Wtorek, 26.05.2020 15:39 , Dziś imieniny: Eweliny, Jana, Pawła Odwiedziło nas 22787757 gości
Menu
Gniezno
Września Szukaj
  
Obraz reklamowy
Obraz reklamowy

Oszuści znów atakują seniorów

Środa, 27.11.2019 15:40 • grupa: Wiadomości

Oszuści znów atakują seniorów

Niedawno znów zaktywizowali się oszuści, którzy za ofiary wybierają osoby w podeszłym wieku. Rozdzwoniły się telefony mieszkańców Gniezna. Dzwoniąca kobieta próbowała wmówić seniorom, że jest ich wnuczką w tarapatach i pilnie potrzebuje sporej sumy pieniędzy. Niestety, 91-latek dał się nabrać i przekazał pieniądze. Policja apeluje o ostrożność.

Gnieźnieńska policja alarmuje o telefonach do seniorów, mieszkańców Gniezna. Wszystkie miały miejsce w ten sam dzień. Za każdym razem w słuchawce odzywał się kobiecy głos. Kobieta podająca się za wnuczkę, rozmawiając z 91-latkiem, twierdziła, że ona i jej mąż zostali zatrzymani przez policję, bo spowodowali wypadek drogowy. Prosiła o pieniądze, by wyjść za kaucją. Na nieszczęście rozmówcy starszy pan dał się nabrać i przekazał żądane przez sprawców 30 tysięcy złotych. Kolejny telefon oszuści wykonali do seniorki z Gniezna. Rozmowa zakończyła się przerywaniem przez nią połączenia.

Policja ostrzega po raz kolejny, w szczególności osoby starsze, przed działaniem oszustów. Funkcjonariusze zwracają się też do osób młodych, by te informowały swoich rodziców i dziadków o tym, że są ludzie, którzy mogą próbować wykorzystać ich życzliwość. Należy wytłumaczyć, jak zachować się w sytuacji, gdy ktoś będzie prosił telefonicznie o pieniądze.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: FD-System - Projektowanie stron internetowych