Środa, 20.09.2017 04:07 , Dziś imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty Odwiedziło nas 14209861 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Aktualności

Ekstraklasa tuż-tuż

Poniedziałek, 07.05.2012 17:45 • KATEGORIA: Sport

Ekstraklasa tuż-tuż

Drużyna tenisistek stołowych Stelli Gniezno zrobiła kolejny krok w drodze do rozgrywek ekstraklasy. W pierwszym wyjazdowym, barażowym meczu, przy gorącym dopingu licznie zgromadzonych miejscowych kibiców, gnieźnianki pokonały zespół AZS PWSZ Nysa 6:4.

Wiecej..

Turniej szachowy

Poniedziałek, 07.05.2012 17:43 • KATEGORIA: Sport

Turniej szachowy

W niedzielę rozegrany został 42. Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Miasta Gniezna. Na starcie tegorocznego turnieju stanęła rekordowa liczba uczestników.

Wiecej..

Seria porażek Mieszka

Poniedziałek, 07.05.2012 17:40 • KATEGORIA: Sport

Seria porażek Mieszka

Czwartą porażkę z rzędu na swoim koncie zapisali w rozgrywkach wielkopolskiej czwartej ligi grupy północnej piłkarze Mieszka Gniezno. Po wtorkowej porażce przed własną publicznością z Lechią Kostrzyn tym razem podopieczni Przemysława Urbaniaka musieli uznać wyższość drużyny Leśnika Margonin, przegrywając mecz 0:2.

Wiecej..

Lechma Start Gniezno - GTŻ Grudziądz

Poniedziałek, 07.05.2012 14:07 • KATEGORIA: Sport

Lechma Start Gniezno - GTŻ Grudziądz

Pojedynek Lechmy Start Gniezno - GTŻ Grudziądz na antenie TvGniezno. Dziś wieczorem, o godz. 18:45, 20:45 i 22:45 zapraszamy na retransmisję niedzielnego spotkania pierwszoligowych zespołów.

Wiecej..

Wyścig po remis

Poniedziałek, 07.05.2012 07:18 • KATEGORIA: Sport

Wyścig po remis

Remisem zakończył się niedzielny pojedynek żużlowców Startu Gniezno z GTŻ Grudziądz. Spotkanie faworytów pierwszoligowych rozgrywek dostarczyło sporych emocji fanom czarnego sportu, którzy zasiedli na stadionie przy ul. Wrzesińskiej.

Wiecej..

Remont ulicy Poznańskiej

Piątek, 04.05.2012 16:42 • KATEGORIA: Wiadomości

Remont ulicy Poznańskiej

Trwa remont nawierzchni drogowej na ulicy Poznańskiej w Gnieźnie. Prace na odcinku około półtora kilometra mają się zakończyć jeszcze w tym miesiącu. Przypomnijmy, że równocześnie trwają także prace na drodze ekspresowej nr 5. Koszt tej inwestycji to ponad pięć milionów złotych.

Wiecej..

Muzyczny Weekend we Wrześni

Piątek, 04.05.2012 16:38 • KATEGORIA: Wiadomości

Muzyczny Weekend we Wrześni

W strugach deszczu wystąpił podczas "długiego weekendu" we Wrześni zespół Lady Pank. Koncert mimo kiepskiej pogody przyciągnął tłumy wielbicieli rockowej grupy. Pozostałe koncerty odbywały się w zdecydowanie lepszych warunkach pogodowych. Na wrzesińskim Rynku wystąpiły zespoły Volver oraz Video. W ostatni dzień na scenie pojawiła się grupa Blue Cafe.

Wiecej..

XV Wrzesiński Rodzinny Rajd Rowerowy

Piątek, 04.05.2012 16:32 • KATEGORIA: Wiadomości

XV Wrzesiński Rodzinny Rajd Rowerowy

We Wrześni odbył się XV Rodzinny Rajd Rowerowy. Na starcie zjawiła się rekordowa liczba uczestników. Na tegorocznej imprezie pojawiła się również grupa osób propagujących transplantację narządów. Wśród nich był między innymi bokser Albert Sosnowski.

Wiecej..

Koniec prac na ulicy Gębarzewskiej

Piątek, 04.05.2012 16:29 • KATEGORIA: Wiadomości

Koniec prac na ulicy Gębarzewskiej

Zakończyły się prace drogowe na ulicy Gębarzewskiej w Gnieźnie. Oprócz jezdni na ulicy Gębarzewskiej powstały także chodniki i zjazdy na posesje. Wybudowano także kanalizację deszczową. Inwestycja pochłonęła ponad 200 tysięcy złotych.

Wiecej..

Lech Flash

Piątek, 04.05.2012 16:27 • KATEGORIA: Sport

Lech Flash

Kolejne zwycięstwo Lecha Poznań. Wygrana przy Bułgarskiej z Podbeskidziem Bielsko-Biała zapewnia Lechowi trzecie miejsce w tabeli, a także udział w europejskich pucharach. Nadal przy dużym szczęściu jest możliwe zdobycie pierwszej pozycji w T-Mobile Ekstraklasie.

Wiecej..

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Czwartek, 03.05.2012 16:32 • KATEGORIA: Wiadomości

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dwieście dwadzieścia jeden lat temu polski Sejm uchwalił Konstytucję 3 Maja. Regulowała ona ustrój prawny ówczesnej Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Była uważana za drugą, po amerykańskiej, tak nowoczesną. Konstytucja wprowadziła polityczne zrównanie mieszczan i szlachty oraz stawiała chłopów pod ochroną państwa, w ten sposób łagodząc najgorsze nadużycia pańszczyzny.

Wiecej..

Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Czwartek, 03.05.2012 16:28 • KATEGORIA: Wiadomości

Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Do aktualnej sytuacji samorządu powiatowego nawiązał w swoim wystąpieniu przy pomniku Bolesława Chrobrego Dariusz Pilak. Starosta gnieźnieński przypomniał również o rocznicy powstania Radia Wolna Europa.

Wiecej..

Dni Pary i Jarmark Ukraiński

Czwartek, 03.05.2012 16:23 • KATEGORIA: Wiadomości

Dni Pary i Jarmark Ukraiński

Dni Pary, Festiwal Wyobraźni oraz Jarmark Ukraiński to propozycje kulturalne dla mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego przygotowane przez Centrum Kultury "Scena to dziwna" w Gnieźnie. Od 7 do 20 maja w pierwszej stolicy będzie można zwiedzać gnieźnieńską parowozownię posłuchać reggae, hip-hopu i rocka, a także poznać kulturę ukraińską. Pierwsza impreza - Dni Pary - rozpocznie się 7 i potrwa do 13 maja.

Wiecej..

Rocznica Konstytucji 3. Maja

Czwartek, 03.05.2012 02:03 • KATEGORIA: Wiadomości

Rocznica Konstytucji 3. Maja

Dziś przypada rocznica ustanowienia pierwszej polskiej konstytucji. W tym roku obchodzimy 221. rocznicę ustanowienia konstytucji. Gnieźnianie, co roku w Święto 3. Maja uczestniczą we Mszy Świętej w katedrze, podczas której modlą się w intencji Ojczyzny.

Wiecej..

Rocznica powstania Rozgłośni Polskiej RWE

Środa, 02.05.2012 17:26 • KATEGORIA: Wiadomości

Rocznica powstania Rozgłośni Polskiej RWE

Sześćdziesiąt lat temu Polacy w kraju mogli po raz pierwszy od dawna usłyszeć głos wolnej Polski. Rozgłośnia Polska Radia Wolna Europa, dzięki której Polacy odzyskiwali nadzieję na niepodległość i poznawali prawdziwe działania komunistycznej władzy, 3 maja 1952 roku rozpoczęła swoją działalność

Wiecej..

GTMK nie chce prowadzić wąskotorówki

Środa, 02.05.2012 17:21 • KATEGORIA: Wiadomości

GTMK nie chce prowadzić wąskotorówki

Kto poprowadzi Gnieźnieńską Kolej Wąskotorową? Takie pytanie pojawiło się po wypowiedzeniu przez Gnieźnieńskie Towarzystwo Miłośników Kolei umowy na prowadzenie kolei w Gnieźnie. Aby mieszkańcy i turyści nadal mogli korzystać z tej atrakcji, powiat gnieźnieński ogłasza konkurs na prowadzenie gnieźnieńskiej wąskotorówki.

Wiecej..

Przed nami drzwi otwarte w PUP

Środa, 02.05.2012 17:15 • KATEGORIA: Wiadomości

Przed nami drzwi otwarte w PUP

Osoby, które w tygodniu nie mają możliwości skorzystania z usług Powiatowego Urzędu Pracy, będą mogły to zrobić w sobotę - 12 maja. Jak co roku, urząd otwiera swoje drzwi dla osób poszukujących pracy oraz pracodawców. W godzinach 8.00-12.00 będzie można skorzystać z pomocy doradców zawodowych, pośredników pracy, a także zapoznać się z ofertami szkoleń, staży oraz dotacji dla bezrobotnych i pracodawców.

Wiecej..

XXIX Bieg Kosynierów

Wtorek, 01.05.2012 16:51 • KATEGORIA: Wiadomości

XXIX Bieg Kosynierów

Bogatą ofertę na długi weekend majowy przygotowały dla mieszkańców Wrześni władze miasta oraz współpracujące z nimi stowarzyszenia i kluby. Nie brakuje atrakcji dla miłośników muzyki oraz sportowych emocji. Imprezy rozpoczęły się już w niedzielę. Po raz 29. odbył się Bieg Kosynierów.

Wiecej..

Ogólnoświatowy projekt na półmetku

Wtorek, 01.05.2012 16:45 • KATEGORIA: Wiadomości

Ogólnoświatowy projekt na półmetku

Tomasz Jędrzejewski - młody utalentowany rzeźbiarz - na dwa tygodnie przeniósł się do jednego z wrzesińskich zakładów produkcyjnych. Artysta na terenie firmy ma tworzyć sztukę. Jest to niecodzienna inicjatywa mająca na celu łączyć sztukę z biznesem. Projekt "Rent An Artist" to pomysł Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "Ę". Przedsięwzięcie jest realizowane we Wrześni, Wiedniu oraz Erewaniu.

Wiecej..

"Finanse a matematyka"

Wtorek, 01.05.2012 16:41 • KATEGORIA: Wiadomości

 Finanse a matematyka

Tradycyjnie w kwietniu w siedzibie Urzędu Skarbowego w Gnieźnie przeprowadzono jedenastą edycję Powiatowego Konkursu "Finanse a matematyka" pod patronatem Ministerstwa Finansów. W tym roku udział w konkursie wzięło 40 uczniów z trzynastu szkół powiatu gnieźnieńskiego, wyłonionych wcześniej w eliminacjach szkolnych.

Wiecej..

Uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha

Poniedziałek, 30.04.2012 16:53 • KATEGORIA: Wiadomości

Uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha

Z udziałem hierarchów kościelnych Episkopatu Polski i kilku tysięcy wiernych w Gnieźnie odbyły się doroczne uroczystości odpustowe ku czci Świętego Wojciecha. Tegoroczne miały szczególny charakter, bo kardynał Stanisław Dziwisz przekazał relikwie Błogosławionego Jana Pawła II. Jubileusz 50-lecia święceń kapłańskich obchodził także prymas Polski - arcybiskup Józef Kowalczyk.

Wiecej..

Przed nami Festiwal Wyobraźni

Poniedziałek, 30.04.2012 16:49 • KATEGORIA: Wiadomości

Przed nami Festiwal Wyobraźni

Muzyka, teatr, telewizja oraz malarstwo - to wszystko czeka na gnieźnian, którzy w tym roku wezmą udział w Festiwalu Wyobraźni. Przed cztery dni (od 17 maja) w eSTeDe odbywać się będą koncerty, wernisaże, pokazy filmów przygotowanych przez Telewizję eSTeDe oraz spektakle teatralne.

Wiecej..

Chcą mieć głos w kulturze

Poniedziałek, 30.04.2012 16:44 • KATEGORIA: Wiadomości

Chcą mieć głos w kulturze

Udział w komisjach promocji i kultury Rady Miasta i Rady Powiatu, stworzenie Punktu Informacji Kulturalnej, możliwości bezpłatnej promocji imprez kulturalnych oraz współpracy samorządów z twórcami kultury chcą członkowie Gnieźnieńskiego Forum Kultury. Swoje postulaty przesłali do władz miasta i powiatu gnieźnieńskiego. Forum skupia stowarzyszenia działające na rzecz kultury.

Wiecej..

Kolejna porażka Mieszka

Poniedziałek, 30.04.2012 16:39 • KATEGORIA: Sport

Kolejna porażka Mieszka

Do takiej sytuacji kibice Mieszka już się przyzwyczaili. Ich zespół po raz kolejny schodził z boiska jako pokonany. Tym razem podopieczni Przemysława Urbaniaka udali się na pojedynek ligowy do Chodzieży, by tam powalczyć z miejscową Polonią. Jednak górą byli gospodarze. Jedyną bramkę na wagę zwycięstwa i punktów meczowych zdobyli w 27. minucie gry. Jej autorem był Marek Trzebny.

Wiecej..

Memoriał im. Piotra Baniewicza

Poniedziałek, 30.04.2012 16:36 • KATEGORIA: Sport

Memoriał im. Piotra Baniewicza

Przez trzy dni w Gnieźnie odbywał się I Memoriał im. Piotra Baniewicza - przedwcześnie zmarłego młodzieżowego mistrza Europy, wychowanka i zawodnika UKH Start 1954 Gniezno.

Wiecej..

« poprzednia 1 2299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309311 312 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych