Środa, 20.03.2019 22:55 , Dziś imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego Odwiedziło nas 18784349 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Kategoria: Na sygnale

Posłanka pyta Ministerstwo Zdrowia o szpitale powiatowe

Kwestia sytuacji finansowej szpitali powiatowych nie jest dobra. Nie dotyczy to co prawda tylko szpitala w Gnieźnie, choć właśnie tę placówkę można przedstawiać jako przykład całego problemu. Szpital Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie ma zakończyć ten rok ze stratą 7,5 miliona złotych, a część tej straty będzie musiał pokryć tzw. organ prowadzący, czyli powiat.

Wiecej..

Kurs samoobrony dla kobiet na 100 lat policji

Wtorek, 19.03.2019 12:03 • KATEGORIA: Wiadomości

Kurs samoobrony dla kobiet na 100 lat policji

W sali sportowej przy ulicy Sobieskiego w Gnieźnie rozpoczęty został bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet. Akcję organizuje Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie, a bierze w niej udział ponad 100 pań z Gniezna i całego powiatu. Sto - to zresztą liczba symboliczna w całym przedsięwzięciu.

Wiecej..

Sprawca kradzieży ujęty przez miejskich strażników

Poniedziałek, 18.03.2019 15:28 • KATEGORIA: Wiadomości

Sprawca kradzieży ujęty przez miejskich strażników

W niedzielę (10 marca 2019 roku) o godzinie 17.00 strażnicy miejscy w Gnieźnie zostali powiadomieni przez obsługę jednego z hoteli o kradzieży kurtki z szatni na szkodę klientki. Funkcjonariusze niezwłocznie przystąpili do przejrzenia monitoringu hotelowego i zapisu z kamer miejskich. Rozpoznali na nich znanego mężczyznę, "stałego bywalca" pustostanów, parków i bankomatów. Podjęli czynności poszukiwawcze, które zakończyły się tym, że w niedługim czasie ujęli sprawcę przestępstwa i odzyskali ukrytą przez niego kurtkę damską.

Wiecej..

Akcja więźniów z Gębarzewa na przejściu dla pieszych

Poniedziałek, 18.03.2019 11:10 • KATEGORIA: Wiadomości

Akcja więźniów z Gębarzewa na przejściu dla pieszych

Tego typu akcja profilaktyczna to nie codzienność. W piątek przez przejście dla pieszych na drodze krajowej nr 15 w Żydowie najmłodszych przeprowadzało dwóch więźniów z Zakładu Karnego w Gębarzewie. To miejsce, choć bardzo uczęszczane i dobrze oznakowane, jest niezwykle niebezpieczne z uwagi na dość intensywny ruch głównie samochodów ciężarowych.

Wiecej..

Uczniowie I LO podzielili się krwią

Piątek, 15.03.2019 12:16 • KATEGORIA: Wiadomości

Uczniowie I LO podzielili się krwią

To najprawdopodobniej pierwszy tego typu gest w ich życiu. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie, którzy mają ukończone 18 lat, mogli podzielić się swoją krwią. Do oddania jej ustawiła się długa kolejka chętnych, których najpierw przebadano, a potem pobrano od zakwalifikowanych po 450 mililitrów ich krwi. W zamian otrzymali oni sok, kilka czekolad, a do tego dowiedzą się wkrótce, jaką grupę ma ich krew, co też jest bardzo istotną informacją na temat każdego człowieka.

Wiecej..

Podsumowanie 27. Finału WOŚP w Gnieźnie

Środa, 13.03.2019 14:42 • KATEGORIA: Wiadomości

Podsumowanie 27. Finału WOŚP w Gnieźnie

242.002,67 zł udało się zebrać podczas gnieźnieńskiego 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po dwóch miesiącach od finału przyszedł czas na podsumowanie.

Wiecej..

ROZPOZNAJESZ TEGO MĘŻCZYZNĘ? ZADZWOŃ!

Środa, 13.03.2019 13:57 • KATEGORIA: Wiadomości

ROZPOZNAJESZ TEGO MĘŻCZYZNĘ? ZADZWOŃ!

Gnieźnieńscy policjanci poszukują sprawcy kradzieży. Do zdarzenia doszło 5 marca 2019 roku . Kamery monitoringu zarejestrowały mężczyznę, którzy ma związek z tym zdarzeniem. Wszystkich, którzy rozpoznają osobę ze zdjęć, prosimy o kontakt z Policją. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży dwóch zgrzewek kawy. Do zdarzenia doszło 5 marca 2019 na terenie marketu przy ulicy Roosevelta w Gnieźnie. Kamery monitoringu zarejestrowały mężczyznę, które ma związek z tym zdarzeniem. Wszystkich, którzy rozpoznają mężczyznę ze zdjęć prosimy o kontakt ze st. sierż. Tomaszem Bondyrą - policjantem Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, osobiście przy ul. Jana Pawła II 2, telefonicznie (61) 426-02-87 lub pod całodobowym numerem telefonu (61) 426-02-11. Adres e-mail: tomasz.bondyra@po.policja.gov.pl lub anna.osinska@po.policja.gov.pl, Zapewniamy anonimowość!

Wiecej..
Podsumowanie działań policyjnych  Alkohol i narkotyki

Na drogach powiatu gnieźnieńskiego prowadzona była policyjna akcja pod nazwą "Alkohol i narkotyki". Działania miały na celu eliminowanie z ruchu drogowego kierowców, którzy wsiedli za kierownicę, będąc pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Wiecej..

Podsumowanie 27. Finału WOŚP w Gnieźnie

Wtorek, 12.03.2019 16:04 • KATEGORIA: Wiadomości

Podsumowanie 27. Finału WOŚP w Gnieźnie

Wiecej..

"Dyplomy kupiliście na Bema"

Poniedziałek, 11.03.2019 15:46 • KATEGORIA: Wiadomości

 Dyplomy kupiliście na Bema

Szpital Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie nie tylko boryka się z problemami z rozbudową obiektu, która od lat jest zagrożona. Jak się okazuje, na lekarzy pracujących w tutejszym szpitalnym oddziale ratunkowym wpływają skargi. W ostatnim czasie wpłynęły do starostwa skargi na niecenzuralne i nieetyczne zachowanie jednego z lekarzy. Co ciekawe, uwłaczający godności pacjentów lekarz próbował upokarzać również swoich kolegów.

Wiecej..
Gnieźnieńscy policjanci sprawdzą oznakowania posesji

W najbliższych dniach dzielnicowi z gnieźnieńskiej komendy będą przypominać właścicielom posesji o obowiązku ich oznakowania. W kwietniu policjanci sprawdzą, czy wskazane przez nich braki w oznakowaniu posesji zostały uzupełnione. Jeśli tak się nie stanie, kolejna wizyta dzielnicowego może zakończyć się wystawieniem mandatu.

Wiecej..

Uważajmy na fałszywe SMS-y!

Wtorek, 05.03.2019 14:57 • KATEGORIA: Wiadomości

Uważajmy na fałszywe SMS-y!

Aż 1700 złotych straciła mieszkanka Gniezna, odpowiadając na SMS-a. Wiadomość dotyczyła uregulowania 1,47 zł zaległości za usługi telekomunikacyjne. Gdy dokonała wpłaty na wskazane konto, okazało się, że z jej rachunku pobrana została dużo większa kwota. Policjanci wyjaśniają sprawę i apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku otrzymania tego typu wiadomości.

Wiecej..

Odnaleziono ciało zaginionego mężczyzny

Wtorek, 05.03.2019 14:45 • KATEGORIA: Wiadomości

Odnaleziono ciało zaginionego mężczyzny

Dnia 4 marca 2019 roku po południu dyżurny gnieźnieńskiej jednostki policji został powiadomiony o znalezieniu zwłok mężczyzny na polu uprawnym pomiędzy miejscowościami Jastrzębowo a Kozłowo. Okazało się, że jest to zaginiony 85-letni mieszkaniec Trzemeszna, Jan Kwaśniewski.

Wiecej..

Nietrzeźwy kierowca dachował pojazdem

Piątek, 01.03.2019 14:34 • KATEGORIA: Wiadomości

Nietrzeźwy kierowca dachował pojazdem

W czwartek kilka minut przed północą w miejscowości Fałkowo (gmina Łubowo) doszło do dachowania pojazdu. Jak się okazało, kierujący był nietrzeźwy. Odpowie teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej.

Wiecej..

Sanepid podsumowuje rok 2018

Piątek, 01.03.2019 14:19 • KATEGORIA: Wiadomości

Sanepid podsumowuje rok 2018

Mniej zachorowań na grypę i dość stabilna sytuacja epidemiologiczna - tak można pokrótce podsumować rok pod kątem zagrożeń, które monitoruje na bieżąco sanepid w Gnieźnie. Na czym polega całościowe monitorowanie i z jakimi wirusami oraz bakteriami do czynienia mieli inspektorzy ze stacji sanitarno-epidemiologicznej na terenie powiatu gnieźnieńskiego? Na ten temat z Anną Stejakowską - powiatowym inspektorem sanitarnym w Gnieźnie - rozmawiał Wojciech Orłowski.

Wiecej..

W Fałkowie już działa posterunek policji

Czwartek, 28.02.2019 15:32 • KATEGORIA: Wiadomości

W Fałkowie już działa posterunek policji

Na teren gminy Łubowo powraca policyjny posterunek, który zlokalizowano w Fałkowie. Jednostka będzie podlegała bezpośrednio pod komisariat w Czerniejewie i będzie pracowało w niej docelowo siedmiu funkcjonariuszy. W środę dokonano uroczystej inauguracji tej placówki, w której uczestniczył między innymi zastępca komendanta wojewódzkiego.

Wiecej..
Mała tablica na aucie? Policja może zatrzymać dowód rejestracyjny

W lipcu 2018 roku wprowadzono możliwość uzyskania tzw. małych tablic rejestracyjnych, przeznaczonych przede wszystkim dla tych aut z Japonii i USA, które nie mają miejsca na standardowe, polskie tablice. Niestety, kierowcy nadużywają możliwości korzystania z tego udogodnienia, a za to grożą kary. Gnieźnieńska drogówka zapowiada walkę z procederem.

Wiecej..

Wniosek radnych klubu PiS niezgodny z prawem

Poniedziałek, 25.02.2019 15:18 • KATEGORIA: Wiadomości

Wniosek radnych klubu PiS niezgodny z prawem

Znamy już rozstrzygnięcie Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu w sprawie ważności uchwały budżetowej powiatu gnieźnieńskiego na rok 2019. RIO uznała wniosek radnych klubu PiS za niezgodny z prawem. Wniosek o wszczęcie postępowania w sprawie stwierdzenia nieważności uchwały budżetowej złożył poseł na Sejm, Zbigniew Dolata.

Wiecej..

Zwłoki mężczyzny dotąd nierozpoznane

Piątek, 22.02.2019 10:52 • KATEGORIA: Wiadomości

Zwłoki mężczyzny dotąd nierozpoznane

Kim jest martwy mężczyzny, którego zwłoki znaleziono 9 stycznia w opuszczonym budynku kolejowym przy ulicy Pod Trzema Mostami? W tej sprawie Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie dziś prosi o pomoc mieszkańców. Być może komuś uda się pomóc w ustaleniu jego tożsamości. Jeżeli ktoś może pomóc w rozpoznaniu denata jest proszony o kontakt telefoniczny pod numerem 61-426-02-86. Mężczyzna miał ok. 40-50 lat, był szczupły i miał 176 cm wzrostu. W chwili znalezienia był ubrany w spodnie typu moro, ciemną kurtkę z napisem "MITSUBISHI ELECTRIC" i buty marki NIKE koloru żółtego.

Wiecej..

Policja poszukuje świadków wypadku

Czwartek, 21.02.2019 16:03 • KATEGORIA: Wiadomości

Policja poszukuje świadków wypadku

Gnieźnieńscy policjanci szukają świadków wypadku z udziałem ośmioletniego pieszego i pojazdu marki Ford Ka, do którego doszło 19 stycznia 2019 roku około godziny 13:30 na ulicy Zabłockiego w Gnieźnie.

Wiecej..

W Gnieźnie znaleziono kilogram marihuany

Czwartek, 21.02.2019 14:48 • KATEGORIA: Wiadomości

W Gnieźnie znaleziono kilogram marihuany

We wtorek miało miejsce zdarzenie, które zaskoczyło nawet wezwanych do niego policjantów. Przyjechali oni do dziwnego znaleziska, które odkryto przy ulicy Wyszyńskiego. Na podwórku sąsiadującym z pogotowiem ratunkowym znaleziono blisko kilogram narkotyków.

Wiecej..
Ujawniono zwłoki mężczyzny. Policja prosi o pomoc w identyfikacji

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie prowadzą czynności identyfikacyjne mężczyzny, którego zwłoki zostały ujawnione 9 stycznia 2019 roku przy ulicy Pod Trzema Mostami w Gnieźnie. W ubraniu denata nie było żadnych dokumentów ani innych rzeczy, które pozwoliłyby na ustalenie jego danych personalnych.

Wiecej..

Próba odbicia narkotyków z rąk policjantów

Środa, 20.02.2019 15:17 • KATEGORIA: Wiadomości

Próba odbicia narkotyków z rąk policjantów

Akcja niczym z filmu rozegrała się na jednym z podwórek przy ulicy Wyszyńskiego w Gnieźnie. Doszło tam do próby odbicia zabezpieczanych przez funkcjonariuszy operacyjnych środków odurzających. Obaj napastnicy zostali obezwładnieni i zatrzymani. Za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Wiecej..

Policjanci kontra strażacy - kto lepszy?

Poniedziałek, 18.02.2019 15:45 • KATEGORIA: Sport

Policjanci kontra strażacy - kto lepszy?

W hali sportowej Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 6 we Wrześni rozegrano Halowy Turniej Piłki Nożnej. Na parkiecie pojawili się strażacy, policjanci i samorządowcy. Poziom sportowy zmagań był wysoki. Zwycięzców, jak się później okazało, było trudno przewidzieć.

Wiecej..

Zagrali dla Marka Śliperskiego

Poniedziałek, 18.02.2019 14:43 • KATEGORIA: Sport

Zagrali dla Marka Śliperskiego

W piątkowy mglisty i chłodny wieczór na Stadionie Miejskim im. płk. Franciszka Hynka rozegrany został mecz hokeja na lodzie. Była to pierwsza taka typu impreza w naszym mieście od wielu lat. Miała ona charakter charytatywny.

Wiecej..

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 1049 50 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych