Środa, 26.02.2020 01:18 , Dziś imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława Odwiedziło nas 21565844 gości
Obraz reklamowy
Menu Gniezno
Września
Szukaj
  
Obraz reklamowy

Wacław Zimpel zagra nad "Weneją"

Piątek, 05.07.2019 20:14 • grupa: Wiadomości

Wacław Zimpel zagra nad  Weneją

Ekipa Latarni na Wenei i Stowarzyszenie "Ośla Ławka" zapraszają w najbliższą niedzielę (7 lipca) na godzinę 20 na koncert jednego z najoryginalniejszych polskich muzyków współczesnych, multiinstrumentalisty, kompozytora i producenta - Wacława Zimpla.

Wacław Zimpel, chociaż jest klasycznie wykształconym klarnecistą, swoją karierę zaczynał, grając free jazz, nierzadko z prawdziwymi legendami tej sceny. Improwizacja jako uniwersalny język, za pomocą którego można porozumieć się z praktycznie każdym muzykiem, uczyniła go wszechstronnym instrumentalistą. Ta wszechstronność pozwoliła mu na zgłębianie różnych stylistyk i tradycji muzycznych - od minimalizmu przez indyjską muzykę klasyczną aż do elektroniki.

W 2016 roku Wacław Zimpel wydał album solo - "Lines", który okazał się przełomowy w jego karierze. Sięgnął w nim po raz pierwszy po analogowe instrumenty elektroniczne, które szybko stały się jego nową, muzyczną fascynacją. Zupełnie niespodziewanie z jazzowego improwizatora, stał się twórcą i producentem grającym na najważniejszych festiwalach muzyki elektronicznej na świecie i współpracującym z takimi artystami jak James Holden, Sam Shackelton czy Forest Swords. W 2017 roku otrzymał Paszport Polityki w kategorii muzyka popularna.

Wstęp na koncert jest DARMOWY dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach projektu Kultura-Interwencje 2019.

źródło: materiał nadesłany

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: FD-System - Projektowanie stron internetowych