Do zbiórki pieniędzy na sprzęt do diagnostyki zdrowia dzieci włączyły się zespoły coverowe. Na scenie w składzie formacji Coolik można było zobaczyć i usłyszeć Justynę Krówczyńską - uczestniczkę ostatniej edycji "Bitwy na głosy".

Wiecej..

Szlachetne Paczki trafiły do rodzin

Poniedziałek, 10.12.2012 17:14 • KATEGORIA: Wiadomości

Szlachetne Paczki trafiły do rodzin

Dwadzieścia siedem rodzin z Gniezna i gminy Gniezno otrzymało paczki świąteczne. Dzięki akcji Szlachetna Paczka dla obdarowanych rodzin święta będą bardziej radosne. Osoby obdarowane to rodziny, które najbardziej potrzebują pomocy; nierzadko borykające się z chorobą i brakiem środków na bieżące utrzymanie. Pani Lidia i jej czteroosobowa rodzina dzięki ludziom dobrej woli otrzymała pralkę, środki czystości, żywność oraz prezenty dla swoich dzieci.

Wiecej..

Świąteczny Królewski Salon Sztuki

Poniedziałek, 10.12.2012 17:06 • KATEGORIA: Wiadomości

Świąteczny Królewski Salon Sztuki

Najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek można było posłuchać podczas Królewskiego Salonu Sztuki. W gnieźnieńskim Starym Ratuszu program świąteczny zaprezentował Teatr Rzyski z Bydgoszczy. Nie zabrakło także poezji oraz kabaretowych skeczów.

Wiecej..

"Druga 50-tka Bałtroczyka"

Poniedziałek, 10.12.2012 17:02 • KATEGORIA: Wiadomości

 Druga 50-tka Bałtroczyka

Blisko 300 osób obejrzało występ znanego konferansjera, prowadzącego liczne telewizyjne programy kabaretowe - Piotra Bałtroczyka. Artysta wystąpił z programem "Druga 50-tka Bałtroczyka". Podczas przeszło godzinnego występu opowiadał on między innymi, czym różni się życie 40-latka od egzystencji 50-latka.

Wiecej..

Klaudia Piórek Sportowcem Roku 2012

Poniedziałek, 10.12.2012 16:57 • KATEGORIA: Sport

Klaudia Piórek Sportowcem Roku 2012

Po raz ósmy odbyła się Gala Gnieźnieńskiego Sportu. Specjalnie powołana przez Prezydenta Miasta Gniezna - Jacka Kowalskiego, kapituła, złożona z dziesięciu dziennikarzy zajmujących się tematyką sportową, dokonała wyboru dziesięciu najlepszych sportowców mijającego roku.

Wiecej..

Derby Stella - Start

Poniedziałek, 10.12.2012 16:52 • KATEGORIA: Sport

Derby Stella - Start

Hokeiści po rywalizacji na otwartym powietrzu rozpoczęli rozgrywki w hali. Do rozgrywek o Halowe Mistrzostwo Polski Seniorów zgłosiło się sześć drużyn. W Gnieźnie spotkały się w pojedynku derbowym dwa zespoły - Stella i Start. Przed meczem trener Stelli z ostrożnym optymizmem wypowiadał się o szansach swojego zespołu.

Wiecej..

El-Gład na czele Gnieźnieńskiej Ligi Futsalu

Poniedziałek, 10.12.2012 16:49 • KATEGORIA: Sport

El-Gład na czele Gnieźnieńskiej Ligi Futsalu

Kolejne dwie serie meczów rozegrały zespoły piłkarskie rywalizujące w ramach Gnieźnieńskiej Ligi Futsalu. Trzecia kolejka rozegrana została w sobotnie popołudnie, a czwarta - w niedzielny poranek.

Wiecej..

Druga odsłona Pustachowa CUP

Poniedziałek, 10.12.2012 16:47 • KATEGORIA: Sport

Druga odsłona Pustachowa CUP

Kolejna odsłona turnieju Pustachowa CUP za nami. W minioną niedzielę rozegrały swoje mecze zespoły rywalizujące w grupie C i D.

Wiecej..

Memoriał Bolesława Flisiaka

Poniedziałek, 10.12.2012 16:44 • KATEGORIA: Sport

Memoriał Bolesława Flisiaka

W hali sportowej Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Cymsa odbył się XIX Turniej Bokserski im. Bolesława Flisiaka. Organizatorem turnieju była sekcja bokserska Klubu Sportowego Stella.

Wiecej..

Mikołajkowy Turniej "Szukamy Młodych Talentów"

Poniedziałek, 10.12.2012 16:41 • KATEGORIA: Sport

Mikołajkowy Turniej  Szukamy Młodych Talentów

W tegoroczne mikołajki odbył się trzeci w tym sezonie Turniej "Szukamy Młodych Talentów" w tenisie stołowym. Na początku wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki wręczone przez Świętego Mikołaja.

Wiecej..

Modernizacja bloku na ukończeniu

Piątek, 07.12.2012 16:44 • KATEGORIA: Wiadomości

Modernizacja bloku na ukończeniu

Trzydzieści pięć gnieźnieńskich rodzin po świętach Bożego Narodzenia będzie mogło wprowadzać się do nowych mieszkań. Na ukończeniu jest już modernizacja bloku przy ulicy Poznańskiej. W byłym hotelu pielęgniarskim za ponad 1.600.000 złotych powstało 35 mieszkań socjalnych i komunalnych. Każdy z lokali oddany zostanie lokatorom w stanie deweloperskim.

Wiecej..

Świątecznie na gnieźnieńskim Rynku

Piątek, 07.12.2012 16:41 • KATEGORIA: Wiadomości

Świątecznie na gnieźnieńskim Rynku

Tradycyjnie w mikołajki na gnieźnieńskim Rynku rozbłysła choinka. Prezydent Miasta Gniezna włączył iluminację świetlną choinki. Dla najmłodszych mieszkańców czekały Mikołaje na motorach oraz mnóstwo słodyczy. W tym roku na Rynku można było także zrobić świąteczne zakupy.

Wiecej..

Mikołajki we Wrześni

Piątek, 07.12.2012 16:38 • KATEGORIA: Wiadomości

Mikołajki we Wrześni

Tysiące kolorowych lampek rozbłysło na choince na wrzesińskim Rynku. Po włączeniu iluminacji mieszkańcy mogli podziwiać pokaz fajerwerków. Tak właśnie gmina świętowała mikołajki.

Wiecej..

Chór Metrum ze Srebrnym Pasmem

Piątek, 07.12.2012 16:34 • KATEGORIA: Wiadomości

Chór Metrum ze Srebrnym Pasmem

Srebrne Pasmo przywieźli ze sobą z Pragi chórzyści gnieźnieńskiego Metrum. Chór Metrum okazał się jednym z najlepszych, jakie uczestniczyły w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Adwentowej i Bożonarodzeniowej w Pradze. Śpiewacy zaprezentowali się pośród kilkudziesięciu chórów z całej Europy. Jak podkreśla prezes Metrum, śpiewacy są bardzo zadowoleni ze swojego osiągnięcia.

Wiecej..

Będą nowe miejsca parkingowe w centrum Gniezna

Czwartek, 06.12.2012 17:24 • KATEGORIA: Wiadomości

Będą nowe miejsca parkingowe w centrum Gniezna

W przyszłym roku mieszkańcy Gniezna będą mogli korzystać ze 100 nowych miejsc parkingowych. Na skwerze przy ulicy 3 Maja i Błogosławionej Jolenty trwają prace związane z budową parkingu oraz miejsc wypoczynku dla mieszkańców. Wykonane zostały już drogi dojazdowe, ścieżki oraz miejsca parkingowe.

Wiecej..

Bezpieczniej przy szkole w Niechanowie

Czwartek, 06.12.2012 17:14 • KATEGORIA: Wiadomości

Bezpieczniej przy szkole w Niechanowie

Nowoczesna sygnalizacja świetlna została oddana do użytku w Niechanowie. Przy Zespole Szkół, dzięki współpracy gminy oraz Starostwa Powiatowego, za ponad 50 tysięcy złotych udało się zamontować sygnalizację wyposażoną w radar pomiaru prędkości. Dzięki temu kierowcy, którzy przekroczą dozwoloną prędkość, poprzez zapalenie się na sygnalizatorze czerwonego światła będą musieli zwolnić przed przejściem dla pieszych.

Wiecej..

Grudzień w eSTeDe w Gnieźnie

Czwartek, 06.12.2012 17:01 • KATEGORIA: Wiadomości

Grudzień w eSTeDe w Gnieźnie

Ósmego grudnia Centrum Kultury "Scena to dziwna" w Gnieźnie przygotowało nie lada gratkę dla miłośników muzyki reggae. Na scenie eSTeDe wystąpi zespół Raggafaya. Grupa ma na swoim koncie między innymi występ podczas Przystanku Woodstock czy promowanie 20. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wiecej..

Propozycje gnieźnieńskiego MOK-u

Czwartek, 06.12.2012 16:54 • KATEGORIA: Wiadomości

Propozycje gnieźnieńskiego MOK-u

W Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie odbierać można bezpłatne zaproszenia na Królewski Salon Sztuki. W sobotę (8 grudnia) w Starym Ratuszu mieszkańcy będą mieli okazję zobaczyć program świąteczny przygotowany przez Teatr Rzyski. Specjalnie z tej okazji sołectwa powiatu gnieźnieńskiego przygotowały degustację wigilijnych potraw.

Wiecej..

Panie się relaksowały

Czwartek, 06.12.2012 16:48 • KATEGORIA: Wiadomości

Panie się relaksowały

Jakie techniki zastosować, aby w łatwy i szybki sposób pozbyć się stresu, dowiedziały się panie, które wzięły udział w warsztatach relaksacyjnych w Miejskim Ośrodku Kultury. Uczestniczki warsztatów nauczyły się, jak poprzez aktywność fizyczną oraz trening mentalny pozbyć się stresu. Wcześniej dla mieszkanek Gniezna miasto przygotowało także ofertę warsztatów samoobrony, podczas których panie uczyły się, jak postępować w sytuacji zagrożenia.

Wiecej..

« poprzednia 1 2311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321357 358 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych