Poniedziałek, 20.05.2019 10:30 , Dziś imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny Odwiedziło nas 19257795 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Aktualności

Kiedy remont ulicy Składowej?

Piątek, 29.03.2019 13:50 • KATEGORIA: Wiadomości

Kiedy remont ulicy Składowej?

Temat dziurawej ulicy Składowej w Gnieźnie znów pojawił się podczas posiedzenia rady miejskiej. Opozycja dopytywała, co się udało ustalić w temacie podjęcia naprawy nawierzchni przez właściciela Galerii Piastova. Władze miejskie odpowiadają, że sprawa jest dogadywana i że finał rozmów ma przynieść pozytywne efekty już wkrótce.

Wiecej..

Sytuacja szpitala tematem Sesji Powiatowej

Piątek, 29.03.2019 12:05 • KATEGORIA: Wiadomości

Sytuacja szpitala tematem Sesji Powiatowej

Jakie będą dalsze losy szpitala powiatowego "Pomnik Chrztu Polski" przy ulicy 3 maja w Gnieźnie? Sytuacja finansowa tej placówki, jak już wielokrotnie podkreślano, nie jest najlepsza. Omawiano ją podczas sesji Rady Powiatu Gnieźnieńskiego w czwartek po południu.

Wiecej..

Biblioteka Publiczna z nowym plakatem

Piątek, 29.03.2019 12:01 • KATEGORIA: Wiadomości

Biblioteka Publiczna z nowym plakatem

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna swoje działania będzie promowała na plakatach pod nazwą "się czyta, się dzieje". Dzięki nowemu nośnikowi informacji na jej wydarzenia ma przybywać więcej mieszkańców. Ma sprzyjać to promocji czytelnictwa i powiększeniu grona użytkowników tej placówki.

Wiecej..

Prezydent gratuluje Karolinie Koszeli

Piątek, 29.03.2019 11:35 • KATEGORIA: Wiadomości

Prezydent gratuluje Karolinie Koszeli

Karolina Koszela zajęła drugie miejsce w prestiżowych zawodach Arnold Sports Festival w Stanach Zjednoczonych. Tomasz Budasz pogratulował w czwartek gnieźniance jej sukcesu. Prezydent przekazał sportsmence czek na 1,5 tysiąca złotych. Dziękował jej też za zaangażowanie w sportowe aktywizowanie tych najmłodszych.

Wiecej..

Nowy regulamin sali sportowej przy ulicy Sobieskiego

Piątek, 29.03.2019 11:14 • KATEGORIA: Wiadomości

Nowy regulamin sali sportowej przy ulicy Sobieskiego

Na ostatniej sesji Rady Powiatu Gnieźnieńskiego został zaprezentowany nowy regulamin funkcjonowania sali sportowej przy ulicy Sobieskiego. Oprócz czterech placówek ponadgimnazjalnych, będą mogli odpłatnie z niej korzystać także mieszkańcy. Obiekt będzie również wykorzystywany na cele organizacji imprez sportowych.

Wiecej..

Ruszyła kampania "STOP pożarom traw"

Czwartek, 28.03.2019 15:12 • KATEGORIA: Wiadomości

Ruszyła kampania  STOP pożarom traw

Początek wiosny to czas, w którym gwałtownie wzrasta liczba pożarów traw. W tym roku w Polsce doszło już do ponad 11 tysięcy pożarów łąk i nieużytków rolnych. Dlatego też 22 marca Państwowa Straż Pożarna zapoczątkowała kampanię "STOP pożarom traw". Ma ona edukować i uświadamiać społeczeństwu, że wypalanie traw jest nie tylko niebezpieczne, ale wręcz zabronione prawem.

Wiecej..
Kierowca z podwójnym zakazem sądowym wpadł podczas kontroli

We wtorek strażnicy miejscy w Gnieźnie prowadzili kontrole kierowców poruszających się wbrew zakazowi ruchu na ulicy Tumskiej. Pomimo że obowiązuje tam od dawna zakaz ruchu w dni powszednie (z wyjątkami), wielu kierowców za nic ma obowiązujące przepisy i urządza sobie skrót przy katedrze.

Wiecej..

Przedmioty ścisłe po angielsku w szkole "Prymus"

Czwartek, 28.03.2019 14:43 • KATEGORIA: Wiadomości

Przedmioty ścisłe po angielsku w szkole  Prymus

Językowa Szkoła Podstawowa "Prymus" w Gnieźnie realizuje od kilku miesięcy nowy projekt, w ramach którego wybrane lekcje z przedmiotów ścisłych są teraz prowadzone w języku angielskim. Dzieci dzięki programowi będą mogły częściej się komunikować w tym języku, a to jest dość ważne, by się nim dobrze w przyszłości posługiwać.

Wiecej..

Nowe zapisy w gnieźnieńskim programie "Rodzina 3+"

Czwartek, 28.03.2019 13:39 • KATEGORIA: Wiadomości

Nowe zapisy w gnieźnieńskim programie  Rodzina 3+

W środę obradowała Rada Miasta Gniezna. Na sesji przedłożono m.in. nowe zapisy Gnieźnieńskiego Programu dla Rodzin Wielodzietnych "Rodzina 3+".

Wiecej..

O szkolnictwie zawodowym w Grzymysławicach

Czwartek, 28.03.2019 12:36 • KATEGORIA: Wiadomości

O szkolnictwie zawodowym w Grzymysławicach

Ma być więcej udziału przedsiębiorstw w szkolnictwie zawodowym w celu dopasowania jakości kształcenia do potrzeb gospodarki. O takich potrzebach dyskutowano podczas zorganizowanego w Grzymysławicach pod Wrześnią Regionalnego Kongresu Zawodowego. Na konferencję przybyli przedstawiciele wojewódzkiego kuratorium oświaty, lokalni przedsiębiorcy, dyrektorzy szkół branżowych i technicznych oraz reprezentanci władz samorządowych z całej Wielkopolski.

Wiecej..
Podsumowanie programu przeciwdziałania problemom narkomanii i alkoholizmu

Radni miejscy wysłuchali sprawozdania z realizacji Programu Przeciwdziałania Problemom Narkomanii i Alkoholizmu na terenie Gniezna w roku 2018. W ramach programu przeprowadzono wiele działań o charakterze profilaktycznym przede wszystkim wśród najmłodszych mieszkańców.

Wiecej..

Zmiany w organizacji ruchu w związku z meczem żużlowym

Środa, 27.03.2019 14:41 • KATEGORIA: Sport

Zmiany w organizacji ruchu w związku z meczem żużlowym

Gnieźnieńska policja informuje, iż w związku z meczem żużlowym na Stadionie Miejskim przy ul. Wrzesińskiej (Car Gwarant Start Gniezno - Zdunek Wybrzeże Gdańsk), który odbędzie się w niedzielę, 31 marca 2019 roku, nastąpią tymczasowe zmiany organizacji ruchu. Planowane są one od godz. 12:00 do czasu rozejścia się kibiców po zakończeniu zawodów.

Wiecej..

Młodzi podróżnicy w Gnieźnie

Środa, 27.03.2019 13:06 • KATEGORIA: Wiadomości

Młodzi podróżnicy w Gnieźnie

Odwiedzili ok. 50 krajów. Teraz przyjechali poopowiadać o nich do Gniezna. Ola i Karol Lewandowscy to podróżnicy, którzy przemierzają świat busem. Na co dzień prowadzą bloga podróżniczego pod nazwą "Busem przez Świat", na którym dokumentują swoje wyprawy. O swoich przygodach i najbliższych planach wyjazdowych we wtorek opowiadali podczas spotkania w hali im. Mieczysława Łopatki przy ulicy Sportowej w Gnieźnie.

Wiecej..

Uczniowie ZSEO sadzili las

Środa, 27.03.2019 12:12 • KATEGORIA: Wiadomości

Uczniowie ZSEO sadzili las

Z okazji obchodów Święta Lasu, uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych z Gniezna oraz pracownicy wydziału środowiska, leśnictwa i rolnictwa Starostwa Powiatowego wzięli udział w akcji sadzenia lasu, na terenach zniszczonych przez huragan w sierpniu 2017 roku.

Wiecej..

Biblioteka z nowymi propozycjami dla seniorów

Środa, 27.03.2019 10:52 • KATEGORIA: Wiadomości

Biblioteka z nowymi propozycjami dla seniorów

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna chce wyjść naprzeciw czytelnikom w wieku senioralnym. Rusza program, który ma ułatwić starszym mieszkańcom Pierwszej Stolicy Polski w promocji czytelnictwa i dostępie do jej księgozbiorów. Działania podzielono na trzy filary.

Wiecej..

Pierwsze kroki muzyczne przedszkolaków

Środa, 27.03.2019 10:15 • KATEGORIA: Wiadomości

Pierwsze kroki muzyczne przedszkolaków

W sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie odbywał się XIV Przegląd Małych Form Instrumentalnych "Sam Robię i Sam Gram". Akcja jest skierowana do przedszkolaków z całego Gniezna, a tłumacząc najprościej, chodzi głównie o to, by ich umuzykalniać.

Wiecej..

Rozmowa z komendantem straży miejskiej

Wtorek, 26.03.2019 15:17 • KATEGORIA: Wiadomości

Rozmowa z komendantem straży miejskiej

Wiecej..

Zamknięcie skrzyżowania

Wtorek, 26.03.2019 14:52 • KATEGORIA: Wiadomości

Zamknięcie skrzyżowania

W związku z realizacją ostatniego etapu projektu "Rozbudowa układu drogowego ul. Pod Trzema Mostami w Gnieźnie, na odcinku od Al. Reymonta do ul. Osiniec", polegającą na poszerzeniu światła wiaduktu, od 1 kwietnia do 18 maja 2019 roku zostanie zamknięte skrzyżowanie ulic: Pod Trzema Mostami - Słoneczna - Kolejowa, czyli nie będzie tam możliwy ruch samochodowy. Ruch pieszy będzie odbywał się bez zakłóceń. Na czas prowadzenia robót zmianie ulegnie także organizacja ruchu drogowego (według załączonego poniżej schematu).

Wiecej..

VW zaraża techniką najmłodszych

Wtorek, 26.03.2019 13:57 • KATEGORIA: Wiadomości

VW zaraża techniką najmłodszych

W Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii w Grzymysławicach pod Wrześnią zorganizowano Dzień z Techniką. To jedna z części programu edukacyjnego, które prowadzi wśród najmłodszych przedsiębiorstwo Volkswagen Poznań. Akcja odbywa się pod patronatem Starostwa Powiatowego we Wrześni, które pilotuje całe przedsięwzięcie.

Wiecej..

Narodowy Dzień Życia w Gnieźnie

Wtorek, 26.03.2019 12:44 • KATEGORIA: Wiadomości

Narodowy Dzień Życia w Gnieźnie

24 marca w całej Polsce był obchodzony Narodowy Dzień Życia. Z tej okazji wczoraj po raz czwarty została przyznana w Gnieźnie Odznaka Honorowa "Civitas Christiana" dla osób i instytucji, które zabiegają o wartości chrześcijańskie w naszej publicznej przestrzeni. Taką nagrodę przyznano tym razem Szkole Podstawowej "Rodzice-Dzieciom" im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Gnieźnie, a przy okazji zwołanego sympozjum zostały wygłoszone dwa referaty.

Wiecej..

Uczniowie ze stypendiami starosty gnieźnieńskiego

Wtorek, 26.03.2019 11:29 • KATEGORIA: Wiadomości

Uczniowie ze stypendiami starosty gnieźnieńskiego

Starostwo Powiatowe w Gnieźnie rozdysponowało środki przeznaczone na stypendia dla uczniów osiągających dobre wyniki w nauce. Podczas uroczystości, którą zorganizowano w auli Zespołu Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych, była okazja do gratulacji i pokazania nagrodzonych.

Wiecej..

Leszek Miller w Gnieźnie

Wtorek, 26.03.2019 10:19 • KATEGORIA: Wiadomości

Leszek Miller w Gnieźnie

Gniezno odwiedził w sobotę Leszek Miller. Znany polityk to kandydat Koalicji Europejskiej w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego. Pierwsza Stolica Polski na mapie jego podróży kampanijnych jest miejscem, które odwiedził w pierwszej kolejności.

Wiecej..

Taneczne powitanie wiosny w Gnieźnie

Wtorek, 26.03.2019 10:13 • KATEGORIA: Wiadomości

Taneczne powitanie wiosny w Gnieźnie

Tańczyli wszyscy, od kilkulatków do trzydziestolatków. W ten weekend w Gnieźnie odbywał się XIV turniej ogólnopolski w tańcu nowoczesnym "Wiosenne Fanaberie Hip-Hop 2019". I co znów najważniejsze, patrząc całościowo, że tegoroczna frekwencja przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów tego konkursu. Taneczne zmagania były prezentowane w Hali im. Mieczysława Łopatki przy ulicy Sportowej.

Wiecej..

Festiwal "Henryki 2019" we Wrześni

Poniedziałek, 25.03.2019 14:16 • KATEGORIA: Wiadomości

Festiwal  Henryki 2019  we Wrześni

To już długa tradycja. We wrzesińskim Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza został zorganizowany 26. Festiwal Piosenki Obcojęzycznej pod nazwą "Henryki". Tym razem z okazji jubileuszu szkoły wystąpili w nim tylko jej uczniowie, a śpiewali piosenki do tekstów przełożonych na język polski, co też było nowością.

Wiecej..

Wygrana Mieszka w Środzie

Poniedziałek, 25.03.2019 13:20 • KATEGORIA: Sport

Wygrana Mieszka w Środzie

Kolejne punkty meczowe dla Mieszka w batalii o drugą ligę. Tym razem Gnieźnianie udali się do Środy Wielkopolskiej i podejmowani byli przez miejscowy zespół Polonii.

Wiecej..

« poprzednia 1 25 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15398 399 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych