Środa, 19.06.2019 02:46 , Dziś imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii Odwiedziło nas 19535094 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  
Zamknięcie przejazdu na ul. Pod Trzema Mostami już 14 stycznia

Od 14 stycznia do października 2019 roku przejazd pod wiaduktem kolejowym na ulicy Pod Trzema Mostami będzie zamknięty w związku z realizacją projektu dotyczącego przebudowy komunikacyjnej w tej części miasta, na który Urząd Miejski otrzymał dofinansowanie z Unii Europejskiej oraz PKP PLK. Kierowcy proszeni są o uwagę i stosowanie się do wyznaczonych objazdów. Jednocześnie odcinek nowej drogi od ul. Słonecznej do ul. Osiniec zostanie w tym samym czasie oddany do użytku.

Zamknięcie przejazdu na ul. Pod Trzema Mostami, a tym samym - rozpoczęcie prac na odcinku od ul. Słonecznej do Al. Reymonta, planowane jest od dnia 14.01.2019 roku, a ich zakończenie nastąpi w październiku 2019 r. Jednocześnie, przy sprzyjających warunkach pogodowych, wiosną 2019 r. nastąpi przebudowa skrzyżowania ulic: Słonecznej, Kolejowej i Pod Trzema Mostami. Będzie się to wiązało z wyłączeniem skrzyżowania z ruchu na trzy-cztery tygodnie.

Zamknięcie będzie dotyczyło zarówno ruchu kołowego, jak i pieszego, co jest spowodowane procesem technologicznym, jak i względami bezpieczeństwa związanymi z pracami pod czynnym wiaduktem kolejowym. Mieszkańcy proszeni są, by w miarę możliwości korzystali z komunikacji miejskiej, dzięki czemu ograniczony zostanie ruch samochodowy w tym rejonie miasta. W związku z powyższym MPK Gniezno dokonało koordynacji linii nr 3 z linią nr 5 na przystankach na ul. Dworcowej i Kościuszki - tak, aby umożliwić dojazd do zakładów pracy. Uruchomiono także dodatkowy kurs autobusu linii nr 5 o godz. 5:40 z przystanku na ul. Kościuszki.  

Na realizację projektu "Przebudowa układu drogowego ul. Pod Trzema Mostami, na odcinku od Al. Reymonta do ul. Osiniec" miasto Gniezno pozyskało dofinansowanie unijne w ramach WRPO w wysokości 18 mln złotych oraz pomoc finansową na przebudowę wiaduktu w wysokości 5 mln zł od PKP PLK. Umowny koszt realizacji całości inwestycji to 36 mln zł. To działanie sprawi, że docelowo uzyskamy w pełni dwukierunkową przeprawę pod wiaduktem kolejowym oraz zdecydowaną poprawę komunikowania się pomiędzy południową a północną częścią Gniezna.

źródło: Urząd Miejski w Gnieźnie

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych