Wtorek, 16.10.2018 04:39 , Dziś imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła Odwiedziło nas 17568731 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  
Debata nt. Polski nie może oznaczać debaty przeciwko Polakom

Dwudniowa wizyta rektorów poznańskich uniwersytetów i państwowych szkół wyższych w Brukseli, posiedzenia komisji parlamentarnych, a także grup politycznych - to najważniejsze wydarzenia, w których uczestniczyła w tym tygodniu pani poseł do Parlamentu Europejskiego, Krystyna Łybacka.

Przedstawiciele jednostek naukowych z Wielkopolski uczestniczyli w spotkaniach i konferencjach, podczas których dyskutowano między innymi nad zmianami, jakie można wprowadzić w zasadach działania programu "Horyzont 2020", by w większym stopniu uczelnie z krajów takich jak Polska mogły wykorzystać swój potencjał. Ponadto rektorzy wzięli udział w konferencji dotyczącej finansowania czystej energii w Unii Europejskiej.

Pani poseł Krystyna Łybacka uczestniczyła również w posiedzeniach Komisji ds. Przemysłu, Badań Naukowych i Energii oraz Komisji Kultury i Edukacji. Podczas tej ostatniej eurodeputowani dyskutowali na temat nielegalnego handlu dziełami sztuki.

Natomiast podczas spotkania Grupy Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów omawiano przyszłotygodniową agendę sesji plenarnej, która będzie miała miejsce w Strasburgu. Jednym z głównych tematów sesji będzie kolejna debata na temat sytuacji w Polsce. Jak podkreśliła pani poseł Krystyna Łybacka, niezwykle ważne jest, aby wszyscy zrozumieli, że debata na temat Polski nie może oznaczać debaty przeciwko Polsce i Polakom.

O wyżej wymienionych wydarzeniach w swoim cotygodniowym wideoblogu z Parlamentu Europejskiego opowiada pani poseł Krystyna Łybacka.


Wstaw film na stronę
Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych