Czwartek, 22.02.2018 17:36 , Dziś imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora Odwiedziło nas 15698940 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Aktualności

Motocykliści zakończą sezon

Piątek, 05.10.2012 17:20 • KATEGORIA: Wiadomości

Motocykliści zakończą sezon

Kilkuset miłośników dwóch kółek 13 października przejedzie ulicami Gniezna. Motocykliści w ten sposób zakończą kolejny sezon. Impreza rozpocznie się o godzinie 12.00 na parkingu przy Galerii Gniezno. Później, przy wigwamie w Cielimowie, odbędzie się ognisko.

Wiecej..

Ćwiczenia obronne w Trzemesznie

Czwartek, 04.10.2012 17:45 • KATEGORIA: Wiadomości

Ćwiczenia obronne w Trzemesznie

Gaszenie pożaru niebezpiecznych substancji i unieszkodliwianie podłożonego materiału wybuchowego ćwiczono w Trzemesznie. W zakładach Paroc o Dynea pojawiło się w południe jedenaście jednostek straży pożarnej i jednostka antyterrorystyczna.

Wiecej..

W Gnieźnie obradowali wójtowie i burmistrzowie

Czwartek, 04.10.2012 17:40 • KATEGORIA: Wiadomości

W Gnieźnie obradowali wójtowie i burmistrzowie

Włodarze gmin z terenu powiatu gnieźnieńskiego spotkali się na konwencie wójtów i burmistrzów. Podczas spotkania poruszone zostały tematy ważne dla całego powiatu gnieźnieńskiego. Wśród nich znalazła się między innymi kwestia ochrony środowiska, bezpieczeństwa na terenie powiatu oraz promocji turystycznej.

Wiecej..

Nowe nawierzchnie na gnieźnieńskich ulicach

Czwartek, 04.10.2012 17:37 • KATEGORIA: Wiadomości

Nowe nawierzchnie na gnieźnieńskich ulicach

Na kolejnych miejskich ulicach, które dotąd były drogami polnymi, jest wykonana nowa nawierzchnia. Prace zakończyły się między innymi na ulicy Skrajnej, Morelowej, Pałuckiej czy Jaśminowej. W sumie w tym roku utwardzonych zostało ponad dwadzieścia ulic.

Wiecej..

Przed nami "Dzień dla Zdrowia"

Czwartek, 04.10.2012 17:29 • KATEGORIA: Wiadomości

Przed nami  Dzień dla Zdrowia

Dziesiątego października w Medycznym Studium Zawodowym w Gnieźnie będzie można skorzystać z bezpłatnych porad psychologów, psychiatrów oraz specjalistów medycyny rodzinnej. "Dzień dla Zdrowia" rozpocznie się o godzinie 12.00 i potrwa do 16.00. W gnieźnieńskim Medyku będzie można wysłuchać wykładów z zakresu schorzeń układu krążenia, onkologii i psychiatrii.

Wiecej..
Szlak Piastowski z certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej

Szlak Piastowski otrzymał certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej. Szlak został uznany za jeden z najlepszych polskich produktów turystycznych. Certyfikaty w tym roku otrzymało dziesięć produktów turystycznych. Wśród nich znalazł się między innymi Uniejów, trasa turystyczna w kopalni soli w Bochni, kompleks "Bania" oraz podziemna trasa turystyczna w Rzeszowie. Dzięki uzyskaniu certyfikatu Szlak Piastowski będzie miał łatwiejszy dostęp do pozyskiwania środków unijnych, a także darmową promocję.

Wiecej..

Modernizacja Trasy Zjazdu Gnieźnieńskiego

Środa, 03.10.2012 16:33 • KATEGORIA: Wiadomości

Modernizacja Trasy Zjazdu Gnieźnieńskiego

Trwają prace drogowe na Trasie Zjazdu Gnieźnieńskiego. Za około siedem milionów złotych remontowana jest nawierzchnia drogowa oraz wzmacniane są słupy nośne. Zarządcą drogi jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Inwestycja cieszy władze Gniezna, ponieważ estakada jest bardzo ważną drogą, dzięki której bardzo duży ruch pojazdów omija centrum miasta.

Wiecej..

Stypendia dla najzdolniejszych uczniów

Środa, 03.10.2012 16:31 • KATEGORIA: Wiadomości

Stypendia dla najzdolniejszych uczniów

Nauka się opłaca - wie już o tym ponad setka uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu gnieźnieńskiego, którzy dostali stypendia za bardzo dobre osiągnięcia w nauce.

Wiecej..

Sezon artystyczny rozpoczęty

Środa, 03.10.2012 16:27 • KATEGORIA: Wiadomości

Sezon artystyczny rozpoczęty

Recital fortepianowy Franciszka Musioła zainaugurował nowy sezon artystyczny w gnieźnieńskiej szkole muzycznej. Każdego roku uczniowie i nauczyciele szkoły dają około 60 koncertów. W tym roku naukę w placówce rozpoczęło 30 uczniów.

Wiecej..
Sprzedaż przychodni ratunkiem dla rozbudowy szpitala?

Wiele kontrowersji budzą plany dokonania rozbudowy gnieźnieńskiego szpitala. Zarząd Zespołu Opieki Zdrowotnej na ten cel stara się pozyskać pieniądze ze sprzedaży przychodni na osiedlu Jagiellońskim. Niewykluczone także, że część rozpoczętej budowy zostanie wyburzona.

Wiecej..

W Woźnikach powstało przedszkole

Wtorek, 02.10.2012 17:02 • KATEGORIA: Wiadomości

W Woźnikach powstało przedszkole

Najmłodsi mieszkańcy Woźnik mają nowe przedszkole. Do "Tęczowego Domku" uczęszczać będzie w tym roku szkolnym ponad 70 dzieci. Władzom gminy po dwóch latach starań udało się pozyskać środki na remont budynku byłej szkoły podstawowej. Dzięki projektowi "Nasze przedszkolaki" przez najbliższe dwa lata rodzice nie będą musieli płacić za pobyt swoich dzieci w placówce.

Wiecej..

Modernizacja ulicy Jana Pawła II w Gnieźnie

Wtorek, 02.10.2012 16:57 • KATEGORIA: Wiadomości

Modernizacja ulicy Jana Pawła II w Gnieźnie

Do końca października potrwają utrudnienia na ulicy Jana Pawła II w Gnieźnie. Ulica jest obecnie całkowicie zamknięta, trwają prace związane z rozbiórką skrzyżowania z ulicą Sienkiewicza. Na ulicy powstanie ponad 100 miejsc parkingowych oraz ponownie zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy.

Wiecej..

Mistrzostwa karate w Łubowie

Wtorek, 02.10.2012 16:54 • KATEGORIA: Wiadomości

Mistrzostwa karate w Łubowie

Do Łubowa zjechali miłośnicy karate z całej Polski. W mistrzostwach Polski juniorów i eliminacjach seniorów do mistrzostw wzięło udział kilkudziesięciu zawodników. Juniorzy walczyli w dwóch kategoriach, a seniorzy - w trzech.

Wiecej..

27 października genetyczna "Biała sobota"

Wtorek, 02.10.2012 14:24 • KATEGORIA: Wiadomości

27 października genetyczna  Biała sobota

Wiecej..

Rusza projekt "Wiedzieć, rozumieć, wzmacniać"

Poniedziałek, 01.10.2012 17:13 • KATEGORIA: Wiadomości

Rusza projekt  Wiedzieć, rozumieć, wzmacniać

Miasto chce pomóc ofiarom przemocy w rodzinie. W pierwszej stolicy rusza projekt "Wiedzieć, rozumieć, wzmacniać". Jego celem jest ujawnienie skali przemocy domowej w Gnieźnie oraz zapobieganie aktom agresji. W ramach projektu odbywać się będą między innymi warsztaty dobrego rodzica czy konsultacje z psychologami oraz pedagogami.

Wiecej..

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Poniedziałek, 01.10.2012 17:10 • KATEGORIA: Wiadomości

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej zorganizowała spotkanie dla wolontariuszy z całej archidiecezji. W naszej archidiecezji działa kilkuset wolontariuszy, którzy pracują w placówkach Caritas. Święto wolontariuszy w Gnieźnie rozpoczęła msza święta w katedrze, której przewodniczył ksiądz Krzysztof Stawski - dyrektor gnieźnieńskiej Caritas.

Wiecej..

W Imielenku powstała świetlica i plac zabaw

Poniedziałek, 01.10.2012 17:06 • KATEGORIA: Wiadomości

W Imielenku powstała świetlica i plac zabaw

W Imielenku (gmina Łubowo) otwarto plac zabaw dla dzieci. Najmłodsi mieszkańcy wsi mają teraz miejsce, gdzie mogą spędzać swój wolny czas. Na placu przygotowano także dróżki rowerowe, na których dzieci uczą się znaków drogowych. W Imielenku wybudowano również świetlicę wiejską.

Wiecej..

Święto Latawca w Dziekanowicach

Poniedziałek, 01.10.2012 17:00 • KATEGORIA: Wiadomości

Święto Latawca w Dziekanowicach

Płaskie i skrzynkowe, z papieru i materiału - własnoręcznie wykonane latawce poszybowały nad Dziekanowicami. Latawce już po raz drugi miały tam swoje święto. Do muzeum na Lednicy przyjechali mieszkańcy całego regionu. Święto Latawca to pożegnanie odchodzącego lata - podkreślają organizatorzy imprezy.

Wiecej..

"Stellistki" pokonane przez AZS Częstochowa

Poniedziałek, 01.10.2012 16:58 • KATEGORIA: Sport

 Stellistki  pokonane przez AZS Częstochowa

Kolejny mecz ligowy rozegrały w ramach najwyższej klasy rozgrywkowej tenisistki stołowe Stelli Gniezno. Tym razem podejmowały zespół z Częstochowy, z dwiema Chinkami w składzie. Dotychczas podopieczne Tadeusza Nowaka rozegrały dwa pojedynki. Oba przegrane, ale w stylu nie przynoszącym wstydu.

Wiecej..

Hokejowy weekend

Poniedziałek, 01.10.2012 16:54 • KATEGORIA: Sport

Hokejowy weekend

Laskarze gnieźnieńskich klubów mają za sobą pracowity weekend. W piątek Start 1954 pokonał KS AZS AWF Poznań 3:2. Dzień później KS Stella podejmował MKS Siemianowiczanka. W tej konfrontacji lepsi okazali się goście, którzy pokonali gospodarzy 2:0. W niedzielę ponownie na boisko wyszli "Startowcy", by zmierzyć się z zespołem z Gąsawy. Gnieźnianie wygrali mecz 2:1.

Wiecej..

Remis Mieszka z beniaminkiem

Poniedziałek, 01.10.2012 16:52 • KATEGORIA: Sport

Remis Mieszka z beniaminkiem

Kolejny pojedynek ligowy rozegrali piłkarze Mieszka Gniezno. Tym razem podopieczni Przemysława Urbaniaka w ramach rozgrywek wielkopolskiej czwartej ligi grupy północnej na swoim obiekcie zmierzyli się ze Spartą Oborniki. Dotychczas trener Mieszka nie bardzo może znaleźć receptę na bardziej efektywną grę swoich podopiecznych.

Wiecej..

Jesienny Bieg Osiedla Winiary

Poniedziałek, 01.10.2012 16:49 • KATEGORIA: Sport

Jesienny Bieg Osiedla Winiary

Kilkuset osobowa grupa dzieci, młodzieży oraz dorosłych z Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego wzięła udział w tegorocznym Jesiennym Biegu Osiedla Winiary. Rywalizacja na wszystkich dystansach byłą bardzo zacięta. Były łzy radości oraz często trzeba było przełknąć gorycz porażki.

Wiecej..

Turnieje Zaplecza Kadry Narodowej Juniorów

Poniedziałek, 01.10.2012 16:46 • KATEGORIA: Sport

Turnieje Zaplecza Kadry Narodowej Juniorów

Na Stadionie Miejskim przy ulicy Wrzesińskiej w Gnieźnie odbyły się dwa Turnieje Zaplecza Kadry Narodowej Juniorów. Pierwszy z nich połączony był z Memoriałem im. Marcina Rożaka, Grzegorza Smolińskiego, Henryka Cieślewicza i Arkadiusza Malingera.

Wiecej..

Są miejsca dla kolejnych hipermarketów w Gnieźnie

Piątek, 28.09.2012 16:58 • KATEGORIA: Wiadomości

Są miejsca dla kolejnych hipermarketów w Gnieźnie

Czy w Gnieźnie przybędzie nowych centrów handlowych? Takie możliwości dają uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu pomiędzy ulicą Poznańską a ulicą Elizy Orzeszkowej w Gnieźnie oraz w sprawie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Gniezna, podjęte na ostatniej sesji Rady Miasta.

Wiecej..

Zespół trzemeszeńskich szkół rozwiązany

Piątek, 28.09.2012 16:53 • KATEGORIA: Wiadomości

Zespół trzemeszeńskich szkół rozwiązany

Radni Rady Powiatu Gnieźnieńskiego podjęli uchwałę w sprawie rozwiązania Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Trzemesznie i utworzenia Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych. Mimo sprzeciwu rodziców uczniów trzemeszeńskiego gimnazjum i nauczycieli uchwała została przegłosowana. Jak podkreśla starosta Dariusz Pilak, decyzja ta była konieczna ze względu na oszczędności.

Wiecej..

« poprzednia 1 2299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309335 336 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych