Niedziela, 17.02.2019 15:16 , Dziś imieniny: Donata, Gizeli, Łukasza Odwiedziło nas 18495396 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Podsumowanie działań "Pasy"

Poniedziałek, 09.07.2018 14:03 • grupa: Wiadomości

Podsumowanie działań  Pasy

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie przeprowadzili akcję pod nazwą "Pasy". Podczas działań funkcjonariusze sprawdzali przede wszystkim, czy kierowcy i pasażerowie przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, oraz czy dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach ochronnych.

W piątek (6 lipca 2018 roku) policjanci gnieźnieńskiej drogówki prowadzili krajowe działania pn. "Pasy". Ich celem było ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa. Obowiązek ten jest notorycznie bagatelizowany przez kierujących oraz pasażerów, którzy nie zdają sobie sprawy z tego, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa, oraz z tego, że pasy bezpieczeństwa często mogą uchronić przed poważnym urazem, utratą zdrowia, a nawet tragiczną śmiercią w wypadku drogowym.

Funkcjonariusze gnieźnieńskiej drogówki skontrolowali 55 pojazdów i ujawnili 31 wykroczeń. W 30 przypadkach polegały one na poruszaniu się przez kierowców bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Za popełnione wykroczenia podróżni byli pouczani lub karani mandatami, ale przede wszystkim funkcjonariusze wyjaśniali użytkownikom dróg, jak ważne jest korzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Mundurowi odnotowali także 1 przypadek nieprawidłowego przewożenia dziecka w samochodzie.

Policja przypomina, że naruszenie obowiązku używania pasów bezpieczeństwa przez kierującego pojazdem może skutkować nałożeniem mandatu w wysokości 100 złotych oraz przypisaniem 2 punktów karnych, natomiast przewożenie dziecka w sposób niezgodny z przepisami to mandat w wysokości 150 złotych i aż 6 punktów karnych.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych