Środa, 23.01.2019 16:37 , Dziś imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy Odwiedziło nas 18283744 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  
Wybierz się z Promienistą z Gniezna na pielgrzymi szlak do Matki!

Zapraszamy osoby pragnące pielgrzymować na Jasną Górę w Grupie Promienistej z Gniezna w ramach Pieszej Pielgrzymki Archidiecezji Gnieźnieńskiej. W 2018 roku wychodzimy już po raz 59.!

W 2018 roku wędrujemy w dniach 27 lipca - 6 sierpnia z hasłem: "Obdarowani - PPAG 2018". Pielgrzymka jest wydarzeniem o wymiarze religijnym. To niezwykła forma wędrownych rekolekcji.

Centrum każdego dnia stanowi msza święta. Treści, jakie wypełniają czas wspólnego pielgrzymowania, to przede wszystkim pogłębiona refleksja religijna. Pielgrzymka to także wspólna modlitwa psalmami, rozmyślanie, świadectwo, śpiew, modlitwa różańcowa, śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie, Droga Krzyżowa, liczne rozmowy oraz dyskusje religijne indywidualne i grupowe.

Istotnym momentem pielgrzymki jest Sakrament Pokuty i Pojednania, który przeżywamy przed pielgrzymką (idziemy w stanie Łaski Uświęcającej!), a w czasie trwania pielgrzymki - na każdą prośbę...

Konieczne są także momenty ciszy, które są okazją do osobistego spotkania z Panem Bogiem, refleksji i zadumy nad przeżywanymi prawdami wiary i własnym życiem. Dotyczy to szczególnie czasu nocnego spoczynku (od modlitw wieczornych aż do porannej mszy św. obowiązuje Sacrum Silentium, czyli Święta Cisza!).

Jesteśmy wielką rodziną pielgrzymkową, dlatego zwracamy się do siebie po imieniu. To, co wypełnia treść całej pielgrzymki, to podstawowe prawo chrześcijańskiej Miłości Pana Boga i Bliźniego, Dialog i otwarcie na bliźnich! Wszyscy więc spieszymy z pomocą i życzliwością na trasie, na postojach, podczas noclegów - WSZĘDZIE.

KONTAKT i ZAPISY

Wszelkie informacje i zapytania nt. pielgrzymki oraz zapisy dostępne są na naszej stronie na Facebooku (www.facebook.com/PromienistaGniezno) albo za pośrednictwem maila: ppag.promienista.gniezno@gmail.com.

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych