Poniedziałek, 15.07.2019 19:53 , Dziś imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza Odwiedziło nas 19783588 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  
Gnieźnieńscy policjanci zatrzymali kierowców  z promilami

Podczas pierwszego w lutym 2019 roku weekendu gnieźnieńscy policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących i jednego po użyciu alkoholu. Nietrzeźwi kierowcy muszą liczyć się z karą do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoką grzywną i wieloletnim zakazem prowadzenia pojazdów.

Do zatrzymania pierwszych dwóch doszło w piątek (1.02.2019). Pierwszego - 30-letniego mieszkańca powiatu gnieźnieńskiego, kierującego pojazdem marki Hyundai Santa Fe - funkcjonariusze wydziału ruchu zatrzymali do kontroli drogowej w Trzemesznie. Badanie na obecność alkoholu wykazało 0,3 promila w organizmie kierowcy. Drugi - 33 letni mieszkaniec powiatu inowrocławskiego, kierujący pojazdem marki Daewoo Matiz - do kontroli drogowej został zatrzymany przez policjantów referatu patrolowo-interwencyjnego na ulicy Poznańskiej w Gnieźnie. Wynik badania trzeźwości to 2,3 promila.

W sobotę (2.02.2019) w godzinach dopołudniowych w Mierzewie (gmina Niechanowo) w ręce mundurowych z Witkowa wpadł 57-letni mieszkaniec tej gminy, kierujący oplem astrą. W jego organizmie, jak wykazało przeprowadzone badanie, był jeden promil alkoholu.

Jeszcze tego samego dnia po południu w Pierzyskach (gmina Łubowo) policjanci drogówki postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Hyundai. Wynik badania 25-letniego gnieźnianina to 0,56 promila Dodatkowo mężczyzna nie zastosował się do obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów, wydanego przez Sąd Rejonowy w Gnieźnie.

Ostatni nietrzeźwy - 65-letni gnieźnianin, kierujący motorowerem - przez policjantów drogówki do kontroli drogowej został zatrzymany w niedzielę (3.02.2019) w Lednogórze (gmina Łubowo). Wynik to 1,2 promila.

Kierujący stracili swoje uprawnienia do kierowania. Muszą się też liczyć z karą do dwóch lat pozbawienia wolności, sądowym zakazem prowadzenia pojazdów i wysoką grzywną.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych