Środa, 23.09.2020 20:44 , Dziś imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli Odwiedziło nas 24724606 gości
Menu
Gniezno
Września Szukaj
  
Obraz reklamowy
Obraz reklamowy
Artykuł sponsorowany: Jakimi cechami powinien odznaczać się dobry geodeta?

Geodeta to zawód, który jest regulowany przez państwo. Aby osoba mogła wykonywać usługi z zakresu geodezji, najpierw musi zdobyć odpowiednie uprawnienia. Żeby w ogóle móc ubiegać się o uprawnienia geodezyjne, należy wcześniej zdobyć odpowiednią edukację, a następnie odbyć praktykę pod okiem wykwalifikowanego geodety. Wtedy można przystąpić do egzaminu państwowego z zakresu geodezji i po jego zaliczeniu Główny Geodeta Kraju nadaje odpowiednie uprawnienia zawodowe w dziedzinie geodezji. Ponieważ z usług geodety korzysta się przy każdego rodzaju inwestycji, która ma związek z budową nieruchomości lub szlaków typu chodniki, drogi oraz tyczeniem ogrodzeń itp., wielu inwestorów pierwszy kontakt z wykonawcą tego zawodu ma już za sobą. Geodeta to zawód, który wymaga zaufania. Aby zachować dobre wrażenia ze współpracy z geodetą, warto wiedzieć, na co należy zwrócić uwagę, przystępując do jego wyboru.

Doświadczenie

Dobry geodeta powinien cechować się przede wszystkim rzetelnością i doświadczeniem. W momencie tyczenia budynku czy granic działki inwestor musi powierzyć geodecie spory kredyt zaufania. Bazuje się wówczas na jego wiedzy. Im więcej budynków, działek i innych obiektów wytyczył geodeta w bardziej zróżnicowanych warunkach terenowych, tym jego doświadczenie jest bogatsze. Oznacza to, że na swojej drodze zawodowej mógł napotkać szereg problemów i się z nimi zmierzyć. Skoro inwestycje, w których brał udział, zakończyły się i zostały oddane do użytku, oznacza to, że geodeta znalazł odpowiednie rozwiązania dla występujących utrudnień. I to jest dobry znak.

Informacja

Dobrze jest, kiedy wybrana firma geodezyjna, oprócz wykonania usług w zakresie swojej branży, będzie cennym źródłem informacji dla swoich klientów. Ponieważ geodeta ma do czynienia z procesem inwestycyjnym w swojej codziennej pracy, ma dużo lepsze rozeznanie i większe doświadczenie niż jego klienci, którzy z procesem inwestycyjnym mają do czynienia często pierwszy raz, np. w kwestiach dotyczących dokumentów - jakie są ich rodzaje, gdzie należy je złożyć oraz na jakim etapie, które dokumenty będą przydatne. Jeśli geodeta posiada informacje dotyczącego procesu inwestycyjnego i chętnie ich udziela klientom, jest to kolejna oznaka, że jest wart naszego zaufania. Warto wówczas polegać na osobach, z którymi się współpracuje.

Sprzęt

W pracy geodety sprzęt, na jakim pracuje, ma ogromne znaczenie. Nie musi to być od razu najnowszy model, prosto z fabryki, jeszcze z błyszczącym lakierem. Wiadomo, że warunki, w jakich pracuje geodeta, są trudne, gdyż zazwyczaj pracuje "pod chmurką", więc i sprzęt jest narażony na działanie czynników atmosferycznych oraz zwykły kurz i brud z budowy, których nie da się uniknąć. Zaletą jest praca na sprzęcie uznanych producentów, gdyż wtedy mamy pewność, że pomiar będzie dokładny.  Im bardziej nowoczesny i zaawansowany sprzęt, tym praca geodety jest łatwiejsza oraz bardziej kompleksowa. Obecnie wszystkie elektroniczne narzędzia posiadają dodatkowe funkcje, które nie tylko są gadżetami, ale ułatwiają pracę osobom, które z nich korzystają na co dzień.

Kompleksowość

Zaletą geodety jest kompleksowe podejście do swojej pracy. Nie ma potrzeby zatrudniać kilku osób, skoro jedna mogłaby wystarczyć. Warto zwrócić uwagę na zakres świadczonych przez geodetę usług - im szerszy, tym lepiej, gdyż pozwoli to zaoszczędzić czas i pieniądze. Dobry geodeta powinien odznaczać się wszystkimi powyższymi cechami. Jeśli dysponuje sporym doświadczeniem w branży, pracuje na renomowanym sprzęcie, potrafi kompleksowo podejść do powierzonych mu zadań, wówczas warto z taką osobą rozpocząć współpracę. Na terenie naszego miasta takie cechy posiada pan Jakub Zieliński - geodeta Gniezno z firmy PanGEO. Pracuje na dokładnym sprzęcie, posiada uprawnienia do pracy geodety oraz wspiera swoich klientów podczas procesu inwestycyjnego. Takiemu geodecie warto powierzyć prace przy inwestycji i obdarzyć go zaufaniem.

artykuł sponsorowany (materiały nadesłane)

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: FD-System - Projektowanie stron internetowych