Sobota, 24.02.2018 20:59 , Dziś imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja Odwiedziło nas 15717852 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Aktualności

Przed nami Noc Świętych

Wtorek, 30.10.2012 16:44 • KATEGORIA: Wiadomości

Przed nami Noc Świętych

Zamiast pogańskiego Halloween do wspólnej modlitwy 31 października zachęcają władze miasta i księża michalici z Gniezna. Po raz ósmy w pierwszej stolicy w przeddzień Wszystkich Świętych odbędzie się Noc Świętych. Spotkanie rozpocznie się w kościele garnizonowym o godzinie 20.00. Później procesja ulicami miasta przejdzie na Rynek, a na zakończenie zgromadzeni wysłuchają słowa prymasa Polski.

Wiecej..

Dobiega końca budowa oświetlenia

Poniedziałek, 29.10.2012 15:43 • KATEGORIA: Wiadomości

Dobiega końca budowa oświetlenia

Dobiega końca budowa oświetlenia na stadionie żużlowym w Gnieźnie. do 31 października zamontowane zostaną wszystkie słupy oświetleniowe. Koszt prac to ponad 700 tysięcy złotych.

Wiecej..

Marika Popowicz w gnieźnieńskich szkołach

Poniedziałek, 29.10.2012 15:07 • KATEGORIA: Wiadomości

Marika Popowicz w gnieźnieńskich szkołach

Marika Popowicz czołowa polska sprinterka i olimpijka z Londynu spotkała się z gnieźnieńską młodzieżą. Marika odwiedziła gimnazjum nr 1 i II liceum ogólnokształcące. Podczas spotkania z uczniami opowiadała o swojej karierze sportowej oraz wrażeniach z igrzysk w Londynie

Wiecej..

"Klimakterium i już"

Poniedziałek, 29.10.2012 15:02 • KATEGORIA: Wiadomości

 Klimakterium i już

Przeszło 350 osób obejrzało dwugodzinny spektakl Elżbiety Jodłowkiej "Klimakterium i już". Spektakl we Wrześni zagrano po raz trzeci. Tym razem do Wrzesińskiego Ośrodka Kultury przyjechała inna ekipa aktorek niż w 2010 roku.

Wiecej..

Maluchy pomagają zwierzętom

Poniedziałek, 29.10.2012 14:56 • KATEGORIA: Wiadomości

Maluchy pomagają zwierzętom

Wielkimi krokami zbliża się zima, ujemne temperatury w nocy są szczególnie uciążliwe dla zwierząt spędzających noc pod gołym niebem. Aby pomóc zwierzętom z gnieźnieńskiego schroniska maluchy z przedszkoli jak co roku przywiozły do schroniska karmę dla psów, koce oraz budy.

Wiecej..

Będą kwestować na gnieźnieńskich cmentarzach

Poniedziałek, 29.10.2012 14:50 • KATEGORIA: Wiadomości

Będą kwestować na gnieźnieńskich cmentarzach

Zbliża się Święto Zmarłych. W najbliższych dniach będziemy częściej odwiedzać groby bliskich. Tradycyjnie na gnieźnieńskich cmentarzach w ostatni dzień października ludzie kultury i samorządowcy będą zbierać pieniądze na odnowienie grobowców gnieźnieńskich pedagogów.

Wiecej..

Puchar Wielkopolski w karate tradycyjnym

Poniedziałek, 29.10.2012 14:45 • KATEGORIA: Sport

Puchar Wielkopolski w karate tradycyjnym

W ostatnią sobotę października w hali sportowej II liceum ogólnokształcącego w Gnieźnie odbyły się zawody Pucharu Wielkopolski w karate tradycyjnym. Organizatorem rywalizacji była Akademia Karate Tradycyjnego Samuraj Gniezno.

Wiecej..

20-lecie gnieźnieńskiej halówki

Poniedziałek, 29.10.2012 14:41 • KATEGORIA: Sport

20-lecie gnieźnieńskiej halówki

Sobotni wieczór zgromadził w hali sportowej GOSiR przy ulicy Paczkowskiego w Gnieźnie. liczne grono sympatyków piłki nożnej w wydaniu halowym. Na parkiecie bowiem spotkała się reprezentacja Gniezna z kadrą Polski. Mecz ten rozegrany został z okazji 20-lecia piłki halowej w Gnieźnie.

Wiecej..

Festiwal bramek na zakończenie sezonu

Poniedziałek, 29.10.2012 14:28 • KATEGORIA: Sport

Festiwal bramek na zakończenie sezonu

Pięć bramek mogła obejrzeć nieliczna grupa kibiców, która zdecydowała się obejrzeć ostatni tej jesieni mecz ligowy Mieszka Gniezno. Na prowadzenie gnieźnianie wyszli w 20 minucie gry. Autorem gola był Arkadiusz Mokrzycki. Pomimo jeszcze kilku szans pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 1:0. Po zmianie stron w 62 minucie gry Patryk Szafran po błędzie obrony Mieszka musiał wyciągnąć piłkę z siatki po strzale Adriana Janasa. Trzy minuty później ponownie na prowadzenie 2:1 wyszli Mieszkowcy. Po kolejnych 3 minutach było już 3:1. Jednak w 75 minucie goście znowu zdobyli bramkę ustalając wynik meczu na 3:2 dla Mieszka.

Wiecej..

Wygrana TS Basket Gniezno

Poniedziałek, 29.10.2012 14:21 • KATEGORIA: Sport

Wygrana TS Basket Gniezno

W trzeciej kolejce rozgrywek Wielkopolskiej Ligi Młodziczek Młodszych. Zawodniczki TS Basket Gniezno podejmowały u siebie zespół MKS Tęcza Leszno. Mecz zapowiadał się interesująco ze względu na to, że drużyna z Leszna wysoko wygrała oba swoje dotychczasowe spotkania ligowe. Mecz zakończył się ostatecznie zwycięstwem TS Basket Gniezno 80:29.

Wiecej..

Gimnazjum nr 4 wygrało memoriał Janusza Janickiego

Poniedziałek, 29.10.2012 14:14 • KATEGORIA: Sport

Gimnazjum nr 4 wygrało memoriał Janusza Janickiego

III Memoriał imienia Janusza Janickiego w piłce siatkowej dziewcząt przeszedł już do historii. W zawodach rywalizowały zespoły ze szkół gimnazjalnych z Gniezna i powiatu. Janusz Janicki był wielkim propagatorem sportu i wychowawcą młodzieży. Głównie swoją działalność sportową ukierunkował na siatkówkę.

Wiecej..

Nowe miejskie szlaki turystyczne

Piątek, 26.10.2012 17:03 • KATEGORIA: Wiadomości

Nowe miejskie szlaki turystyczne

Jak przyciągnąć do centrum Gniezna więcej turystów? Trzeba pokazać im coś ciekawego. Taką rolę mogą pełnić nowe szlaki turystyczne.

Wiecej..

Ofiara czy winowajca?

Piątek, 26.10.2012 17:00 • KATEGORIA: Wiadomości

Ofiara czy winowajca?

Z ofiary może stać się winowajcą. Polica sprawdza, czy mieszkaniec Gniezna szczuł psem... włamywaczy. Doniesienie złożyła osoba, która wdarła się do domu właściciela psa i chciała wymusić na nim wydanie pieniędzy.

Wiecej..

Chcą zainteresować kulturą i polityką

Piątek, 26.10.2012 16:55 • KATEGORIA: Wiadomości

Chcą zainteresować kulturą i polityką

Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości chce włączać gnieźnieńską młodzież w życie kulturalne i polityczne. Młodzieżówka PiS-u w pierwszej stolicy chce tworzyć nowe miejsca kultury, zainteresować młodzież polityką, a także zachęcać do udziału w uroczystościach patriotycznych. Poprzez swoje działania forum chce obalić mit polityka jako złodzieja i głupka.

Wiecej..

Nowi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9

Piątek, 26.10.2012 16:50 • KATEGORIA: Wiadomości

Nowi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Gnieźnie zostali uroczyście przyjęci do grona uczniów. We wrześniu naukę w pierwszych klasach w "Dziewiątce" rozpoczęło 125 uczniów. Dzień, w którym dzieci zostają pasowane na uczniów, jest dla nich szczególnym przeżyciem. W uroczystości, oprócz uczniów i nauczycieli, biorą udział także rodzice, dziadkowie oraz władze miejskie.

Wiecej..

Przed nami "Święto Przyjaciół"

Piątek, 26.10.2012 16:45 • KATEGORIA: Wiadomości

Przed nami  Święto Przyjaciół

Zbliża się dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki. Tradycyjnie, w Centrum Kultury "Scena to dziwna" odbędzie się z tej okazji spotkanie zwane "Świętem Przyjaciół", podczas którego wspominani będą zmarli zaangażowani w lokalną twórczość kulturalną.

Wiecej..

Czujki rozlosowane!

Piątek, 26.10.2012 08:39 • KATEGORIA: Wiadomości

Czujki rozlosowane!

Wyniki konkursu organizowanego przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie wspólnie z Telewizją Gniezno w ramach projektu "Rozbudowa zintegrowanego systemu bezpieczeństwa środowiskowego i ekologicznego województwa wielkopolskiego".

Wiecej..

Plan zagospodarowania osiedla Grunwaldzkiego

Czwartek, 25.10.2012 17:15 • KATEGORIA: Wiadomości

Plan zagospodarowania osiedla Grunwaldzkiego

Na osiedlu Grunwaldzkim w Gnieźnie będą mogły powstawać nowe bloki. Gnieźnieńscy radni przyjęli nowy plan zagospodarowania przestrzennego, według którego będzie tam można stawiać budynki trzykondygnacyjne. Wcześniej planowano jedno piętro więcej.

Wiecej..

Trwa kampania "Niska emisja to wysokie ryzyko"

Czwartek, 25.10.2012 17:10 • KATEGORIA: Wiadomości

Trwa kampania  Niska emisja to wysokie ryzyko

Od września realizowana jest w Gnieźnie kampania "Niska emisja to wysokie ryzyko". Celem akcji jest uświadomienie mieszkańcom, jak szkodliwe dla zdrowia jest spalanie odpadów oraz opału niskiej jakości w piecach przydomowych. W ramach kampanii wśród mieszkańców rozdawane są ulotki, ukazały się artykuły w prasie, emitowany jest także spot telewizyjny i radiowy. W Miejskim Ośrodku Kultury odbyła się także konferencja kierowana głównie do zarządców nieruchomości.

Wiecej..

Setne urodziny Edmunda Śmieleckiego

Czwartek, 25.10.2012 17:07 • KATEGORIA: Wiadomości

Setne urodziny Edmunda Śmieleckiego

Swoje setne urodziny wspólnie z rodziną i władzami miasta świętował Edmund Śmielecki. Jubilat podkreśla, że przez całe swoje życie pracował, dzięki temu tak długo żyje. Pan Edmund był nauczycielem; przez wiele lat pracował w gnieźnieńskich szkołach.

Wiecej..

Zmagania z ortografią we Wrzesińskim Ośrodku Kultury

Czwartek, 25.10.2012 17:04 • KATEGORIA: Wiadomości

Zmagania z ortografią we Wrzesińskim Ośrodku Kultury

We Wrzesińskim Ośrodku Kultury odbyła się jubileuszowa - dziesiąta - edycja dyktanda. Jak przyznali organizatorzy, tekst, z którym przyszło się zmierzyć uczestnikom, był najtrudniejszy z dotychczasowych. W zabawie z językiem polskim udział wzięło ponad 80 osób.

Wiecej..

Ziemia Gnieźnieńska zaprasza na 11 Listopada

Czwartek, 25.10.2012 17:01 • KATEGORIA: Wiadomości

Ziemia Gnieźnieńska zaprasza na 11 Listopada

Do wzięcia udziału w marszu niepodległościowym w Warszawie zachęcają członkowie Stowarzyszenia Ziemia Gnieźnieńska. 11 listopada stowarzyszenie organizuje wyjazd do stolicy. Kosz wyjazdu to 50 złotych. Święto Niepodległości to święto wszystkich Polaków - podkreśla Krzysztof Ostrowski.

Wiecej..

Nowy sprzęt dla gnieźnieńskiego szpitala

Środa, 24.10.2012 13:46 • KATEGORIA: Wiadomości

Nowy sprzęt dla gnieźnieńskiego szpitala

Szpital Powiatowy w Gnieźnie wzbogacił się o nowy sprzęt. Na oddział intensywnej opieki medycznej trafił bronchofiberoskop. To urządzenie niezbędne do diagnostyki i leczenia.

Wiecej..

Zagrożenia i korzyści płynące z GMO

Środa, 24.10.2012 13:42 • KATEGORIA: Wiadomości

Zagrożenia i korzyści płynące z GMO

O tradycyjnych metodach ochrony roślin oraz genetycznie modyfikowanych organizmach rozmawiano w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie. Podczas konferencji poruszane były tematy zagrożeń i korzyści wynikających z genetycznej modyfikacji roślin, a także wpływ środowiska naturalnego na zdrowie człowieka. Uczestnicy konferencji poznali także zwycięzców konkursu "Posesje i zagrody powiatu gnieźnieńskiego w barwach lata". Jury pierwszą nagrodę przyznało Aleksandrowi Kujawskiemu ze Skrzetuszewa.

Wiecej..

Prawo i Sprawiedliwość chce ulg dla doktorantów

Środa, 24.10.2012 13:38 • KATEGORIA: Wiadomości

Prawo i Sprawiedliwość chce ulg dla doktorantów

Pięćdziesięcioprocentowych zniżek na przejazdy komunikacją miejską w Gnieźnie dla doktorantów domagają się gnieźnieńscy działacze Prawa i Sprawiedliwości. Uważają, że młodzi naukowcy powinni mieć takie same uprawnienia jak studenci. Niektóre polskie miasta dały im takie same przywileje, ale w Gnieźnie, jadąc na ulgowy bilet, doktoranci muszą płacić kary.

Wiecej..

« poprzednia 1 2295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305335 336 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych