Środa, 20.03.2019 22:51 , Dziś imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego Odwiedziło nas 18784319 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  
Wyprzedź czerniaka! Przyjdź na bezpłatne badanie znamion

Od 29 czerwca 2018 roku Polskę przemierza RakTRACK - mobilny punkt bezpłatnego badania znamion. To nowa akcja profilaktyczna "UVaga - wyprzedź czerniaka!", organizowana przez zespół kampanii Rakoobrona. Specjalny bus odwiedzi każde województwo, od morza aż po góry, a już 25 lipca zajedzie do Gniezna. Z konsultacji z dermatologami może skorzystać każdy - za darmo, bez skierowania i wcześniejszej rejestracji.

W ciepłe letnie dni chętnie wystawiamy ciało na działanie promieni słonecznych, marząc o pięknej, brązowej opaleniźnie. Zwykle nie myślimy wtedy o tym, że słońce to nie tylko przyjaciel pomagający w produkcji witaminy D, ale równocześnie źródło promieniowania UV, mogącego stać się przyczyną powstawania nowotworów skóry, w tym czerniaka, na którego rocznie zapada około 2,5 tys. Polaków.

By edukować społeczeństwo oraz umożliwiać skorzystanie z bezpłatnych konsultacji profilaktycznych pod kątem czerniaka, Fundacja Rosa i Fundacja Sensoria od czterech lat - w ramach kampanii Rakoobrona - prowadzą akcje bezpłatnego badania znamion. Podczas czterech edycji Letniej Akcji Edukacyjnej - w charakterystycznym czarnym namiocie RKBN - oraz przez cały rok - w trzech gabinetach Rakoobrony w Gdyni, Łodzi i we Wrocławiu - przebadało się już ponad 10 tysięcy osób. Teraz organizacje ruszają z nową inicjatywą - projektem "UVaga - wyprzedź czerniaka!. Wpadnij do RakTRACKA!", w ramach którego podejrzane znamiona będą mogli skontrolować Polacy z całego kraju, przede wszystkim z mniejszych miejscowości.

Nazwa mobilnego punktu badania znamion stanowi wynik gry słów: w j. angielskim "truck" jest określeniem busa, a "track" oznacza śledzić. RakTRACK ma więc podwójne znaczenie: to bus, który śledzi raka, a przede wszystkim - go wyprzedza!

Już 25 lipca RakTRACK zawita do Gniezna i stanie na Rynku. Lekarz dermatolog przyjmie zainteresowane badaniem osoby w godzinach 11.00-16.00. Uczestnicy wydarzeń będą mogli także wziąć udział w badaniu ankietowym sprawdzającym stan wiedzy o czerniaku, zrelaksować się w strefie odpoczynku oraz porozmawiać o profilaktyce onkologicznej. Łącznie RakTRACK odwiedzi 20 miejscowości w całym kraju - przynajmniej jedną w każdym województwie.

Akcja "UVaga – wyprzedź czerniaka!" rozpoczęła się 29 czerwca 2018 r. od bezpłatnych badań w Gdyni. Do tej pory RakTRACK pojawił się w trzech miejscowościach, a z możliwości bezpłatnego przebadania znamion i konsultacji ze specjalistami skorzystało już 805 osób. Szczegółowe informacje na temat inicjatywy oraz trasę mobilnego punktu można znaleźć na stronie akcji: www.wyprzedzczerniaka.pl.

Projekt zyskał uznanie i patronat honorowy Ministra Zdrowia, a także Rzecznika Praw Pacjenta, Polskiego Towarzystwa Onkologicznego i Polskiego Towarzystwa Zdrowia Publicznego.

"UVaga - wyprzedź czerniaka!" - badanie w Gnieźnie
Termin badania: 25.07.2018 r.
Miejsce postoju RakTRACKA: Rynek
Godziny darmowych badań: od 11.00 do 16.00

Więcej na: www.wyprzedzczerniaka.pl
Facebook: UVaga - wyprzedź czerniaka
Instagram: wyprzedzczerniaka.pl

źródło: Urząd Miejski w Gnieźnie

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych