Poniedziałek, 18.02.2019 17:16 , Dziś imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany Odwiedziło nas 18503513 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Kolejne hale sportowe w gminie Września

Czwartek, 14.06.2018 15:13 • grupa: Sport

Kolejne hale sportowe w gminie Września

Uczniowie wrzesińskich szkół każdego roku mogą poszczycić się sukcesami sportowymi na szczeblu powiatowym, wojewódzkim, ogólnopolskim, a nawet międzynarodowym. Wśród absolwentów tamtejszych placówek oświatowych znajdują się reprezentanci Polski w wielu dyscyplinach sportowych. Sukcesy nie przychodzą bez wysiłku.

Za każdym ze sportowych zwycięstw stoi ciężka praca wielu osób - dzieci i młodzieży, trenerów, wychowawców i rodziców. Nie bez znaczenia jest także baza do optymalnych treningów, którą tworzy samorząd. Od wielu lat, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wrzesińskiej młodzieży, władze gminy Września konsekwentnie rozwijają obiekty sportowe.

Od ponad roku uczniowie Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika we Wrześni korzystają z nowoczesnej i profesjonalnej hali sportowej. Otwarcie sali było ubiegłorocznym (2017) prezentem władz na Dzień Dziecka dla uczniów tej szkoły. Dziś młodzież może tu rozwijać swoje umiejętności sportowe w grach zespołowych, jak i ćwiczyć w specjalnej sali fitness. W przestronnym korytarzu uczniowie mogą także przyjrzeć się sylwetkom wybitnych sportowców związanych z Wrześnią.

Tuż po Dniu Dziecka w 2018 roku otwarto równie nowoczesną halę przy Samorządowej Szkole Podstawowej w Kaczanowie. Budynek składa się z sali gimnastycznej o wymiarach 22 na 30 metrów, pełnego zaplecza socjalno-technicznego, antresoli i łącznika ze szkołą. Sala to także pełnowymiarowe boisko do koszykówki, siatkówki i badmintona, a także boisko do piłki ręcznej. Inwestycja w Kaczanowie kosztowała blisko 3,5 miliona złotych.

To jednak nie koniec inwestowania władz Wrześni w infrastrukturę sportową. Trwa także budowa sali gimnastycznej przy Samorządowej Szkole Podstawowej nr 2 im. Dzieci Wrzesińskich. Także ten obiekt będzie zbliżony do hali w Kaczanowie. Poza boiskami będzie miał również trybubny, które pomieszczą 120 osób.


Wstaw film na stronę
Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych