Wtorek, 18.12.2018 22:28 , Dziś imieniny: Bogusława, Gracjana, Laury Odwiedziło nas 18013928 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Oświadczenie posłanki na Sejm RP - Pauliny Hennig-Kloski

Poniedziałek, 26.02.2018 17:35 • grupa: Wiadomości

Oświadczenie posłanki na Sejm RP - Pauliny Hennig-Kloski

Publikujemy treść oświadczenia posłanki na Sejm RP - Pauliny Hennig-Kloski - z dnia 26 lutego 2018 roku.

OŚWIADCZENIE

Jako Polka nigdy nie będę godzić się na zrównywanie winy za Holokaust między Polakami a Niemcami, nie godzę się również na mówienie o "polskich obozach zagłady" - tak myśląc, głosowałam za nowelizacją ustawy o IPN. Szybko okazało się, że zapisy Ustawy nie zostały przez rząd skutecznie skonsultowane z pozostałymi stronami i rodzi ona liczne wątpliwości interpretacyjne. To zaniedbanie zostało zlekceważone przez polityków PiS i doprowadziło do ogromnego kryzysu międzynarodowego na linii Polska - Izrael - USA.

Światowa opinia publiczna wyraziła głębokie zaniepokojenie intencją wnioskodawców. Pojawiły się wątpliwości, czy chodzi o karanie winnych nadużyć, czy jest to próba wypaczania trudnej dla obu narodów historii XX wieku. Przypadek szkalowania mojej osoby po ostatnim występie w TVP Info przez środowiska skrajnie prawicowe potwierdza tylko te wątpliwości.
 
Mówiąc publicznie o współpracy przedstawicieli Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych z Niemcami, powtórzyłam tylko słowa wielokrotnie wypowiadane przez byłych żołnierzy Armii Krajowej i Batalionów Chłopskich, udokumentowane w materiałach źródłowych AK oraz BCh, potwierdzone w publikacjach Instytutu Pamięci Narodowej oraz opiniach wybitnych historyków, którzy zajmowali się badaniem tego zagadnienia, takich  jak prof. Dariusz Libionka z PAN czy prof. Rafał Wnuk z KUL.

Nie zgadzam się na fałszowanie historii, a przede wszystkim zarzucanie kłamstw byłym żołnierzom Armii Krajowej, bezpośrednim uczestnikom tamtych wydarzeń. Bohaterowie, którzy z narażeniem życia bronili ojczyzny i walczyli o naszą wolność, nie mogą dziś stać się ofiarami kłamliwej propagandy, forsowanej na potrzeby polityki wewnętrznej prawicy.

Paulina Hennig-Kloska
Posłanka na Sejm RP

Gniezno, 26 lutego 2018

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych