Piątek, 29.05.2020 00:37 , Dziś imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji Odwiedziło nas 22818809 gości
Menu
Gniezno
Września Szukaj
  
Obraz reklamowy
Obraz reklamowy

Surowe kary dla sprawców podrzucania śmieci

Środa, 12.02.2020 14:17 • grupa: Wiadomości

Surowe kary dla sprawców podrzucania śmieci

Strażnicy miejscy wielokrotnie zapowiadali, że nie będzie pobłażania wobec osób, które pomimo obowiązujących przepisów nadal podrzucają odpady, gdzie popadnie. Kolejni znalezieni sprawcy ponieśli surową karę.

Straż miejska w Gnieźnie niemalże w każdym tygodniu ujawnia tzw. dzikie wysypiska śmieci. Mimo iż identyfikacja sprawców nie zawsze jest prosta, to straż miejska ma na swoim koncie niemałe sukcesy. Każdorazowo na miejscu wykroczenia znalezisko jest dokładnie przeszukiwane, aby pozyskać informacje o osobach, które dopuściły się tego haniebnego zachowania.

Piętnastego stycznia strażnicy ujawnili mocno zanieczyszczony teren na ul. Konopnickiej. Podczas przeszukiwania worków z odpadami komunalnymi okazało się, że znajdują się tam również rachunki, wezwania do zapłaty oraz zaadresowane na firmę koperty. Niezwłoczna kontrola w tej firmie potwierdziła trop. Właścicielka jednej z firm z centrum miasta została ukarana mandatem 800 zł za podrzucanie śmieci. Zobowiązana została również do spłaty zadłużenia w firmie odbierającej śmieci i zawarcia nowej umowy na odbiór.

Z kolei 6 lutego strażnicy miejscy zostali wezwani w związku z podrzuceniem śmieci pod punkt gastronomiczny znajdujący się przy ulicach Mickiewicza i Mieszka I. Przeszukanie śmietniska doprowadziło do zidentyfikowania właściciela śmieci, a tym samym - winnego popełnionego wykroczenia, którym okazał się dozorca jednego z pobliskich budynków. Został ukarany 500-złotowym mandatem. Sprawców wykroczeń zobowiązano także do posprzątania podrzuconych śmieci.

źródło: Urząd Miejski w Gnieźnie

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: FD-System - Projektowanie stron internetowych