Sobota, 21.04.2018 21:00 , Dziś imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy Odwiedziło nas 16229333 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Aktualności

Chcą budowy skateparku

Środa, 05.12.2012 17:01 • KATEGORIA: Wiadomości

Chcą budowy skateparku

Gnieźnieńska młodzież domaga się wybudowania skateparku. O swoich potrzebach przypominali podczas ostatniej sesji Rady Miasta.

Wiecej..

Codzienne problemy osób niepełnosprawnych

Środa, 05.12.2012 16:57 • KATEGORIA: Wiadomości

Codzienne problemy osób niepełnosprawnych

3 grudnia to Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. W całej Polsce osób z orzeczeniem stopnia niepełnosprawności jest około jedenaście procent. Także w Gnieźnie nie brakuje osób niepełnosprawnych, które borykają się na co dzień z wieloma problemami.

Wiecej..
Przegląd Twórczości Scenicznej Osób Niepełnosprawnych

Osoby niepełnosprawne z całego powiatu gnieźnieńskiego wzięły udział w Powiatowym Przeglądzie Twórczości Scenicznej Osób Niepełnosprawnych. To już piąta edycja przeglądu. Jego tegorocznym hasłem było: "Uwolnić motyla". W przeglądzie wzięły udział warsztaty terapii zajęciowej oraz domy samopomocy.

Wiecej..

Zawieś bombkę na chonce - pomóż samotnym matkom!

Środa, 05.12.2012 16:45 • KATEGORIA: Wiadomości

Zawieś bombkę na chonce - pomóż samotnym matkom!

Zawieś bombkę na choince i pomóż samotnym matkom! - apeluje Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej. W placówce potrzebny jest remont łazienki, dlatego Caritas rozpoczęła akcję rozprowadzania ręcznie wykonanych bombek choinkowych. Koszt jednej bombki to dziesięć złotych.

Wiecej..

Plan dla Polski

Wtorek, 04.12.2012 16:38 • KATEGORIA: Wiadomości

Plan dla Polski

Gnieźnieńscy parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej spotkali się z mieszkańcami pierwszej stolicy. Celem spotkania było podsumowanie ostatnich pięciu lat rządów PO oraz przedstawienie planów na kolejne lata. Spotkanie było także okazją, aby poznać opinie mieszkańców na temat działań rządu.

Wiecej..

Jest płyta zespołu TAKLoopNIE

Wtorek, 04.12.2012 16:28 • KATEGORIA: Wiadomości

Jest płyta zespołu TAKLoopNIE

Jest już wreszcie płyta założonej w Gnieźnie formacji TAKLoopNIE. To projekt gnieźnieńskiego gitarzysty - Aleksandra Schmidta, który jest autorem muzyki i słów do utworów. W nagraniach wzięło udział około 70 muzyków z całej Polski. Prace nad wydawnictwem trwały około dwa lata. W sobotę, na koncercie promującym album, gnieźnieński Klub Muzyczny Młyn wypełnił się po brzegi.

Wiecej..

Integracja przez zabawę

Wtorek, 04.12.2012 16:22 • KATEGORIA: Wiadomości

Integracja przez zabawę

Kilkaset osób wzięło udział w spartakiadzie integracyjnej organizowanej przez miasto Gniezno i Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji sportowych, a także loterię i występ Teatru Herbi. Impreza skierowana była szczególnie do rodzin.

Wiecej..

"Łysa śpiewaczka" na deskach MOK-u

Wtorek, 04.12.2012 16:19 • KATEGORIA: Wiadomości

 Łysa śpiewaczka  na deskach MOK-u

Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie można było zobaczyć spektakl "Łysa śpiewaczka". W rolach głównych wystąpili aktorzy studia teatralnego działającego w MOK-u. "Łysa śpiewaczka" to komedia absurdu, która różni się od tradycyjnych sztuk wystawianych w teatrach, ponieważ nie ma ona wyraźnej fabuły.

Wiecej..

"Andrzej goni Mikołaja"

Wtorek, 04.12.2012 16:10 • KATEGORIA: Wiadomości

 Andrzej goni Mikołaja

Aby zebrać pieniądze na zakup pomocy naukowych dla szkoły, zorganizowali loterię fantową i sprzedawali świąteczne ozdoby. Uczniowie szkoły podstawowej w Dębnicy, wspólnie z nauczycielami i rodzicami, po raz kolejny zorganizowali imprezę "Andrzej goni Mikołaja". W tym roku dzieci zbierały pieniądze na zakup rzutnika. Podczas poprzednich edycji zbierane były pieniądze między innymi na wycieczki szkolne.

Wiecej..

Chodnik w Pawłowie dzięki partnerstwie

Poniedziałek, 03.12.2012 19:25 • KATEGORIA: Wiadomości

Chodnik w Pawłowie dzięki partnerstwie

Zakończyła się budowa chodnika w Pawłowie. Dzięki współpracy gminy, Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz pomocy przedsiębiorcy z gminy Czerniejewo - Rajmunda Gąsiorka, udało się wybudować około 200 metrów chodnika. Wykonane zostały także zjazdy do posesji.

Wiecej..

Roztańczona Września

Poniedziałek, 03.12.2012 19:21 • KATEGORIA: Wiadomości

Roztańczona Września

Dziewięciuset tancerzy z całej Polski zjechało do Wrześni, aby wziąć udział w kolejnej - czwartej już - edycji Otwartego Grand Prix Polski Dance Września. Turniej gromadzi każdego roku jednych z najlepszych polskich tancerzy. Jest to konkurs zarówno dla uczestników indywidualnych, jak i formacji tanecznych. Z każdą edycją Grand Prix uczestników jest coraz więcej.

Wiecej..

"Park krajobrazowy w obiektywie"

Poniedziałek, 03.12.2012 19:18 • KATEGORIA: Wiadomości

 Park krajobrazowy w obiektywie

Konkurs fotograficzny "Park krajobrazowy w obiektywie" rozstrzygnięty. Został zorganizowany przez Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Gnieźnie. Jego celem było zainteresowanie młodzieży ciekawymi okolicami powiatu.

Wiecej..

Przed nami Dzień Wolontariusza

Poniedziałek, 03.12.2012 19:14 • KATEGORIA: Wiadomości

Przed nami Dzień Wolontariusza

Ich pomoc jest nieoceniona. Gdyby takich ludzi nie było, wiele pożytecznych inicjatyw nie mogłoby się odbyć. Mowa o wolontariuszach, którzy swoje święto obchodzą 5 grudnia. Aby podziękować tym, którzy bezinteresownie pracują dla bliźniego, Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej organizuje spotkanie dla wolontariuszy. Spotkanie będzie także okazją, aby podsumować projekt "Wolontariat - to mi się opłaca".

Wiecej..

Udany rok Ligi Obrony Kraju we Wrześni

Poniedziałek, 03.12.2012 19:11 • KATEGORIA: Wiadomości

Udany rok Ligi Obrony Kraju we Wrześni

Działacze Ligi Obrony Kraju we Wrześni spotkali się na zebraniu kończącym rok. Była to okazja do podsumowania działań oraz wyróżnienia współpracowników. Na spotkaniu była również mowa o planach na przyszłość.

Wiecej..

Zwycięstwo w Łomży, przegrana w Gnieźnie

Poniedziałek, 03.12.2012 18:46 • KATEGORIA: Sport

Zwycięstwo w Łomży, przegrana w Gnieźnie

Niespodziewanym, ale bardzo przyjemnym wynikiem zakończyło się spotkanie ekstraklasy tenisa stołowego kobiet w Łomży. Zespół Stelli Niechan Gniezno pokonał miejscową drużynę AZS-u 3:1. Kolejny mecz Stella Niechan rozegrała w sobotę w Gnieźnie. Przeciwnikiem była drużyna AZS-u Wrocław. Tutaj, niestety, lepsze okazały się wrocławianki, które pokonały "Stellistki" 3:1.

Wiecej..

Wygrana piłkarzy KS-u Gniezno

Poniedziałek, 03.12.2012 18:43 • KATEGORIA: Sport

Wygrana piłkarzy KS-u Gniezno

Piłkarze KS-u Gniezno, po ubiegłotygodniowej wpadce ligowej, tym razem nie zawiedli. Podejmowali rywala z Lublina - zespół AZS-u UMCS. Mecz rozegrany został w hali sportowej w Witkowie. Zakończył się zwycięstwem podopiecznych Pawła Hoefta 2:0.

Wiecej..

Porażka MKS-u MOS Gniezno

Poniedziałek, 03.12.2012 18:38 • KATEGORIA: Sport

Porażka MKS-u MOS Gniezno

W hali Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Paczkowskiego zespół MKS-u MOS Gniezno podejmował w niedzielny wieczór, w spotkaniu czwartej kolejki drugiej ligi piłki ręcznej kobiet, drużynę AZS-u AWF Volkswagen Poznań. Ostatecznie, po interesującym meczu, gnieźnianki przegrały 24:27.

Wiecej..

Mikołajkowy Turniej Szachowy

Poniedziałek, 03.12.2012 18:34 • KATEGORIA: Sport

Mikołajkowy Turniej Szachowy

W Miejskim Ośrodku Kultury odbył się tradycyjny Mikołajkowy Turniej Szachowy dla dzieci. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc w każdej grupie otrzymali medale, a wszyscy uczestnicy - pamiątkowe dyplomy oraz słodycze.

Wiecej..

Mistrzostwa Gniezna w unihokeju

Poniedziałek, 03.12.2012 18:31 • KATEGORIA: Sport

Mistrzostwa Gniezna w unihokeju

W minioną środę w hali Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Paczkowskiego rozegrane zostały mistrzostwa Gniezna w unihokeju. Spotkania były rozgrywane systemem "każdy z każdym".

Wiecej..

Ruszył turniej Pustachowa CUP

Poniedziałek, 03.12.2012 18:28 • KATEGORIA: Sport

Ruszył turniej Pustachowa CUP

Ruszyła kolejna - już dziewiąta - edycja turnieju Pustachowa CUP. W niedzielę do rywalizacji przystąpiły zespoły z pierwszych dwóch grup.

Wiecej..

Memoriał Małkowiaka

Poniedziałek, 03.12.2012 18:25 • KATEGORIA: Sport

Memoriał Małkowiaka

Przez kilka godzin w niedzielę w hali Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rywalizowały młode zespoły hokejowe z Gniezna, Rogowa i Gościeszyna. Mecze rozgrywane były w ramach III Memoriału Maksymiliana Małkowiaka - wybitnego trenera, zawodnika, olimpijczyka, a co najważniejsze - przyjaciela młodzieży.

Wiecej..

Zmiany w szkolnictwie dla dorosłych

Piątek, 30.11.2012 19:02 • KATEGORIA: Wiadomości

Zmiany w szkolnictwie dla dorosłych

Technika dla pracujących będą jak licea. Podczas ostatniej sesji Rada Powiatu Gnieźnieńskiego podjęła decyzję o przekształceniach szkół ponadgimnazjalnych, w których obecnie uczą się osoby dorosłe i pracujące. Dlaczego było to konieczne?

Wiecej..

Bezpieczniej przy szkole w Szczytnikach Duchownych

Piątek, 30.11.2012 18:59 • KATEGORIA: Wiadomości

Bezpieczniej przy szkole w Szczytnikach Duchownych

Sygnalizacja świetlna w Szczytnikach Duchownych została oddana do użytku. Za blisko 50 tysięcy złotych w pobliżu szkoły wykonana została sygnalizacja wyposażona w radar pomiaru prędkości. Światła zamontowane na przejściu dla pieszych również sygnałem dźwiękowym sygnalizują zapalenie się zielonego światła.

Wiecej..

Platforma Obywatelska podsumowuje rządy

Piątek, 30.11.2012 18:52 • KATEGORIA: Wiadomości

Platforma Obywatelska podsumowuje rządy

Parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej chcą podsumować pięć lat swoich rządów. Mieszkańcy Gniezna będą mieli okazję wyrazić swoje zdanie na temat działań PO podczas spotkania z posłem Pawłem Arndtem i senatorem Piotrem Gruszczyńskim. Spotkanie odbędzie się 3 grudnia o godzinie 17.00 w auli Medycznego Studium Zawodowego.

Wiecej..

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Piątek, 30.11.2012 18:48 • KATEGORIA: Wiadomości

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Ponad 30% dzieci w Polsce cierpi z powodu niedożywienia. Dzieci przychodzą do szkoły bez śniadania i nie mogą liczyć także na ciepły posiłek w domu. Aby mogły dostać ciepły obiad w szkołach, Caritas po raz kolejny rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, ponieważ w okresie Bożego Narodzenia nie powinniśmy zapominać o tych, którzy wołają najciszej.

Wiecej..

« poprzednia 1 2298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308343 344 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych